Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wróblewo. 3 osoby w szpitalu z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla


fot. ilustracyjne


Wczoraj, około godziny 5 rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o omdleniu jednej z osób w domu jednorodzinnym we Wróblewie (gm. Radzanów). Działania ratunkowe podjęli strażacy z OSP Szreńsk oraz PSP Mława. Na miejscu okazało się, że w domu zamieszkuje pięcioosobowa rodzina, w tym troje dzieci. Strażacy ewakuowali mieszkańców z pomieszczeń, a wobec osoby omdlałej do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego zastosowano tlenoterapię.

– W pomieszczeniu, w którym stała kuchenka kaflowa opalana węglem wykonaliśmy pomiar stężenia tlenku węgla. Otrzymaliśmy odczyt na poziomie 21 p.p.m. Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego podjął decyzję o przewiezieniu 3 osób do szpitala. Była to osoba dorosła oraz dwoje dzieci – podaje st.kpt. Jacek Dryll oficer prasowy KP PSP w Mławie.

Mławska policja wyjaśnia okoliczności zatrucia tlenkiem węgla trzech osób. Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godz. 5.00 rano we Wróblewie, gm. Radzanów. Interweniowała straż pożarna. Do szpitala trafiły trzy osoby, w tym 10-letnie dziecko. Policja apeluje o ostrożność. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń KPP w Mławie, w domu jednorodzinnym, ogrzewanym piecem węglowym doszło do wydobycia się tlenku węgla. Trzy osoby, matka i dwie córki w wieku 10 i 16 lat, z objawami zatrucia czadem, zostały przewiezione do szpitala w Mławie.   

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x