Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Coraz więcej chętnych do korzystania z miejskich rowerów


Rowery miejskie zyskują coraz większą popularność w Ciechanowie. W czerwcu tego roku jednoślady wypożyczano 4 razy częściej niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Ciechanowski Rower Miejski pozwala na komunikację m.in. pomiędzy 10-ma stacjami.


Moda na miejskie rowery zagościła w Ciechanowie na dobre. Jak podaje Urząd Miasta w Ciechanowie, w czerwcu tego roku rower wypożyczono 4 322 razy. W tym samym miesiącu roku ubiegłego było 1 012 wypożyczeń. Od początku funkcjonowania systemu Ciechanowskiego Roweru Miejskiego rowery wypożyczono już 40 673 razy

Ze względów sanitarnych, w tym roku system został uruchomiony w terminie późniejszym niż zakładano. Wynikało to z wprowadzenia przez rząd przepisów uniemożliwiających uruchomienie rowerów w kwietniu. W czerwcu do systemu dołączono nową, 10-tą już stację, zlokalizowaną na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Cykliści mają do dyspozycji 96 jednośladów, w tym rowery z fotelikami dla najmłodszych, rowery dla dzieci oraz tandemy. Wszystkie rowery są regularnie dezynfekowane przez operatora systemu.

W Ciechanowie wybudowano już blisko 50 km ścieżek rowerowych. Ich budowa jest też uwzględniana w kolejnych projektach modernizacji dróg.

źródło i fot. UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
2 lata temu

My Mławianie powinniśmy się cieszyć, że miłościwie nam panujący światło w nocy nam włącza, od rowerów to by nam się jeszcze w dupach poprzewracało!

Nie cyklista.
Nie cyklista.
2 lata temu

W Mławie się nie da. My mamy tyle niezałatwionych spraw, że musimy najpierw osiągnąć odpowiednią liczbę urzędników aby mogli się tymi wszystkimi sprawami zająć. Szef nie ma czasu, pierwszy zastępca tez, drugi jest drugi a wszyscy pozostali na niższych stanowiskach, są po prostu zawaleni robotą. Poważnie. Rowerów się zachciało. Jest komunikacja miejska, bezpłatna, to niech sobie mieszkańcy jeżdżą. Cały dzień.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x