Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza w powiecie bezpłatna wypożyczalnia rowerów jest w gminie Stupsk


Świetny pomysł na aktywizację mieszkańców, a przy okazji i promocję znalazła gmina Stupsk. Od niedawna jej mieszkańcy, ale też i goście mogą bezpłatnie wypożyczyć rowery, w tym – uwaga! – tandemy! Można je wypożyczyć na 48 godzin za darmo, wystarczy zgłosić taką chęć.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


– Pomysł narodził się już kilka lat temu, inspiracją było duże zainteresowanie organizowanymi wcześniej przez nas  rajdami rowerowymi. W 2018 roku nasz projekt w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskał najwyższą ocenę i otrzymaliśmy dofinansowanie w wys. 80 tys. zł.  Powstał ponad czterdziesto-kilometrowy szlak rowerowy, a w poszczególnych miejscowościach 9 altan, w których można odpocząć, a nawet naładować telefon. Wszystkie altany mają oświetlenie  solarne. Z projektem byliśmy gotowi już jesienią 2019, ale pogoda, a teraz koronawirus sprawiły, że dopiero teraz w pełni ruszamy z projektem „Tandemem przez gminę”  – mówi wójt Jacek Świderski.

Zasady są proste. Wypożyczyć rowery może jedynie osoba pełnoletnia,  maksymalnie na okres 48 godzin, w tym na weekend. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne, ale osoba wypożyczająca ponosi odpowiedzialność materialną za użyczony sprzęt. Po rowery można zgłaszać się w godzinach od 8.00 do 15.00 do gminnej biblioteki  (tel. 23 653 10 70) lub koordynatora sportu Mariusza Olszewskiego  (tel. 511 409 017).

Wszystkie pozostałe informacje znajdują się w regulaminie udostępnianym podczas wynajęcia oraz na całej trasie szlaku przy altanach stanowiących integralną część szlaku znajdujących się w 9 miejscowościach: Wola Szydłowska, Wyszyny Kościelne, Zdroje, Dunaj, Strzałkowo, Morawy, Bolewo, Żmijewo-Kościelne i Stupsk.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Matka
Matka
11 miesięcy temu

A w Mławie się oczywiście nie opłaci

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  Matka

W Mławie biznesmeni nie jeżdżą rowerami tylko „furami”.
W Mławi jeśli się coś robi, to tylko tak żeby biznesmeni mieli dobrze, bo to się opłaci.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x