Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus w mławskiej stacji dializ


fot. ilustracyjne


Mamy dwa przypadki stwierdzenia zakażenia koronawirusem w mławskiej stacji dializ. W miniony piątek okazało się, że „dodatni” jest jeden z pacjentów stacji, pochodzący z powiatu żuromińskiego. Dziś wiadomo też, że dodatni wynik ma też kierowca ze stacji dializ. Pomimo, że pacjenci i ich rodziny oraz personel objęci zostali kwarantanną, to stacja musi pracować, bo przerwanie ciągłości zabiegów stwarzałoby zagrożenie dla życia pacjentów.

– Od piątku wykonaliśmy ogromną pracę logistyczną. W krótkim czasie musieliśmy dotrzeć do wszystkich osób z tzw. kontaktu. Ponieważ stacji nie można zamknąć, dostosowaliśmy procedury do zaistniałej sytuacji. Wspólnie z kierownikiem stacji dializ ustaliliśmy, że wzmocnione będą środki ochrony indywidualnej, a pacjenci objęci kwarantanną poruszać się będą autem jedynie na trasie dom – stacja dializ. Oczywiście wszyscy pracownicy i pacjenci będą mieli wykonane testy. Kwarantanną zostało objęte łącznie 104 osoby, w tym 66. pacjentów i personelu – mówi Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
2 lata temu

Apeluje się o zasłanianie ust, nienapieranie na siebie w sklepach w kolejkach i jak grochem o ścianę…

Paweł
Paweł
2 lata temu

Hey ludzie jest ciekawa lokalna zrzutka.pl/scio-mlawa polecam zapoznać się z tematem

Anna
Anna
2 lata temu

Zupełny brak profesjonalizmu. Niejednokrotnie obserwowałam przewóz pacjentów stacji dializ – bez osłaniania ust i nosa, mimo bliskiego kontaktu z chorymi. Ci panowie kierowcy, którzy lekceważyli zasady, przypomnieli sobie o maseczkach dopiero teraz. Wożąc schorowanych starszych ludzi narazili ich na poważne niebezpieczeństwo.

Bla bla
Bla bla
2 lata temu
Reply to  Anna

A skąd Pani wie że to żaden z tych schorowanych pacjentów nie przywlekł tego wirusa

Ola
Ola
2 lata temu
Reply to  Bla bla

Przywlókł

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Bla bla

Bo oni sa w takim stanie ze zadko ktory przemieszcza sie na innej trasie niz dializa-dom

Bla bla
Bla bla
2 lata temu
Reply to  Anna

A skąd pewność że to żaden z tych schorowanych pacjentów nie przywlekł tego wirusa?

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Anna

Zasłanianie ust i nosa… Hahah wierzcie dalej w interes maseczkowy

xyz
xyz
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Możesz sobie zasłonić usta szalikiem albo chustą, albo uszyć coś samemu, nie musisz kupować maseczek i dawać zarobić „lobby maseczkowemu” – ktokolwiek to właściwie według ciebie jest. Drobinki wydychane z ust i nosa wytracają prędkość po zderzeniu z warstwą materiału i dzięki temu u osoby noszącej maseczkę nie lecą aż tak daleko, jak normalnie. W połączeniu z zachowywaniem dystansu ma to sens, nic lepszego na razie nie wymyślili.

AK
AK
2 lata temu
Reply to  Anna

Nie powinno się wypowiadać na temat profesjonalizmu stacji dializ i kierowców skoro się nie ma bladego pojęcia jak to funkcjonuje. Jest tam pełen profesjonalizm bez dwóch zdań. A kierowcy dbają o pacjentów wystarczy ich zapytać. I wszyscy są na kwarantannie przez jednego pacjenta dla jasności.A ty Anna zajmij się swoimi sprawami a nie rozpowiadaniem bzdur.

Ola
Ola
2 lata temu
Reply to  Anna

Kierowcy w stacji dializ powinni być zabezpieczeni jak w kartkach pogotowia

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anna

dializuje sie w mlawskiej stacji dializ i mam zgola inna opinie niz pani zarowno na temat personelu jak i kierowcow zawsze sa pomocni i mozna na nich polegac odwioza i pomoga wejsc do domu bardzo mili kierowcy my z nimi przebywamy na co dzien wiec dziwia komentarze osob postronnych .pozdrawiam natalia

Kierowca bombowca
Kierowca bombowca
2 lata temu
Reply to  Anna

Mniemam że ktoś z Twojej rodziny się dializował.? Jak znasz jakiegoś kierowcę osobiście i masz do niego żal to mu to powiedz w oczy i nie oceniaj innych, porozmawiaj z pacjentami na temat kierowców oni mogą się wypowiedzieć w temacie a nie tacy laicy i prowokatorzy jak Ty…pozdro

sic
sic
2 lata temu

Czyli istnieją zawody wysokiego ryzyka. Może zrobić wyrywkowe testy bo tak będziemy się bawić w nie skończoność.

Prawda
Prawda
2 lata temu
Reply to  sic

Dopóki nasz miłościwy rzont nie zarządzi takiej procedury to nikt nawet nie pierdnie w tym kierunku. A nawet jak zarządzi to tez z oporami wielkimi to będzie szło. W takich instytucjach lubią bardzo rutynę i wszelkie odstępstwa od niej traktowane są jako utrudnianie życia i pretekst do wołania o podwyżkę.

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Prawda

Przed chwilą minister mówił że firmy które zgodziły się na testy zachowują się bardzo odpowiedzialnie czyli jak jest firma prywatna to muszą się zgodzić. Wizerunkowo firmy takie by bardzo zyskały albo mógłby być „krach”. Jeśli by mi zafundowała firma test nie widzę problemu. Mówią cały czas o weselach . Systematycznie wesela po kilka set osób.

Madej
Madej
2 lata temu
Reply to  Prawda

Nie zarządzi, bo sam minister powiedział, że nie byliby w stanie wyłuskać z tych wszystkich wyników fałszywie dodatnich. To już nam mówi, że testy są tak wiarygodne, jak przepowiednie wróżki Samiry

Ola
Ola
2 lata temu
Reply to  Madej

Zgadzam się. A swoją drogą, to się sanepid wysilił!!! Aż głowa boli.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x