Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z dnia 9 wrześniaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 09.09.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 09.09.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 179/ (17)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 1/ (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 0/ (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)31 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 30/ (0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
znachor
znachor
2 lata temu

BOGATE MIASTO ZA WSZYSTKO MUSIMY PŁACIĆ.

student prawa
student prawa
2 lata temu

Jak walczyć z pandemią na twarzy maska a ręce brudne po wyjściu z pociągu i gdzie je umyć odkazić jak toalety dworcowe pozamykane przewijalnia dla dzieci też .Trzeba mieć 1 zł ceny biletów kosmiczne.Co na to Izba Skarbowa ? Czy ta działalność jest legalna i czy odprowadzane są od tego poboru podatki i ZUS ? Dla mnie jest to dzialałność gospodarcza a co służby na to ?

a ja ćwiczę crossfit
a ja ćwiczę crossfit
2 lata temu
Reply to  student prawa

o co chodzi z toaletami na dworcu, bo nie jeżdżę pociągiem? cały czas czytam tu o dworcowych toaletach. chodzi o to, że nie ma wcale lub są pozamykane, czy o to, że są otwarte ale trzeba zapłacić złotówkę?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

trzeba mieć 1 zł. W Warszawie na DWORCU GDAŃSKIM jest toaleta darmowa .Przecież to jedna POLSKA. Jak żyć ?

czytelnik
czytelnik
2 lata temu

Wiem, że to niemożliwe ale dobrze byłoby, żeby na tym się skończyło, czego sobie i wszystkim życzę.

Kamil
Kamil
2 lata temu
Reply to  czytelnik

Każdy by sobie życzył, ale w autobusach też nie każdy w masce. Nawet niektórzy kierowcy pana F…ka często bez masek, a wożą dzieci, młodzież. Były zakażenia od kierowców, to za mało żeby wyciągnąć wnioski?

Bee
Bee
2 lata temu
Reply to  Kamil

Wnioski są takie,ze teraz jak kichniesz czy zakaszlesz to ludzie już cię zlinczuja.Paranoja.Czyz nie ma innych chorób ,tylko korona?A lekarze nadal pozamykali i TELEPORADY.To jak lekarzowi będzie się palił dom,albo prywatny gabinet,to straż pożarna nie powinna przyjeżdżać,tylko udzielić teleporady.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x