Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ministerstwo zapowiada budowę 200 przystanków kolejowych. Dłuższy dworzec Mława Miasto


Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że w ciągu pięciu lat powstanie 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Przystanki mają ułatwić skorzystanie z transportu kolejowego i wymazać białe plamy komunikacyjne.  W województwie mazowieckim ma ich powstać 19. Nasz dworzec Mława Miasto ma być przebudowany poprzez wydłużenie peronu. Na inwestycje ministerstwo chce przeznaczyć 1 mld złotych.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


 Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że walka z wykluczeniem komunikacyjnym jest priorytetem resortu infrastruktury.

 – Budujemy setki kilometrów dróg lokalnych, 100 obwodnic, dofinansowujemy przewozy autobusowe, modernizujemy prawie 9 tys. km torów, a do ponad 20 miejscowości wróci kolej pasażerska dzięki Programowi Kolej Plus – dodał minister A. Adamczyk.

Dzięki programowi budowy 200 przystanków podróż pociągiem stanie się powszechniejsza, a regionów wykluczonych komunikacyjnie będzie zdecydowanie mniej. Warunkiem realizacji inwestycji będzie deklaracja regionalnego organizatora przewozów o korzystaniu z wybudowanej infrastruktury. Program umożliwia niedużym polskim firmom budowlanym start w postępowaniach przetargowych. Wpisuje się w proces odmrażania polskiej gospodarki, ponieważ inwestycje publiczne są od lat kołem zamachowym gospodarki oraz lekiem na wyjście z kryzysu.

W województwie mazowieckim w ramach Programu wybudowanych zostanie 19 przystanków:

– Dziesięć  nowych przystanków powstanie w: Ostrołęce Śródmieście, Rokitnie, Warszawie Chełmżyńska, Wrzosowie, Płocku, Józefinie, Dąbrówce Zabłotniej, Garbatce Długa, Janusznie, Kosowie. Dwa przystanki w Bąkowcu i Chronowie powstaną w nowej lokalizacji. Planowane jest wydłużenie/przebudowa peronów 7 przystanków: Mława/Mława Miasto, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Wołomin, Szydłowiec, Niemojki, Mordy Miasto –podaje Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zdziwiony
zdziwiony
1 rok temu

do pana z ochrony czas zimową czapkę zamienić na letnią bo to już maj.

Czepialski
Czepialski
1 rok temu

Ciekaw jestem, czy będą tam stanowiska ładowania tego miliona polskich aut elektrycznych?

pasażer
pasażer
1 rok temu

Problem z płaceniem za toalety myślę , że już nie wróci bo to były niesłusznie pobierane pieniądze bez żadnej komisji tylko przez jednego człowieka.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu

Minister, informuje, ze modernizuje, 9 tys km torów kolejowych, kolej dotrze do wielu miescowisci== czy mozna wierzyc w te bajki, == ale dzis podrozowakem samochodem do m. GRUDUSK, na duzej przestrzeni przy drodze rosnie las taki z samosiewow, zatrzymalem sie z ciekawosci, aby zobaczyc co to jest, ku memu zdumieniu, to tak jest zaznzczona, trasa dawnej kolejki waskotorowej o miedzy tymi krzakami, leżą prawdziwe szyny, i jest tego parenascie kilometrow, moze te szyny przydaly by sie ministrowi, bo jesli z Mlawy, zabrano parowóz dawnej kolejki, do OSTROLEKI ==aby sluzyl jako wystawa, to niech takze za biorą te szyny, to o tak dziwnie ze JESZCZE tymi szynsmi nie zaintersowali sie zbieracze zlomu. Dawno dawno temu korzystalem ztej kolejki, wiem ze to bylo bardzo dawno temu, == ale kiedy to zobaczylem to wrocily wspomienia i ŻAL jest patrzec na to co zostało, po prostu narnotrastwo. A skoro ta kolejka nie wroci na to torowisko, to moze ktos wreszcie sie zainteresuje, i zdemontuje to torowisko, na zlom i przekaże do hut, przynajmniej bedzie z tego jakis pożytek.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Droga wzdłuż biegu wąskotorówki jest położona zasadniczo poza obszarem zabudowanym, więc zatrzymując się w celu zaspokojenia ciekawości popełniłeś prawdopodobnie wykroczenie drogowe.

