Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 14 października. 7 zachorowań 4 ozdrowieńców


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 14.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 14.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 356 / (48)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 25 / (6)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 38 / (13)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 7 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)82 / (7)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 48 / (4)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 7 potwierdzonych przypadkach COVID-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Amica
Amica
1 rok temu

A ja uważam, ze jeśli pojawiają się nowe przypadki, to powinni informować gdzie. Nie chodzi o nazwiska, funkcje itd, ale niestety tyle ludzi łazi po mieście, pracują, uczą się, ze powinnismy wiedzieć skąd pochodzą pozytywne przypadki. Napisali, ze wydział komunikacji. Czyli te dzisiejsze 7 to z wydziału? A może jakiś sklep, kawiarnia, bank. Dobrze byłoby wiedzieć, czy ktoś z nas tam nie przebywał akurat. Nie wiem czy ten wirus jest faktycznie czy nie. No ale….

Ama
Ama
1 rok temu
Reply to  Amica

Też tak uważam, żeby mieć świadomość gdzie się nie kręcić

Ala
Ala
1 rok temu

Ludzie dojdą do rozumu i przestaną wierzyć we wszystko o covidzie jak sami albo ktos z ich rodziny i znajomych zachoruje na ciężką chorobę,udar wylew zawał i szereg innych groźnych chorób i nie dostaną zadnej pomocy od lekarza i szpitala,bo tak teraz jest.Wtedy przejzą na oczy ,że nie tylko covid istnieje,wirus jak wirus,b yly są i będą różne wirusy.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Ala

Nie uwierzą powiedzą im że chory na covid i przechodzi ciężko.

Zobaczymy jak niedługo Ci madrusie którzy są tak za koronką powiedzą jak zamkną szkoły, przedszkola. Z kim zostaną dzieci, ugotują obiad, odrobią lekcje, naucza pisać, czytać.

Szkoła to nie tylko dzieci.

Kim
Kim
1 rok temu

Ja nie mam nic do PiSu ale wydaje mi się że powini podziękować panu Kaczyńskiemu bo on wszystko psuje . A wirus jest i będzie i pewnie każdy z nas będzie musiał go przejść tylko jedni słabiej to odczują inni gorzej

Jacek
Jacek
1 rok temu

Ludzie opamiętajcie się. Ile razy można was prosić, zakładajcie maseczki, siedźcie w domach. Co niektórzy mogą przecież zwolnić się z pracy, Państwo wam pomoże. Mi dało. Musimy dbać o siebie i innych bliźnich. Myjcie ręce, zachowajcie dystans spoelczny. Czeka nas pewnie czerwona strefa. Tak ciężko posiedzieć w domu miesiąc czy dwa? Kupcie konsole teraz duże promocje i grajcie. A jak nie to spędźcie czas przy czytaniu książek, odpoczynku.

Proszę was o opamietanie i szacunek do innych. Powtarzam raz jeszcze. DBAJMY O SIEBIE I INNYCH!!!

BmKill
BmKill
1 rok temu
Reply to  Jacek

akurat do niektórych prośby nie wystarczą. wtedy trzeba pałować .! tak pałować i się nie cackać .

Józef
Józef
1 rok temu

Masz rację Marcin.
Oznacza to, że wtedy kłamał że jest chory, albo był chory i chodził i zarażał innych. Powinni go wsadzić do pierdla jak ta biedna kobietę która spędziła 5 miesięcy w areszcie śledczym bo wyszła do sklepu po żywność i leki dla chorego męża.

Ha ha ha
Ha ha ha
1 rok temu

Ja się pytam gdzie to wszytko jest???? Zna ktoś kogoś?

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Tak…. Wujek mojego kolegi z którym chodziłem do liceum umarł na Covid-19

Kto
Kto
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Ja znam dwa przypadki, jeden z powiatu mlawskiego. Bezobiawowo przechodzi

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Właśnie,podlaczam się do pytania gdzie Ci chorzy?zna ktoś kogoś chorego,bo ja nie

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Jest ja znam dwa przypadki ale jak człowiek zdrowy to przechodzi jak zwykła grypa w ciągu 2-3 dni tylko media i cała reszta to nakręcają WHO juz się powoli wycofuje z tej pseudo epidemii

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Tak, bezobjawowo, ale jeśli faktycznie, ktoś to przechodzi, to niestety musi się liczyć z tym, że covid wyniszcza organizm i przy bezobjawowych.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Mlawa

A smakami.wech tak tracą sobie bo chcą …

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Nie no właśnie też się zastanawiam nad tym gdzie to jest , nikogo nie znam takiego aby miał to coś i nie słyszałem do znajomych aby ktoś z ich rodziny, znajomych miał to coś. Podejrzewam, że to jedna wielka ściema. Testy Pcr fałszywie dodatnie. Tak jak obecnie sprawa Szumowskiego. Był chory, wyzdrowiał w jeden dzień. Jest 6 człowiekiem na świecie ktory przechodzi chorobe ponownie, dodatkowo teraz rodzynek jest JEDYNYM CZŁOWIEKIEM KTÓRY DRUGI RAZ CHORUJE W TAK KRÓTKIM CZASIE. To jest jakiś cud, najpierw cudowne uzdrowienie byłego ministra zdrowia a teraz kolejny cud, jako jedyny drugi raz. Proszę obejrzeć sobie materiał na platformie youtube niemieccy lekarze, prawda o covid.

