Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Polskie urządzenie. W ułamku sekundy niszczy koronawirusa


fot. Pixabay


Polska firma technologiczna MILOO-ELECTRONICS z Bochni stworzyła urządzenie, które w ułamku sekundy niszczy wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu. Eliminuje również inne, groźne dla człowieka patogeny. Sterylis to jedyne rozwiązanie na świecie wykorzystujące 4 technologie oczyszczania powietrza w jednym urządzeniu.

Koronawirus i inne choroby zakaźne, alergeny oraz szkodliwe cząstki stałe przenoszone drogą powietrzną, stanowią obecnie jedno z największych wyzwań dla zdrowia publicznego na świecie. Odpowiedzią MILOO-ELECTRONICS na pandemię koronawirusa jest urządzenie, które jako pierwsze na świecie łączy w sobie 4 technologie: oczyszczanie powietrza za pomocą 2 filtrów (z jonami srebra oraz węglowego), dezynfekcja za pomocą promieniowania ultrafioletowego (UV-C), sterylizacja poprzez ozonator i w końcu szybka dezaktywacja ozonu poprzez funkcję deozonatora.

Sterylis, zależnie od modelu, emituje dawkę promieniowania UV-C nawet kilkukrotnie wyższą od tej, która niszczy koronawirusa – mówi Rafał Bendyk, prezes MILOO-ELECTRONICS. – Wirus zostaje szybciej zdezaktywowany. Dzięki temu mamy też pewność, że Sterylis podnosi poziom bezpieczeństwa oraz komfort życia i pracy w czasie pandemii. Do tego urządzenie niszczy także inne groźne drobnoustroje obecne w powietrzu czy na otaczających nas powierzchniach” – podsumowuje Rafał Bendyk. 

Skuteczność działania metod zastosowanych w urządzeniu Sterylis zbadano niedawno w Zakładzie Kontroli Zakażeń i Mykologii, Wydziału Lekarskiego Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W badaniach potwierdzono, że urządzenie redukuje liczbę różnych drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym lekoopornych bakterii, odpowiedzialnych za tzw. zakażenia szpitalne. 

Wykorzystaliśmy do badań szczepy bakterii wywołujące zakażenia szpitalne, np. gronkowiec złocisty, czy pałeczki ropy błękitnej. Gęstość zawiesiny bakteryjnej została zredukowana po ozonowaniu o ponad 99 proc.” – mówi dr hab. Anna Różańska, prowadząca badanie wspólnie z dr hab. Agnieszką Chmielarczyk. 

Natomiast metodę dezynfekcji za pomocą UV-C testowano w normalnie użytkowanym pomieszczeniu. Po 3,5 godzinie UVC wyeliminowało ponad połowę bakterii. Po 8 godzinach redukcja wyniosła 96 proc. Liczba kolonii grzybów spadła z 7 do 1.

Sterylis w skrócie

• Dezaktywuje koronawirusa w ułamku sekundy – już po jednym przejściu przez komorę dezynfekcyjną urządzenia.

• To pierwsze rozwiązanie na świecie korzystające jednocześnie z czterech metod oczyszczania.

• Niszczy wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, pierwotniaki i roztocza.

• Oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów węglowych z jonami srebra i dezynfekuje powietrze promieniowaniem UV-C. Może też sterylizować powierzchnię ozonem oraz usuwać jego nadmiar poprzez deozonowanie.

• Korzysta z najskuteczniejszej w walce z drobnoustrojami długość fali promieniowania UV-C, tj. 254 nanometrów. 

• Produkt w całości opracowany i produkowany w Polsce. 

źródło: kurier.pap.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
11 miesięcy temu

Ciekawe, czy urządzenie to jest przeznaczone do tzw. budynków użyteczności publicznej czy także do użytku domowego.

No i jaka jest cena.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x