Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponad 1,5 mld euro z UE dla Mazowsza regionalnego.


Na Mazowszu trwają konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021–2027 – dokumentu określającego strategię wykorzystania funduszy europejskich. Województwo w ramach tego programu regionalnego otrzyma aż 1,69 mld euro. Z tej kwoty aż 1,55 mld zł przypadnie Mazowszu regionalnemu.

W związku z obowiązującym od początku stycznia 2018 r. podziałem statystycznym województwa mazowieckiego, o który władze zabiegały od 2011 r., na dwie jednostki NUTS 2, alokacja została również podzielona zgodnie z kategoriami regionów. Mazowiecki regionalny otrzyma – 1,55 mld euro, a Warszawski  stołeczny, jako jedyny region lepiej rozwinięty w Polsce – 111,5 mln euro. Co bardzo ważne, region Mazowiecki regionalny może liczyć na nawet 85-procentowy poziom dofinansowania projektów. To najwyższe z możliwych wsparcie, na jakie mogą liczyć beneficjenci w tej perspektywie.

– Dla części Mazowieckiej regionalnej w ramach naszego programu regionalnego mamy naliczoną niebagatelną kwotę 1,55 mld euro. To bezpośredni efekt i sukces podziału statystycznego. Gdyby nie to, województwo mazowieckie dostałoby najmniejsze środki w kraju, a tak jesteśmy na trzecim miejscu! Dla porównania województwo dolnośląskie otrzyma w nowej perspektywie zaledwie 40 proc. dotychczasowej alokacji – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Uwagi do projektu Umowy Partnerstwa można zgłaszać do 22 lutego 2021 r. Władze Mazowsza zgłoszą m.in. niejasności związane z brakiem algorytmu podziału środków UE na programy regionalne dla poszczególnych województw.

źródło:UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
John
John
13 dni temu

Zagadką jest ile środków pieniężnych otrzyma Mława, miasto tak „bardzo lubiane” przez marszałka Struzika

Kuba
Kuba
13 dni temu
Reply to  John

A o ile środków miasto Mława się staralo?
Ile wniosków prawidłowo i bezbłędnie miasto Mława wypełniło i na jaką kwotę?
Żeby cokolwiek dostać, najpierw trzeba opracować odpowiedni wniosek i przejść wszystkie procedury. Burmistrz jest honorowy i nie będzie nikogo o nic prosił, bo mieszkańcy Mławy są bogaci.

rak
rak
14 dni temu

A psiaki chcą dzielić województwo, jeszcze im stołków.

Anonim
Anonim
14 dni temu
Reply to  rak

Pisiaki wszystko chcą obsadzić swoimi, a jak nie można, to trzeba zniszczyć.
Nie mogą swojego partyjniaka przepchnąć na rzecznika praw obywatelskich (na niczym się nie znającego), to i tak uchwalą takie prawo, że będą sami powoływać rtzecznika, a co… nie można? – wszystko można. Już prawie wszystkie paragrafy Konstytucji złamali, a co nie można? – można.
PIS – Pieniądze i Stanowiska.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x