Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie będzie już mentolowych w sprzedaży


Od 20 maja w całej Polsce wycofane ze sprzedaży zostaną papierosy mentolowe oraz także te z tzw. clickiem, czyli umieszczoną w papierosie kapsułką smakową. Zakaz, który wejdzie w życie od przyszłego tygodnia, obejmie zarówno papierosy, jak i tytoń do palenia – przypomina Polska Izba Handlu. Nowe obostrzenie nie obejmie jednak papierosów elektronicznych, podgrzewaczy tytoniu oraz cygar i cygaretek.

Wprowadzany zakaz to efekt dostosowania polskiego prawa do unijnej dyrektywy z 2014 roku, mającej na celu zbliżenie przepisów ustawowych w krajach UE dotyczących produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Polska Izba Handlu ostrzega, że rynek w Polsce może zostać „zalany” papierosami zza wschodniej granicy. Tamtejszych bowiem państw nie dotyczą wspomniane dyrektywy unijne. Według raportu „Szara strefa 2020” Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych, na który powołuje się PIH  okazuje się, że w Polsce zakazane od przyszłego tygodnia papierosy stanowią prawie 30 proc. rynku. Zakaz najmocniej mogą odczuć małe sklepy, w których sprzedaż mentolowych jest pokaźna.

Palacze mają teraz do wyboru zastąpienie mentolowych papierosami niearomatyzowanymi lub e-papierosami z mentolem.  Inną drogą jest zapewne zakup papierosów przemycanych. Pozostaje też oczywiście opcja rzucenia palenia, ale wiemy, że czasem naprawdę trudno po nią sięgnąć.

źródło: wideokonferencja PIH

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

„TOTALNĄ” głupotą którą PIS wprowadzi, to będzie wprowadzenie podatku na ZAIKS od smartfonów i odbiorników tv smart. Polecą po kieszeniach obywateli, oj polecą, a podobno zmniejszają podatki jak to nawija Hemi.
Odnośnie papierosów… mam to gdzieś.
Tak… od papierosów jak i od alkoholu zbierają coraz większe daniny, ale nie,nie… żadnych podatków, żadnych akcyz PIS nie zwiększa.
PIS dba o swój elektorat, PIS daje nie zabiera – koń by się uśmiał 🙂

mławianinek
mławianinek
1 rok temu

NIKT:
MELINY:
>>STONKS —>

celny
celny
1 rok temu

totalna głupota

Hemi
Hemi
1 rok temu

Kolejny genialny wymysł eurobiurokratów z Brukseli.

Ciekaw jestem, czy chociaż jedną osoba w tej całej UE rzuci palenie, bo już nie będzie mogła kupić zakazanych mentoli.

To mniej więcej tak, jakby walczono z alkoholizmem zakazując whisky. No i co z tego, skoro można pić dowolne inne alkohole?

No i jakoś tak dziwnie okazuje się, że to polskie zakłady tytoniowe były głównym dostawcą mentoli na rynek UE, a teraz są objęte zakazem. Przypadek? Nie sądzę.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

PIS wyprowadzi Polskę z Unii i będzie ok 😀

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x