Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 1 czerwca MKM-ki wznawiają kursowanie


Autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej po przerwie trwającej od 14 marca wznowią kursowanie na wszystkich dotychczasowych liniach od poniedziałku 1 czerwca. Wśród zasad korzystania miasto zapowiada, że pasażerowie nie będą korzystać z przedniego wejścia, a kierowcy mają zadbać o częstą dezynfekcję pojazdów. Do 30 proc. ograniczona zostanie liczba miejsc stojących i siedzących w autobusach.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


W środę 20 maja br. burmistrz Sławomir Kowalewski spotkał się z Ewa Sztubą – Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Mławie oraz z Arturem Ryfińskim – Powiatowym Komendantem Policji w Mławie, w sprawie ustalenia szczegółów dotyczących możliwości wznowienia kursów Mławskiej Komunikacji Miejskiej.

Po przeanalizowaniu wytycznych sanitarnych ustalono, że 1 czerwca 2020 r. wznowione zostają wszystkie kursy Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Zachowane zostaną przebiegi dotychczasowych linii, autobusy będą kursowały według dotychczasowych rozkładów jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów wsiadanie i wysiadanie z autobusu odbywać się będzie wyłącznie środkowymi i tylnymi drzwiami. Kabina kierowcy i dostęp do przednich drzwi zostaną wydzielone, bez możliwości przejścia.

Wprowadzone zostanie oznakowanie dostępnych oraz wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących. Przypomnijmy: w związku z wytycznymi władz państwowych, od dnia 18 maja 2020 roku liczba pasażerów mogących jednocześnie podróżować pojazdami komunikacji miejskiej, jest uzależniona od ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących dla danego typu pojazdu. Dokładniej, limit ten wynosi 30 proc. sumy wszystkich miejsc siedzących i stojących. W praktyce oznacza to, że w przypadku autobusów MKM, liczba ta wahać się będzie od 24 do 29, w zależności od wielkości autobusu.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, wielokrotnie każdego dnia dezynfekowane będą wnętrza pojazdów Mławskiej Komunikacji Miejskiej. Zadanie to wykonywane będzie przez kierowców MKM. Dezynfekcji poddawane będą poręcze i uchwyty, fotele, kasowniki, szyby boczne, przyciski wewnętrzne awaryjnego otwierania drzwi. 

Plakaty informujące o nowych obostrzeniach będą umieszczone na drzwiach wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej. 

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach transportu zbiorowego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x