Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 


7 projektów z regionu ciechanowskiego zakwalifikowało się do głosowania w BOM. Bezpieczne przejścia dla pieszych w Ciechanowie, interaktywna biblioteka czy zatoczki autobusowe w miejscowości Gładczyn – to tylko niektóre z nich. Każdy może wybrać najciekawszy projekt. Głosowanie na bom.mazovia.pl trwa do 16 listopada br.  


Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Z subregionu ciechanowskiego wpłynęło 12 propozycji. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 7 z subregionu ciechanowskiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. 

Budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik i dodaje: – Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało. 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza? 

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej www.bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. 

Co daje udział w głosowaniu?  

Oddając swój głos, kształtujesz swoje najbliższe otoczenie, określasz potrzeby i wskazujesz, co dla Ciebie jest szczególnie ważne. Współdecydujesz również, na co zostaną przeznaczone środki w Twoim regionie, przyczyniając się do poprawienia funkcjonowania nie tylko Twojej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego województwa. Informacje na temat zgłoszonych projektów znajdziesz na stronie internetowej bom.mazovia.pl.  

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania. – Każdy głos jest ważny! Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego – dodaje Sara Michalska. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł. 

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie ciechanowskim w puli podregionalnej:  

  • Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców województwa mazowieckiego poprzez budowę chodnika w miejscowości Nowe Naruszewo wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571; 
  • Edukacja fundamentem dbałości o bezpieczeństwo publiczne – doskonalenie techniki jazdy dla osób od 18 roku życia; 
  • Doświetlone i aktywne przejścia dla pieszych w Ciechanowie; 
  • Modernizacja infrastruktury zewnętrznej Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – budowa miejsc postojowych;  
  • „Bezpieczne Zebry”, czyli doświetlenie przejść dla pieszych na DW615 i DW617 na terenie Ciechanowa; 
  • Interaktywna biblioteka; 
  • Budowa zatoczek autobusowych w miejscowości Gładczyn w ciągu drogi W618. 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:  

pula ogólnowojewódzka https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=1&status=do-glosowania&dzielnica=  

pula podregionalna https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=&nazwa=&kategoria=&rodzaj=2&status=do-glosowania&dzielnica=  

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wegan
Wegan
30 dni temu

A gdzie są projekty dla Mławy?
Burmistrz ma tyle pieniędzy, że nie potrzebuje finansowych środków zewnętrznych?

coala
coala
30 dni temu
Reply to  Wegan

Burmistrz jest za dumny żeby korzystać.
Mławianie są bogaci, tak powiedział kiedyś w wywiadzie dla Telewizji Mazury.

Fil
Fil
30 dni temu
Reply to  coala

Może za tępy i głupi żeby zorganizować zespół ludzi do efektywnego pozyskiwania pieniędzy dla miasta.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x