Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnyskie. Zbudują drugą pływalnię i drugie lodowisko?


Powiat przasnyski chce przejąć plany budowy w stolicy powiatu basenu z wodnym placem zabaw i sezonowym lodowiskiem. Takie inwestycyjne plany miał poprzedni burmistrz Przasnysza, teraz miałaby być to inwestycja powiatowa.


W tym celu władze powiatu zwróciły się niedawno do władz miasta z propozycją, aby samorząd miejski przekazał nieodpłatnie w użytkowanie cześć działki (0,6 ha) przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, na której pierwotnie miała stanąć pływalnia z lodowiskiem, oraz przekazał całą dokumentację techniczną wartą ponad 170 tys. zł.

W zamian za grunty przy OSiR powiat przekaże miastu 0,8 ha działkę położoną w Przasnyszu przy ul. Przemysłowej, która obecnie jest własnością starostwa. Radni miejscy już podjęli uchwałę intencyjną, wyrażając zgodę na nieodpłatne przekazanie dokumentacji. Starostwo, będąc posiadaczem działki przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, zamierza wystąpić o środki zewnętrzne na budowę basenu z lodowiskiem.

Według sporządzonej wcześniej dokumentacji, pływalnia, którą obecnie chce wybudować powiat, miała oferować możliwość gry w piłkę wodną, pływanie synchroniczne oraz organizację szkoleń i rehabilitację. Budynek miał być połączony z obecnie istniejącym budynkiem OSiR-u przy ul. Makowskiej, a kryty basen pływacki liczyć 8 torów. Jego główna niecka miała mieć długość 25, szerokość 21 i głębokość 0 do 2 metrów. Regulowane, ruchome dno miało zapewnić przystosowanie kąpieliska do różnych potrzeb i umiejętności. Oprócz basenu pływackiego w obiekcie miał znaleźć się również wodny plac zabaw dla dzieci. Funkcja rekreacyjna i pływacka to jednak nie wszystko, bo prócz basenu miało powstać zadaszone sezonowe lodowisko z możliwością rozgrywania zawodów mini hokeja.

za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x