Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szydłowo. Pamięć o poległych za Ojczyznę wciąż żywa [zobacz film i fot.]


Społeczeństwo Szydłowa pamięta o żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny. W związku z 100. Rocznicą wojny polsko-bolszewickiej w niedzielę 23 sierpnia na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość rocznicowa. 


Przy grobie żołnierzy 49 Pułku Piechoty stanęły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym, Koła Związków Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Szydłowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie. Dyrektor Janusz Żuchowski zwięźle przypomniał historię walk w okolicy Szydłowa, a następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Zwieńczeniem uroczystości było nabożeństwo ku czci poległych odprawione w kościele p.w. św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza w Szydłowie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x