No ale OK, dokonałeś epokowego odkrycia, że wzdłuż drogi do Gruduska biegną stare tory wąskotorówki.

Która to linia powinna być zabytkiem Mazowsza, a zarasta i wydaje się już nie do uratowania. A wiesz może jaki rząd odmówił pieniędzy na ten projekt na etapie, gdy wszystko można było jeszcze uratować? To polecam zgłębienie tematu.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jak się chce, to wszystko zawsze można wskrzesić, tyle tylko, że kasa skarbu państwa jest pusta i na nic nie będzie kasy.
W sumie od tego trzeba zacząć, bo z pustego to i Salomon nie naleje.
Je4śli te 19 inwestycji kolejowych na Mazowszu polega na wydłużaniu o 0,5 metra peronów, to tak. Na tyle może temu rządowi starczy kasy o ile wcześniej… nie pójdzie siedzieć.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Kasa państwa nie jest pusta, są duże środki płynnościowe. Trudności gospodarcze będą we wszystkich krajach, to po pierwsze, a po drugie, PiS w żaden sposób nie zawinił pandemii, przeciwnie, zareagował szybko, dzięki czemu uniknęliśmy scenariusza włoskiego czy hiszpańskiego.

No ale oczywiście dla opozycji, która wyznaje zasadę „Im gorzej, tym lepiej”, to jest problem, bo w tak wyczekiwany kryzysie upatruje, wygłodniała, szans na powrót do żłobka i stanowisk, bo przecież nie o Polskę, pardą, „Ten kraj”, jej chodzi.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

Pisze się „pardon” – jak używasz obcych słów, to powinieneś je pisać prawidłowo.
„Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, bo bez pieprzu mięso lepsze.”

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, ty jedno w kółko: albo pandemia albo wybory i opozycja. Wszystkiemu winna opozycja i pandemia, a ja ci mówie, że wszystkiemu winna jest niegospodarność – ot co.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

2.
Coraz więcej ludzi zaczyna odzyskiwać wzrok.
Coraz więcej ludzi widzi to, że w Polsce jest dyktatura jednego szarego posła z Żoliborza, który pociąga za wszystkie sznurki, posła bardzo mściwego.
Ot, choćby załatwienie na perłowo komendanta z policji w Ciechanowie. Człowiek po ich prowokacji na koncercie w Ciechanowie chciał odejść na emeryturę, to nie trzeba go było lepiej udupić, trzeba go było zdegradować i przenieść do Radomia, żeby odchodząc na emeryturę miał niższe pobory, a co za tym idzie i niższą emeryturę.
Co, może zaprzeczysz?

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Dobre! Szeregowy poseł jak twierdzisz decyduje o nominacjach w jakichś komendach powiatowych? A może też zużycie prądu im kontroluje, rozmowy prywatne w czasie pracy i wyjścia po zakupy?

Co niektórzy mają jakąś obsesję Kaczyńskiego, który chyba śni się im po nocach. Od rana do wieczora Kaczyński i Kaczyński, nie znudzi się?

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

Odnośnie komendanta powiatowego nie napisałam, że to prezes decydował. Tak postępuje wasz rząd, bo takie ma zalecenia z Nowogrodzkiej. Żaden rząd tak nie postępował jak wasz. Żaden tak nie traktował swojej opozycji. Nawet za komuny tak nie było jak jest teraz.
Teraz mamy demokrację nie europejską ale białoruską:

Nie wiadomo kiedy wybory, ale wiadomo kto wygra.

