Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czterech pracowników przysypanych na budowie S7. Uratowali ich koledzy [zobacz foto i film]


Jak podaje mławska straż pożarna do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że podczas prac ziemnych przy budowie wiaduktu w okolicach miejscowości Wyszyny Kościelne osunęła się ziemia i czterech pracowników zostało przysypanych w wykopie.


Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP Mława oraz jednostki OSP z Wyszyn Kościelnych i Stupska. Zadysponowane zostały też dwa śmigłowce LPR, przy czym jeden został odwołany tuż po starcie. Do miejsca zdarzenia zadysponowano też dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Ze względu na brak łączności ze zgłaszającym, jednostki ochrony przeciwpożarowej w pierwszej fazie poszukiwały poszkodowanych. Po kilku minutach zgłaszający oddzwonił i poinformował, że wszyscy zasypani wydostali się na zewnątrz  i nie potrzebują pomocy.

Jak się okazało, poszkodowani w nie zabezpieczonym wykopie prowadzili prace ziemne związane z rozprowadzeniem instalacji elektrycznej. Prace miały miejsce w pobliżu budowy jednego z wiaduktów kolejowych. Według świadków zdarzenia 3 robotników w niewielkim stopniu miało przysypane kończyny dolne, czwarty również klatkę piersiową. Obecni na miejscu zdarzenia przy użyciu koparki oraz łopat wydostali poszkodowanych przed przybyciem służb ratunkowych.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
vip
vip
1 rok temu

Ten źle nie zrobi, co nic nie robi!!!

Wrockus
Wrockus
1 rok temu

Czy miejscowe :
organy i wymiar zachowają zdolność,
do weryfikacji pracodawcy w zakresie 218a 20 kk…?

Komunizm powraca
Komunizm powraca
1 rok temu

Powinni obciążyć za helikoptery zgłaszającego. Żarty sobie robi, są poważniejsze wypadki i nawet karetka nie zdąży przyjechać.

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

Zejdź na ziemię i zacznij logicznie myśleć ja jak nie wiem to nie komentuję żeby się nie zbłaźnić ty widać piszesz co ci do tej łepetyny przyjdzie.

Janusz
Janusz
1 rok temu

w ramach sprostowania: zgłoszenie dot. 4 osób – w rzeczywistości przysypało 1. Zgłaszający uznał pozostałych 3 którzy ruszyli z pomocą i odkopywali ręcznie (koparka na całe szczęscie nie brała udziału przy „odkopywaniu”) za również przysypanych stąd zgłoszenie 4.

Nie zmienia to jednak faktu, że prace nie były prowadzone prawidłowo

miner
miner
1 rok temu

na mnie zjechało 5 ton stali – dżwig jeszcze na gwarancji – łapy co wystawia podpórki – hydraulika puściła – cały ładunek operator szybko spuszczał by ratować utrzymanie dźwigu w pionie – zauważyłem jak wyskakuje z kabiny przewracającego się dźwigu…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x