Wiola
Wiola
1 rok temu
Reply to  Marcin

Marcinie po prostu jesteś upośledzony intelektualnie i tego nie rozumiesz. Zostaw takie sprawy mądrzejszym ludziom. Ty się skup na kopaniu rowów albo innej pracy fizycznej.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Wiola

Upośledzona to jesteś Ty skoro wierzysz w te wszystkie brednie!! Rowy to niedługo będziesz kopać Ty, bo nie będzie pracy. Mądra taka jesteś? To wskaż mi osobę która straciła pracę przez niby pandemia?! Ja ci powiem. W mojej rodzinie dwoie osoby straciły właśnie zatrudnienie poprzez jakieś dziwne zamykanie nas w domu. Bank nie chciał słuchać że nie mają na raty wypowiedział kredyt a dziś odwiedza ich komornik. I przestań mi tu (wymoderowano) o kopaniu rowów, bądź innej pracy fizycznej skoro nie wiesz co się dzieje u ludzi! Idiotka. Ty zapewne jesteś bogata masz dużo pieniędzy. Ale utrzymuje Ci mąż a Ty leżysz w domu i pachniesz. Zastanów się co piszesz i dalej wierz telewizji. Ale niedługo zamiast tych rowów, będziesz kopać dobie grób.

Wiola
Wiola
1 rok temu
Reply to  Marcin

30 % procent nie zdalo w tym roku matury, ktorej poziom i tak jest mierny. Wiec jak moga pojac co to epidemia. Taki mamy czasy internetu, ze kazdy nie, nawet ciemniak, moze pisac co mu pusta glowa stworzy.

Oli
Oli
1 rok temu
Reply to  Wiola

Nie zdają matury,bo poziom nauczania w szkołach coraz niższy,a zwłaszcza teraz ta zdalna nauka do kitu tak jak i teleporada.Smiechu warte lekarz leczy przez telefon a nauka przez internet.Chcialabys żeby za kilka lat leczył cię lekarz który praktyki miał on- line?Nie znasz ludzi,to nie oceniaj kto jaki jest,bo widać ,że z,kultura jesteś na bakier.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Marcin

Haha idiota…

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Idiota to Ty masz na drugie 🙂

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Marcin

Lecz sie człowieku. Dwoje moich znajomych w szpitalu lezy. Przez takich imbec… Nie pozbędziemy się tego gówna. Teraz zmarła.kobieta 60lat zdążyła pójść na emeryturę….

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Jeszcze trochę i was wszystkich rząd zaskoczy, jak to powiedział Zbyszek karakana będzie w was kukle…. A ciebie w 1 kolejności. Wystarczy posłuchać niezależnych tv, wywiadów, rozmów z lekarzami, innymi posłami i może przejrzysz na oczy. A imbecyla to znajdź w rodzinie. Żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i wolność słowa. Mam prawo wyrażać w to co myślę i co czuje i w co wierzę. Nie wierzę w koronę i mam do tego prawo. I nie życzę Ci aby ktokolwiek z twojej rodziny nie uzyskał pomocy od lekarza na zawał, bo koronka ważniejsza. Tępa strzało

Rudolf
Rudolf
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Bo tak jest,ze nie mają pomocy ludzie z innymi groźnymi chorobami,umieraja młodzi na zawał,udar i różne inne choroby bo nie mają żadnej pomocy od lekarzy i szpitali.Teraz tylko covid,skoro taki straszny i nie ma na niego leku,to skąd tak dużo ludzi wyzdrowialo?Testy niewiarygodne,falszywie dodatnie,przyklad na Szumowski.Ale do zastraszonych głupców co tv oglądają i opętani są jak przez sektę nic nie dociera,ze to manipulacja na całym świecie.Covid nie groźniejszy od grypy i mniejsza śmiertelność słowa profesora i specjalisty.

Rudolf
Rudolf
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Jak są chorzy na choroby współistniejące to i leżą w szpitalu,skad wiesz na co zmarła ta kobieta?widziałaś akt zgonu?nie siej paniki.Nie życzę Ci żebyś zachorowała na zawał,udar wylew czy inna ciężka chorobę i nie otrzymała żadnej pomocy od lekarzy czy w szpitalu.Wtedy zmienisz zdanie,bo oprócz wirusa jest tysiąc groźnych chorób co teraz nie są leczone przez brak dostępu do lekarza,i umierają.

jaa
jaa
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Ja znam osobę, która umarła. Zadowolony?!

Ajakajaka
Ajakajaka
1 rok temu
Reply to  jaa

A to skąd wiesz ze ja covid? Pewnie przeczytałeś albo Ci ktoś bzdur nagadał. Who sami się wycofują że koronka to groźna choroba. Idiot.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Skoro SIĘ PYTAM , to SAM SOBIE odpowiadam, jeśli pytam kogoś, to ktoś może odpowiedzieć, jeśli będzie chciał i uzna za stosowne . Zatem życzę zdrowia, nie mam dzisiaj czasu na trudne dyskusję, i mam nadzieję, że odpowiedź SAMA się nie znajdzie..

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Co najmniej kilka osób

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Ha ha ha

Znam kilkoro z chorych na covid… Dwoje ciężko to przechodzi… W tym jeden niedowiarek… Teraz wierzy i modli się by żyć…

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x