W prawdziwej demokracji jest odwrotnie:
Wiadomo kiedy będą wybory, ale nie wiadomo kto wygra.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Opozycja sama nie wie czego chce. Weźmy tego waszego Budkę, kuriozalna postać.

Najpierw on i POKO podnieśli rwetes że nie może być wyborów 10 maja, że trzeba przełożyć, że wysłannicy śmierci (listonosze!) mają krążyć z kopertami i inne tego typu podobne głupotki.

A gdy już wybory zostały przełożone, teraz na nowo zaczęły się elementy, że dlaczego je przełożono…

Sorry, to jest żenada, dziecinada, piaskownica, tam niech się opozycja przeniesie że swoim infantylnym politykierstwem.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

jeszcze jedno:
Kiedy planujecie podobnie rozprawić się z butnym prezydentem Ciechanowa i kilkom,a innymi samorządowcami, którzy się wam opierają i powprowadzać na ich miejsce kogoś ze swoich, np. Zarząd komisaryczny?
Tak, pamiętam słowa Kaczyńskiego:
Kto jest przeciwko nam jest wrogiem Polski, a wrogów trzeba eliminować.
Hańba!

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

A poza tym wszyscy zdrowi?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wszyscy zdrowi, jedynie taki D[wymoderowano], jjak tytluku pisowski, paleta sie na portalu, i dzuka glupszych od siebie.Ty Hemi na prawdę, winienes sie leczyć. Szanowna Pani every, kiedys prosilem Panią prosze nir prowadzić polemiki z tym nawiedzonym I[wymoderowano], bo to sie mijaz celem, z tego glupca normalnie myślącego czlowieka juz nie bedzie.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, u mnie wszyscy są zdrowi i wszyscy potrafią używać szarych komórek. Nikomu oczy nie zaropiały, nikt słuchu i wzroku nie stracił. IQ mamy powyżej 120. Nie narzekam.
Gorzej jak widzę jest z Tobą… Jesteś niewolniczo spolegliwy Nowogrodzkiej. Pewnie jedna z teczek w pokoju prezesa należy do ciebie, minimum jedna. Jesteś ślepy i głuchy i nie zauważasz tego, że Polską rządzi jeden szary poseł, bardzo mściwy i bardzo nienawidzący ludzi chyba za to, że przespał okres Solidarności, za to że inni dość wcześnie się na nim poznali (jak choćby Wałęsa), za to że doprowadził do śmierci brata bliźniaka.
Hemi, bez odbioru. Spadaj na drzewo – tam twoje miejsce.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Hemi

ODPOWIEM CI GLUPCZE !! Nie musialem zaspokajać ciekawosci, o tej ciuchci i tych torach, a przepisy znam dobrze, nie interesuje mię jaki rzad odmowil środków, dla mnie wazny jest fakt, ze nikt nie potrafi sie tym zająć, i nie ważne czy jest to PO, PSL, CZY PIS, wszyscy sa sirbie warci. Jesli o dofinansowanie staraly sie takie tuzy jak ty HEMI, to nie dziwota ze takim wariatom odmowiono. Ale ostal nam sie jeden zabytek, ktory eszystkie rozumy pozjadal. A jestes nim TY HEMI.

pasażerka
pasażerka
1 rok temu

Żeby tylko toalety nie były płatne jak na dworcu na WÓLCE .

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
1 rok temu

Znając życie na obiecankach się skończy. 🙁

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

>Ministerstwo Infrastruktury zapowiada, że *powstanie* 200 przystanków.
>W województwie mazowieckim ma ich *powstać* 19.
> Nasz dworzec Mława Miasto ma być *przebudowany* poprzez wydłużenie peronu
Ładna manipulacja, gdzie tu mowa o powstaniu przystanku w Mławie? Tylko wydłużenie.

Sylwo
Sylwo
1 rok temu

Miasto powinno wystąpić do PKP o refundację poniesienia kosztów remontu nowego budynku dworca. Dla przypomnienia remont że stanu surowego ma kosztować ponad 2mln. Warto próbować.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x