Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zatrzymani z karabinem przez leśników. Są nowe informacje


Wiadomo już, że w lesie w okolicy miejscowości Józefowo (gm. Lipowiec Kościelny, leśnictwo Narzym) z karabinu z optycznym celownikiem strzelało dwóch mieszkańców powiatu działdowskiego. Obaj mężczyźni byli w wieku około 35 lat. To ich 15 lutego zatrzymali leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły  i przekazali w ręce policji.


ksp Mława
Reklama

Zatrzymani złożyli już w mławskiej prokuraturze wyjaśnienia. Teraz śledczy badają znalezioną broń i amunicję, przekazali je do badań balistycznych.  

Jak poinformował naszą redakcję szef mławskiej prokuratury Marcin Bagiński, biegły ma określić czy ten karabin jest bronią palną, i jaki jest jej rodzaj. Z opinii ma też wynikać, czy można ją nabyć w drodze legalnej. Od tych ustaleń zależy dalszy tok śledztwa.

Na razie mężczyźni nie zostali aresztowani, po złożeniu wyjaśnień wyszli na wolność. Również dotychczas służby leśne i policja nie znalazła w lesie zastrzelonej zwierzyny, nie wiadomo więc czy mężczyźni mogli zajmować się kłusownictwem.  

Osoba, która posiada broń palną bądź amunicję bez wymaganego zezwolenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

JK    

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x