Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Polskie urządzenie. W ułamku sekundy niszczy koronawirusa


fot. Pixabay


Polska firma technologiczna MILOO-ELECTRONICS z Bochni stworzyła urządzenie, które w ułamku sekundy niszczy wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu. Eliminuje również inne, groźne dla człowieka patogeny. Sterylis to jedyne rozwiązanie na świecie wykorzystujące 4 technologie oczyszczania powietrza w jednym urządzeniu.

Koronawirus i inne choroby zakaźne, alergeny oraz szkodliwe cząstki stałe przenoszone drogą powietrzną, stanowią obecnie jedno z największych wyzwań dla zdrowia publicznego na świecie. Odpowiedzią MILOO-ELECTRONICS na pandemię koronawirusa jest urządzenie, które jako pierwsze na świecie łączy w sobie 4 technologie: oczyszczanie powietrza za pomocą 2 filtrów (z jonami srebra oraz węglowego), dezynfekcja za pomocą promieniowania ultrafioletowego (UV-C), sterylizacja poprzez ozonator i w końcu szybka dezaktywacja ozonu poprzez funkcję deozonatora.

Sterylis, zależnie od modelu, emituje dawkę promieniowania UV-C nawet kilkukrotnie wyższą od tej, która niszczy koronawirusa – mówi Rafał Bendyk, prezes MILOO-ELECTRONICS. – Wirus zostaje szybciej zdezaktywowany. Dzięki temu mamy też pewność, że Sterylis podnosi poziom bezpieczeństwa oraz komfort życia i pracy w czasie pandemii. Do tego urządzenie niszczy także inne groźne drobnoustroje obecne w powietrzu czy na otaczających nas powierzchniach” – podsumowuje Rafał Bendyk. 

Skuteczność działania metod zastosowanych w urządzeniu Sterylis zbadano niedawno w Zakładzie Kontroli Zakażeń i Mykologii, Wydziału Lekarskiego Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W badaniach potwierdzono, że urządzenie redukuje liczbę różnych drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym lekoopornych bakterii, odpowiedzialnych za tzw. zakażenia szpitalne. 

Wykorzystaliśmy do badań szczepy bakterii wywołujące zakażenia szpitalne, np. gronkowiec złocisty, czy pałeczki ropy błękitnej. Gęstość zawiesiny bakteryjnej została zredukowana po ozonowaniu o ponad 99 proc.” – mówi dr hab. Anna Różańska, prowadząca badanie wspólnie z dr hab. Agnieszką Chmielarczyk. 

Natomiast metodę dezynfekcji za pomocą UV-C testowano w normalnie użytkowanym pomieszczeniu. Po 3,5 godzinie UVC wyeliminowało ponad połowę bakterii. Po 8 godzinach redukcja wyniosła 96 proc. Liczba kolonii grzybów spadła z 7 do 1.

Sterylis w skrócie

• Dezaktywuje koronawirusa w ułamku sekundy – już po jednym przejściu przez komorę dezynfekcyjną urządzenia.

• To pierwsze rozwiązanie na świecie korzystające jednocześnie z czterech metod oczyszczania.

• Niszczy wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, pierwotniaki i roztocza.

• Oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów węglowych z jonami srebra i dezynfekuje powietrze promieniowaniem UV-C. Może też sterylizować powierzchnię ozonem oraz usuwać jego nadmiar poprzez deozonowanie.

• Korzysta z najskuteczniejszej w walce z drobnoustrojami długość fali promieniowania UV-C, tj. 254 nanometrów. 

• Produkt w całości opracowany i produkowany w Polsce. 

źródło: kurier.pap.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Ciekawe, czy urządzenie to jest przeznaczone do tzw. budynków użyteczności publicznej czy także do użytku domowego.

No i jaka jest cena.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x