Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 1,5 mld euro z UE dla Mazowsza regionalnego.


Na Mazowszu trwają konsultacje projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021–2027 – dokumentu określającego strategię wykorzystania funduszy europejskich. Województwo w ramach tego programu regionalnego otrzyma aż 1,69 mld euro. Z tej kwoty aż 1,55 mld zł przypadnie Mazowszu regionalnemu.


ksp Mława
Reklama

W związku z obowiązującym od początku stycznia 2018 r. podziałem statystycznym województwa mazowieckiego, o który władze zabiegały od 2011 r., na dwie jednostki NUTS 2, alokacja została również podzielona zgodnie z kategoriami regionów. Mazowiecki regionalny otrzyma – 1,55 mld euro, a Warszawski  stołeczny, jako jedyny region lepiej rozwinięty w Polsce – 111,5 mln euro. Co bardzo ważne, region Mazowiecki regionalny może liczyć na nawet 85-procentowy poziom dofinansowania projektów. To najwyższe z możliwych wsparcie, na jakie mogą liczyć beneficjenci w tej perspektywie.

– Dla części Mazowieckiej regionalnej w ramach naszego programu regionalnego mamy naliczoną niebagatelną kwotę 1,55 mld euro. To bezpośredni efekt i sukces podziału statystycznego. Gdyby nie to, województwo mazowieckie dostałoby najmniejsze środki w kraju, a tak jesteśmy na trzecim miejscu! Dla porównania województwo dolnośląskie otrzyma w nowej perspektywie zaledwie 40 proc. dotychczasowej alokacji – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Uwagi do projektu Umowy Partnerstwa można zgłaszać do 22 lutego 2021 r. Władze Mazowsza zgłoszą m.in. niejasności związane z brakiem algorytmu podziału środków UE na programy regionalne dla poszczególnych województw.

źródło:UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
John
John
1 rok temu

Zagadką jest ile środków pieniężnych otrzyma Mława, miasto tak „bardzo lubiane” przez marszałka Struzika

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  John

A o ile środków miasto Mława się staralo?
Ile wniosków prawidłowo i bezbłędnie miasto Mława wypełniło i na jaką kwotę?
Żeby cokolwiek dostać, najpierw trzeba opracować odpowiedni wniosek i przejść wszystkie procedury. Burmistrz jest honorowy i nie będzie nikogo o nic prosił, bo mieszkańcy Mławy są bogaci.

rak
rak
1 rok temu

A psiaki chcą dzielić województwo, jeszcze im stołków.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  rak

Pisiaki wszystko chcą obsadzić swoimi, a jak nie można, to trzeba zniszczyć.
Nie mogą swojego partyjniaka przepchnąć na rzecznika praw obywatelskich (na niczym się nie znającego), to i tak uchwalą takie prawo, że będą sami powoływać rtzecznika, a co… nie można? – wszystko można. Już prawie wszystkie paragrafy Konstytucji złamali, a co nie można? – można.
PIS – Pieniądze i Stanowiska.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x