Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pociągiem z Zegrza do Przasnysza?


fot.infoprzasnysz.com


Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz zakwalifikowała się do drugiego etapu programu Kolej Plus. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną, teraz samorządy wspierające tę ideę będą opracowywały wstępne studia planistyczno – prognostyczne projektów.

Chodzi o realizację projektu, w którym uczestniczą: miasto i gmina Serock (lider), miasto Przasnysz, Maków Maz., Pułtusk, a także samorządy powiatów: przasnyskiego, legionowskiego, pułtuskiego i makowskiego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego, a także gminy: Wieliszew, Nieporęt, Pokrzywnica, Pułtusk, Karniewo, Szelków, Krasne, Sypniewo, Płoniawy-Bramura i gmina Przasnysz.

Szacowana długość nowego szlaku kolejowego ma wynieść 70 km i wymusza konieczność budowy mostu kolejowego przez rzekę Narew.

Samorządy Przasnysza, zarówno powiatowy jak i miejski zadecydowały, o udzieleniu pomocy finansowej każdy w kwocie 200 tys. zł dla Serocka, jako lidera projektu na opracowanie dokumentacji.

Szacunkowy koszt budowy linii Zegrze-Przasnysz wyniesie 1,5 miliarda zł, ale na razie tych pieniędzy nie ma. Wymagany wkład własny samorządów, wg wymagań programu, to 225 mln zł.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator z pieskiem
Obserwator z pieskiem
1 rok temu

Gdyby władzom się chciało to mozna było zlozyć wniosek w wariancie kontynuacji tej linii w miejscu po pozostałości dawnej kolejowej linii Mławskiej Linii Dojazdej. Nasz projekt miałby tą przewagę, że nie potrzeba robić drogiego badania gruntu. A złozenie wniosku nic nie kosztuje. Niech leżý dokument w planach ogolnopolskich. Może kiedyś ktoś z tego pomyslu skorzysta, tylko z sensem bo przykład obiecywanego miejskiego dworca w Mławie rozwiewa wątpliwosci. Ciechanów stara się o drugą linię kolejową, narazie jest w planach.
Ale po co. A co mławskie wladze to obchodzi, to kolej, to nie my. Tylko potem te zaniedbania kumulują się i nic dziwnego, że jest Stacja Mława bez stacji i poczekalni dworcowej. Kompletny brak zainteresowania wladz.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Chyba chciałeś napisać „Stacja Mława” bez taboru autobusowego i bez bezpośredniego dostępu do linii kolejowej, to tak jakby postawić dom dom w szczerym polu bez dostępu do drogi i na dodatek bez środków na zakup środka lokomocji. No ale przepływ pieniądza był… i to się tutaj liczy. Najważniejsze żeby kasa grała.
W Ciechanowie mają gospodarza miasta, który dba również o interesy miasta i mieszkańców, w Mławie dba się tylko o własne interesy, ale mieszkańcy jak widać zadowoleni, że ciągle wybierają tego samego człowieka na gospodarza miasta albo są ślepi i głusi na to co się dzieje wokół.

z bliska
z bliska
1 rok temu

Wreszcie przyszedł czas zadać pytanie ??? tylko do kogo, bo adresat czyli URZĄD MIASTA, absolutnie nie interesują prośby mławian, ich problemy, a także propozycje rozwiązywania wielu spraw— inne miasta zabierają się za budowę połączeń kolejowych, a MŁAWA miała MŁAWSKĄ KOLEJ DOJAZDOWĄ, do dziś jej szlak jest zarośnięty drzewami, i co ano nic nikogo to nie interesowało i tak jest do dziś, marazm, i niechęć do utrzymania dawnych atrakcyjnych miejsc.!!!!! Ale co na to nasza władza, która swym działaniem pokazuje wręcz coś odwrotnego — niechęć do jakichkolwiek incjatyw społecznych—-dla naszej władzy najważniejsze jest że działa PPP– i rosną bloki jak grzyby po deszczu, —- a Mława staje się betonową pustynią. ALE ABY ZŁOŻYĆ JAKIŚ WNIOSEK TO TRZEBA PO PROSTU CHCIEĆ — A NASZEJ WŁADZY TO NIE INTERESUJE. !!!!!

srs
srs
1 rok temu

lubię takich wizjonerów ! dziś może projekt wydawać się głupi ale nie całkiem tak może być . Czasem można przestrzelić temat jak na siłę budować blok energetyczny w Ostrołęce , ale część pomysłów jest całkiem sensowna . Przekop mierzei , CPK i w końcu elektrownia jądrowa.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x