Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ważne! Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sienkiewicza


fot. UM Mława

Na wniosek Komisji Bezpieczeństwa przy Staroście Mławskim, kierowców oraz mieszkańców, zmieniona została organizacja ruchu na ulicy Sienkiewicza, a konkretnie na jej odcinku między rondami. Kierowców i pieszych prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie poziome.

Zlikwidowane zostały dwa przejścia dla pieszych – nie ma już zebr przy komendzie policji oraz przy skrzyżowaniu z ulicą Wyspiańskiego. W ich miejsce pojawiło się nowe przejście, usytuowane pomiędzy wjazdami na parkingi sklepów Biedronka i Lidl. Zlikwidowano także przejście dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą. Nowością są zaś wymalowane na jezdni lewoskręty w ulicę Spółdzielczą oraz w ulicę Ordona (przy pawilonie handlowym).

Kierowców i pieszych prosimy o stosowanie się do nowej organizacji ruchu i nowego oznakowania – apeluje ratusz.

źródło i zdjęcia: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nemo
Nemo
2 lata temu

Jak się zbudowało Aleję Marketów to trzeba ponosić konsekwencje.
Po drugiej stronie ulicy Sienkiewicza funkcjonuje Osiedle Książąt Mazowieckich, duże osiedle mieszkaniowe.
Po drugiej stronie ulicy Sienkiewicza działa duża szkoła podstawowa.
Przejścia dla pieszych są funkcją ruchu pieszych.
Zlikwidowano możliwość ruchu, zarówno kołowego jak i pieszego, do marketów od strony ulicy Sienkiewicza .
Nie.
To co ta zmiana organizacji ruchu ma zmienić ?
Przekierowano ruch pieszych ?
Gdzie ?

Jeśli dojdzie do jakiejkolwiek tragedii to kto poniesie odpowiedzialność ?

Proste
Proste
2 lata temu
Reply to  Nemo

Ty poniesiesz. Pozdrawiam

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Centrum miasta to nie autostrada!
W razie tragedii osoba otpowiedzialna za zlikwidowanie przejść dla pieszych na głównej pieszej arterii miasta, w miejscu gdzie przemieszczają się dzieci do szkół, parku i place zabaw, powinna ponieś konsekwencja za swoją bezmyślność.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Po tej niby wysepce na środkowym pasie jeżdżą samochody mijając stojące przed pasami pojazdy przepuszczające pieszych, to tylko kwestia czasu kiedy dojdzie tam do tragedii.
Wysepka, mająca w założeniu zapewniać osobom przechodzącym przez jezdnię dodatkową ochronę nie jest odpowiednio oznakowana, ktoś tam sobie namalował paski wyłączające z ruchu ale nie robią one najmniejszego wrażenia na kierowcach.

miner
miner
2 lata temu

przy KAŻDYM skrzyżowaniu można przejść jezdnię bez względu czy pasy som czy nima i na każdy mandat cza wreście do sądu zaciąć chodzić bo milicja za chwilę będzie totalnie bezkarna bo to jest lokalnie we muławie jedynie wobec mułów bezrozumnych co jedynie są bezstresowe wychowanie ale depresja to bomba i taki latami spokojny blok mieszkalny wybuch gazu albo strzelanka w miejscu poublicznym… podpalanie samochodów sąsiadom jeżdżącym po chodnikach i trawnikach…

Och tam.
Och tam.
2 lata temu
Reply to  miner

„Miner” masz tylko częściowo rację ? Można faktycznie przekroczyć jezdnię na skrzyżowaniu ale gdy do najbliższego przejścia dla pieszych jest więcej jak 100 metrów w innym przypadku niestety popełniasz wykroczenie ! No chyba właśnie pokazałeś swoimi wypocinami kto jest tym jak określiłeś cyt. „mułem bezrozumnym”. Proponuję najpierw poczytać, pouczyć się.

Krótko
Krótko
2 lata temu

Nareszcie mniej przejsc. Oszaleć można z tym. Jeszcze proszę zająć się tymi co jada na prosto z Wyspiańskiego do biedronki i z.

Zdruzgotany
Zdruzgotany
2 lata temu

Bez sensu te nowe zmiany. Przejście dla pieszych przy kortach faktycznie było groźne, ale te nowe linie wprowadzają chaos w jeździe.

Anka
Anka
2 lata temu

Będą wypadki. Przejścia dla pieszechych w małych miastach, są naturalnie przy wyjściach z osiedli, przy wjazdach i zejściach z głównych ulic. Przykład, przejście przy kortach do biedronki lub wyjście z os Sienkiewicza przy Tradycji do Tesco lub w lewo dalej do PKP Mlawa Miasto. Tam na Sienkiewicza dojdzie do tragedii. Byłam świadkiem jak rodzina z dziećmi wyszła z os Sieniewicza wprost pod samochód. Dobrze że kierowca jechał wolno i pewnie wiedział o zlikwidowany przejściu. Zamiast ruch, wypychać z miasta, to przejścia likwidują. Brawo. Widać „fachową rękę specjalisty”… ☺

Ola
Ola
2 lata temu

Nareszcie kto pomyślał. Dzięki

Hemi
Hemi
2 lata temu

Zamiast dwóch przejść dla pieszych jedno? To chyba niekoniecznie jest dobra zmiana :).

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x