Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus. Ruszyła druga tura testów dla nauczycieli


Wczoraj ruszyła druga  tura badań dla nauczycieli. Podobnie jak w pierwszej, testowanie jest dobrowolne i bezpłatne. Za tydzień testy przejdą też nauczyciele przedszkolni. Badania nie obejmą jednak pracowników  administracji i obsługi.


ksp Mława
Reklama

Od  7 do 12 lutego nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych mogą wykonać test na COVID-19.  Testy są dobrowolne i bezpłatne.  Mogą je wykonać osoby,  które były już testowane w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymały wynik negatywny i chcą się ponownie poddać badaniu. Z badań wyłączone są osoby, które chorowały na COVID-19 i są ozdrowieńcami oraz pozostały personel szkół.

 Według zapowiedzi  MEN, procedura zgłaszania i badania będzie wyglądać podobnie jak w styczniu, a wynik badania będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Osoby z pozytywnym wynikiem będą musiały skontaktować się z lekarzem POZ i poddać się obowiązkowej 10-dniowej izolacji domowej.

Od  14 do 19 lutego testy będą mogli wykonać  nauczyciele przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Badanie nie obejmie pracowników administracji i obsługi.  

Przypomnijmy, uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauczania stacjonarnego 18 stycznia. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczestniczą w zajęciach zdalnie, na razie nie ma daty ich powrotu do nauczania stacjonarnego.

oprac. red.

źródło: PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nauczyciel
Nauczyciel
1 rok temu

Testować można bez końca i co to daje.!!!!!!! Dziś test a jutro chory. Zaszczepić i w ten sposób chronić zdrowie.

Xxy
Xxy
1 rok temu

Czy nie lepiej zaszczepić nauczycieli? Co to da testowanie? Dziś test a jutro zarażony. I dzieci klas I-I’ll ponownie na zdalne.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x