Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Był sądowy wyrok. Były przeprosiny na sesji


Obecny radny Grzegorz Rochna na ostatniej, wrześniowej sesji rady gminy Szydłowo złożył publiczne przeprosiny za nazwanie podczas minionej wyborczej kampanii wójta Wiesława Boczkowskiego złodziejem. Przeprosiny zostały przyjęte.


Samorządowe wybory radnych, wójtów czy burmistrzów zawsze obfitują w różne konfliktowe sytuacje związane choćby z krytyką kandydujących i oceną działalności urzędujących w minionej kadencji. Tak było też w gminie Szydłowo, gdzie o fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów, a kampania wyborcza nabrała takiego wymiaru, że  w jednym przypadku sprawa miała swój sądowy finał.  

W końcu roku 2019 przed Sądem Rejonowym w Płocku toczyła się rozprawa z oskarżenia prywatnego, złożonego przez wójta Wiesława Boczkowskiego przeciw obecnemu radnemu, a wcześniej kandydatowi na wójta Grzegorzowi Rochnie.

W akcie oskarżenia podniesione zostały dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył „zniesławienia oraz znieważenia Wiesława Boczkowskiego pod jego nieobecność, działając w zamiarze ewentualnym, aby zniewaga do niego dotarła, słowami „tego chachmeta trzeba zmienić”, „nie szanuje ludzi” i „złodziej”.

Drugi zarzut dotyczył zniesławienia wójta w ten sposób, że „podpisując się jako „Mieszkanka” zamieścił na portalu internetowym Codziennik Mławski pod artykułem zatytułowanym „Wiesław Boczkowski wójtem gminy Szydłowo na kolejną kadencję” komentarz o treści: „Ludzie ogarnijcie się znów ten złodziej i jego banda? Niech wam wybuduje chlewnie pod oknem i kolejne kurniki”.

Sąd wyrokiem z dnia 29 listopada 2019 roku uniewinnił Grzegorza Rochnę od zarzutu zniesławienia w internetowym komentarzu, uznając go jednocześnie winnym zarzutu zniesławienia poprzez nazwanie kontrkandydata złodziejem. Jednocześnie sąd uznał, że stopień społecznej szkodliwości czynu i wina oskarżonego nie są znaczne i umorzył postępowanie karne tytułem próby na okres jednego roku. Zobowiązał też Grzegorza Rochnę do przeproszenia pokrzywdzonego publicznie – na sesji rady gminy w terminie 6 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku.

W czerwcu 2020 r. Sąd Okręgowy w Płocku rozpatrując złożoną apelację podtrzymał wyrok z pierwszej instancji.   

Takie właśnie przeprosiny odczytał w końcu wrześniowej sesji Rady Gminy Szydłowo radny Grzegorz Rochna, podkreślając, że nie jest autorem internetowego wpisu, a postępowanie zostało umorzone przez Prokuraturę Rejonową w Mławie z powodu nie wykrycia sprawcy.

– Cieszę się panie Rochna, że pan przeprosił mnie za to co miało miejsce. Wydaje mi się, że to najwyższy czas, żeby przystąpić do normalnej współpracy. Można zapomnieć o tym co było nie tak i można przystąpić do rzeczowej, merytorycznej współpracy, do czego serdecznie zachęcam i na co liczę – skomentował przeprosiny wójt Boczkowski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marcus
Marcus
2 lata temu

Warto byłoby się zająć hejtem wypływającym z Urzędu Miasta Mława, który wylewał się szerokim strumienie m na ludzi, którzy przeciwstawiają się władzy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x