Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi dostarczyli ponad 2 tysiące litrów płynów do dezynfekcji


fot.: DWOT


Terytorialsi z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach operacji Odporna Wiosna, dostarczyli ponad 2 tysiące litrów płynów do dezynfekcji, które docelowo trafiły do organizatorów wypoczynku dla dzieci.

Dziś w walkę z wirusem zaangażowanych jest blisko 5,5 tysiąca żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym ponad 200 z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza.

Oprócz wsparcia służby zdrowia, Policji, Sanepidów czy dostarczania żywności na wnioski ośrodków pomocowych, mazowieccy terytorialsi transportują środki ochrony indywidualnej. W minionym tygodniu na wniosek Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego i Obrony Cywilnej w Nowych Grobicach przetransportowali ponad 4 tysiące butelek z płynem do dezynfekcji, co łącznie stanowi ponad 2 tysiące litrów. Żołnierze dostarczyli towar do ośmiu Komend Powiatowych Straży Pożarnej na terenie północnego Mazowsza skąd płyn trafił do organizatorów półkolonii dla dzieci, które 4 stycznia rozpoczęły ferie zimowe.

Żołnierze 51 batalionu, 168 butelek z płynem dostarczyli do ciechanowskich strażaków. Taka sama ilość płynu trafiła do Komend Powiatowych Straży Pożarnej w Wyszkowie oraz Ostrołęce, a dostarczyli ją terytorialsi z Komorowa. Ponad 1000 sztuk butelek pojechało na półkolonie organizowane na terenie powiatu sokołowskiego, siedleckiego oraz mińskiego, które dowieźli żołnierze 53 blp, natomiast ponad 1600 litrów płynu, terytorialsi z 54 blp dostarczyli do Komendy Straży w Legionowie oraz Wołominie.

5 MBOT realizuje zadania przeciwkryzysowe w ramach operacji Trwała Odporność, która polega głównie na gaszeniu ognisk koronawirusa. Jej cel skupia się na pięciu rodzajach działań: zapobieganie, identyfikowanie, izolowanie, wspieranie oraz przywracanie.

żródło i fot. : 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
202⚡
202⚡
2 lata temu

Niech dostarczają. Nie mam nic przeciwko temu. Ale niech zdejmą te mundury bo im nie przysługują. To nie jest wojsko tylko pomoc dla ludności. I na koniec życzenia dla nich i obecnego nierządu ***** ***

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Niepotrzebna służba zdrowia, policja, straż pożarna i inne służby – wystarczą terytorialsi. Oni są dzielni, znają się na wszystkim i wszystkich zastąpią. ***** ***.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x