Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa opłata. Prąd zdrożeje od stycznia


Według zapowiedzi, nowy 2021 rok zacznie się perspektywą podwyżki ceny energii elektrycznej. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego może to być ponad 100 złotych więcej niż w latach poprzednich.


Większe płaty za energię elektryczną związane są z wejściem w życie, od stycznia 2021 roku, nowej, dodatkowej opłaty mocowej. Jej wprowadzenie ma pomóc w zebraniu środków finansowych na modernizację elektrowni lub budowę nowych, a także zapewnić rezerwy energii na wypadek większego jej zużycia. Niestety koszty te poniesie każdy odbiorca

Początkowo opłata mocowa miała wejść w życie w październiku 2020 roku, ale jej wprowadzenie zostało przesunięte o kilka miesięcy, ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Od 1 stycznia 2021 roku opłata zostanie doliczona do każdego rachunku. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wykonało wstępne wyliczenia. Według nich ma ona wynieść 45 zł na każdą MWh, czyli około 10% miesięcznego rachunku. Urząd Regulacji Energetyki ma podać konkretne stawki do 30 września 2020 roku.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
2 lata temu

Proszę pamiętać, że wszystkie podwyżki cen energii wynikają z obłędnej „polityki klimatycznej” UE (paru urzędasom w Brukseli wydaje się, że mogą regulować klimat, parodia).

Rząd Dobrej Zmiany zrobił wiele, żeby podwyżki powstrzymać, m.in. wprowadził rekompensaty dla rodzin.

Gdyby ktokolwiek z opozycji biadolił nad tym, jak to jesteśmy za czasów PiS daleko od „wartości UE”, proszę zapytać go ile te „wartości ” brukselskie będą kosztować w rachunkach za prąd.

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  Hemi

I znalazł się błędny rycerz pislandi, który mówi, że moja kasa pzprpis się należy.

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

„A little węgiel never kiled nobody.”

kot
kot
2 lata temu

Stary, komunistyczny wierszyk
cieszą się osły, że im pensje wzrosły
my to odbijemy, ceny podniesiemy
jak strzyżesz owieczki, opowiadaj im bajeczki…..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

No pisiorki… tworzyć zwarty szereg i bronić oraz popierać działania PIS… 10 % podwyżki prądu, a to wiąże się przecież z podwyżkami wszystkiego co jest w sklepach.
Te 10 % podwyżki za energię elektryczną to przecież nie wszystko: opłaty cukrowe i wiele innych, które sprytnie nie są nazywane podatkami.
Rząd nowych podatków nie wprowadza i nie podwyższa starych 😀 😀 😀
Rząd tylko daje.

Oj będziecie jeszcze płakać rzewnymi łzami, a ja z wami – tylko pytam za jakie grzechy ja?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dodam tylko, że podwyżki emeryturek od pierwszego stycznia raczej nie wystarczą na te podwyżki, które zobaczycie po nowym roku
Nawet dodając tę 13-tą emeryturę nie starczy. na zrównoważenie podwyżek od 1 stycznia.

kot
kot
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ani ci, ani tamci nie byli w porządku, jak powiedział kanclerz Bismarck-dajcie Polakom się samym porządzić, a oni się sami załatwią, i coś w tym jest. Polskie dzieci w szkole konkurują ze sobą, nie współpracują, uczciwość nie zawsze idzie w parze z religijnością

Toto
Toto
2 lata temu
Reply to  kot

Uczciwość to bardzo rzadko idzie w parze z religijnoscią.

Rostkuwski
Rostkuwski
2 lata temu

Za rozdawnictwo płacimy cenę

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x