Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z dnia 18 sierpnia. Troje ozdrowieńcówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 18.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 18.08.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 421 / (34)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 19 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 8 / (1)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)27 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 7 / (3)

PPIS w Mławie informuje, że na terenie powiatu stwierdzono 27 osób, u których potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatnim Covid-19 (w tym 7 ozdrowieńców).

PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

Zobacz także…

Czy pracownicy kierowani w zastępstwie do sklepów w których był koronawirus są bezpieczni?

Koronawirus w mławskiej stacji dializ

Małżeństwo z Mławy zakażone koronawirusem. Ważny apel sanepidu do pasażerów MKM

Novago zamyka do odwołania PSZOK w Uniszkach-Cegielni

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ludzie
ludzie
3 lata temu

DLACZEGO nikt nie wspomni o pogromie jaki dzieje się aktualnie w LG?? Połowa jednej zmiany…

srs
srs
3 lata temu
Reply to  ludzie

?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Hospitalizowanych „0”. A więc w jaki sposób „ozdrowiency”???
Jakoś nie mogę tego zrozumiem. Albo wynik był fałszywie dodatni i ludzi zamknęli na 2 tygodnie w domu albo idziemy w statystyki czegoś czego nie do końca można potwierdzić.
Czy ktoś wie jakie leki podają tym co „zdrowieją”???

kierownik
kierownik
3 lata temu

Administrowanie dworca pkp to zadanie dla młodych .Od dawna kiosk stoi pusty a nikt nie próbuje znależć inwestora . Po południu w wekendy kasy biletowe pozamykane toalety rownież przewijakownia dla maluchów też. Po co takie rządy.Czy praca na jednym stanowisku na kolei to jest do emerytury? Czas na zmiany.

srs
srs
3 lata temu
Reply to  kierownik

zauważyłem że cały czas ktoś ma te same problemy a to do kibla PKP a to do sklepiku. Nie wiem czy Pan nie zauważył że PKP to ostatni relikt postkomuny i zmian raczej długo nie będzie . Widać to po dworcu i przejściu na zatorzu. Albo maja mega genialnych menadżerów od cięcia kosztów . Jedna kupa mniej więcej kasy zostaje na premię.

WIDZĘ
WIDZĘ
3 lata temu
Reply to  srs

tną koszty a sobie jakoś nie.Stoi nowy samochod kolejowy i jeszcze słupek drogowy a kto kupiŁ ten poprzedni3 LETNI?

menager
menager
3 lata temu
Reply to  kierownik

bilety drogie a toaleta jeszcze płatna.

Ja',,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja',,,,,,,,,,,,,,,,,
3 lata temu

Cukiernia Fantazja, część osób kopiujących w maskach, część absolutnie Nie. Panie, które tam sprzedają nie zwracają uwagi tym bez masek, byle do przodu i wszystko gra.

pies
pies
3 lata temu

Njważniejszy na dworcu jest kot . Pani za nim biega po peronie to jakiś odlot .Świat zwariował .

matka
matka
3 lata temu

A toalety dworcowe nadal zamknięte co tam jakiś COVID NAWAŻNIEJSZE PINIĘDZE Dziecka nie można przebrać bo pozamykane wszystko na głucho.Panowie z Koleji to nie jest wasz prywatny dworzec to jest nasz publiczny z naszch podatków .Jeśli ktoś uważa inaczej to do dymisji.

Marek władca szparek
Marek władca szparek
3 lata temu

Dopiero co zachorowali a już wyzdrowieli. Cud. A gdzie jest kaczor? Coś o nim nie słychać. Czyżby koronka go dopadla na cmentarzu? Słyszałem, że jak był na rybach to z łódki siku robił i szczupak go złapał za PiSiora

Ile to w końcu?
Ile to w końcu?
3 lata temu

Hmm, 7 ozdrowieńców plus 19 w izolacji chorujących daje 26. A przypadków mamy 27. Gdzie jest zguba? W hospitalizowanych nie ma tez jej.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Twoja zguba to pierwszy marcowy przypadek, który też jest wśród ozdrowieńców

Ile to w końcu?
Ile to w końcu?
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie. Nadal brakuje jednej osoby. Ozdrowienców jest 7 jak podają.

BiedronkaLG
BiedronkaLG
3 lata temu

Super. Długo nie pochorowali. Jak się cieszę że mieszkam w tym mieście, tu nawet z korony szybciej zdrowieją! Szczęście być mławianinem, to jak Boga za nogi złapać.
Ale co jeśli któryś test był fałszywie ujemny? Albo co gorsza fałszywie dodatni? Czy też może chorowano bezobjawowo a obecność wirusa stwierdzono jedynie po testach? Za dużo niewiadomych, ale szczęście być w Mławie..

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x