Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rynek Dzierzgowa zmienił swoje oblicze


Na 30 listopada przewidziane jest zakończenie inwestycji drogowej w Dzierzgowie. W ramach zadania rozbudowano most na rzece Tamka i fragmenty dróg w centrum miejscowości. Jeszcze dziś ustawiane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome. Śmiało już można powiedzieć, że rynek Dzierzgowa zmienił swoje oblicze.


Powiat na to zadanie wyasygnował prawie 6 mln zł. Gmina dołożyła również do tej inwestycji 400 tys. zł, a  ze środków własnych i pozyskanych zmodernizowała odcinek ulicy Prymasa Dzierzgowskiego. 

Prace przy powiatowej drodze rozpoczęły się w sierpniu. Modernizowany odcinek drogi miał długość ponad 900 m. Wspomniany odcinek jezdni został poszerzony z szerokości 5,00 m do 7,00 m. Na całej długości wykonane zostały chodniki po obu stronach, kanalizacja deszczowa i odwonienie. Poza tym powstały parkingi przy kościele, urzędzie gminy i straży. Wykonane zostało, nasadzenia drzew i urządzenie zieleni. Zakres robót wykonywanych przy rozbudowie mostu obejmowały rozebranie istniejących konstrukcji, wykonanie fundamentów pod przepustami, montaż przepustu z rur spiralnie karbowanych, wykonanie zasypki przepustów, umocnienie dna i skarp rowów na wlotach / wylotach przepustów, oraz skarp nasypu drogowego. Most zabezpieczony też został barieropręczami o wysokości 1,10 m, zabezpieczającymi ruch pieszy i kołowy. Ze środków pozyskanych przez powiat na rozszerzenie tego zadania, przebudowany został ponad 500 metrowy odcinek drogi powiatowej do mostu. Tu również została poszerzona jezdnia do 7,00 m, wykonane nowe zjazdy, odnowiony rów przydrożny i ułożona nakładka z warstwy ścieralnej.

źródło i fot. starostwo mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
1 rok temu

Pamiętam jak na rynku w Dzierzgowie rosły piękne drzewa. Mam nadzieję, że znowu będą posadzone. W miastach sadzą na wsi wycinają… przewrotność

Zmotoryzowany
Zmotoryzowany
1 rok temu

Rzegnowo rondo dzierzgowo bez

Zmotoryzowany
Zmotoryzowany
1 rok temu

A gdzie jest rondo przy kosciele

Kuba
Kuba
1 rok temu

Dajcie Hemiemu tutaj spokój. W tym wypadku ma rację. Tam brakuje drzew, no chyba, że to ma być latem plaża. Widzę sam beton. Na wsi wszystko betonują, a kilka trawników to za mało.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Nieźle, żeby jeszcze tylko drzew nie zabrakło..

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x