Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koncert Kasi Kowalskiej w Ciechanowie. Fani  nie przestrzegali obowiązujących ograniczeń


Sobotni koncert Kasi Kowalskiej był jednym z cyklu „koncertowanie pod blokiem” organizowanych w Ciechanowie. Słuchali go nie tylko fani na balkonach, ale także ci, którzy zapragnęli nie tylko usłyszeć ale też zobaczyć wokalistkę. Pod sceną jednak zgromadziło się ich zbyt wielu i stali zbyt blisko siebie.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Po koncercie na organizatorów wylała się fala krytyki, kierowana przede wszystkim do prezydenta Krzysztofa Kosińskiego.

„Wyborów nie przeprowadzę, bo to stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców Ciechanowa, ale koncert Kasi Kowalskiej z tłumem ludzi już tak” – taki komentarz zamieścił w mediach społecznościowych radny sejmiku i były wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Prezydentowi Kosińskiemu wytknął brak odpowiedzialności.  

Z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik napisał, że policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności w tej sprawie w kierunku art 160 Kodeksu Karnego – narażenie na niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia, a do sanepidu  wpłynęły wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym.

W sumie do 6 maja w Ciechanowie takie imprezy miały się odbyć w 9 miejscach miasta. Teraz pozostałe koncerty zostały odwołane. Tak wynika z opublikowanego wpisu Jolanty Grudzińskiej, dyrektora Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO.

– Formuła inicjatywy „Koncertowania pod blokami” od początku była jasna. Publiczność mieli stanowić mieszkańcy słuchający muzyki z okien, balkonów oraz internauci dzięki transmisji online. Artyści występowali na przestrzeniach między budynkami wielorodzinnymi. Apelowaliśmy wielokrotnie o taki sposób obcowania z kulturą. Wielokrotnie wyraźnie wskazywano, że organizatorzy i artyści proszą o niegromadzenie się. Ponadto w trakcie trwania wydarzeń przypominano, że w przestrzeni miejskiej nadal obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległość 2 metrów czy obowiązek zakrywania ust i nosa…..

W związku z tym, że w czasie wczorajszego wydarzenia, tj. występu Kasi Kowalskiej na zielonej przestrzeni pomiędzy blokami przebywało ok. 100-150 osób, nie możemy kontynuować dalej następnych występów, gdyż jest to sprzeczne z pierwotnym zamysłem inicjatywy. Choć równocześnie należy zauważyć, że na targowiskach czy tym bardziej w otwieranych od jutra galeriach handlowych przebywać będzie więcej osób na często mniejszej przestrzeni – napisał dyrektor Grudzińska.

red.

fot. UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

To się tym razem im nie udało popisać…

Hemi
Hemi
1 rok temu

Jak to u opozycji, elementarne problemy z logiką, na poziomie szkoły podstawowej, i to wczesnych lat.

Wybory – źle, można się zarazić, nawet gdy zachowane są środki bezpieczeństwa. „Oni – wybory, my – życie” (!).

Impreza masowa, koncert – dobrze, normalnie, antyPiSowsko.

Listonosz przynoszący kopertę z pakietem wyborczym – źle, to wysłannik śmierci.

Listonosz przynoszący prenumeratę lewicowej gazety i/lub emeryturę – dobrze, proszę bardzo.

Konstytucja – trzeba przestrzegać, zły PiS nie przestrzega.

Konstytucja w części wyborów prezydenckich – można i trzeba nie przestrzegać, to nie ma znaczenia.

Itp., itd.

I tak ta dziecinada trwa już piąty rok.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tak, ta dziecinada z podnóżkiem prezesa trwa już piaty rok – 100% racji.
PIS w tej kadencji zawiedzie się na tym swoim budyniu oj zawiedzie, bo budyń podobno ma zamiar wybielać się w następnej kadencji, żeby razem z pisowcami nie pójść siedzieć.
Impreza była zorganizowana dla mieszkańców bloków. Ludziom też się od życia coś należy, a nie tylko napędzanie im strachu i krótkie trzymanie za uzdę.
Pisowcy specjalnie zrobili tłok razem ze swoją reżimówką i mamy tego skutki.
Karę to powinni zapłacić pisowscy działacze i dziennikarze, którzy z imprezy pod blokowiskiem zrobili masówkę.
Byli zaproszeni? 0 nie, nie byli.
Po co tam przybyli – ano prezydent z PSL, a nie z PIS i na dodatek się stawia, to trzeba mu narobić koło dupy smrodu i go wywalić bo to wróg nr 1.
Hemi, już skończyła się nasiadówka w sejmie?
Ps. Konstytucję to wy łamiecie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Skończ z tymi wyborami, bo rzygać już się chce od tych wyborów. Innych tematów nie macie towarzyszu? W Polsce nic się nie dzieje oprócz nagonek, szczucia i wyborów? Jak zamierzacie naprawiać polskie finanse? jak zamierzacie towarzyszu Hemi schodzić z tego ogromnego długu, którego narobiliście? Jak zamierzacie uniknąć odsiadki, bo Duda ma już swój plan, a wy?

Zdzichu
Zdzichu
1 rok temu

Jak to w cieHAMOWIE.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Zdzichu

Zdzichu=== z tego co widac to ty hamie, jestes z Mlawy!! Wstyd mnie, jest za takich BARANÓW.

Wójt gminy...
Wójt gminy...
1 rok temu

Mr President zaczyna się gubić….. Młody, gł…..pi jeszcze.
Chciał zaistnieć a tymczasem…..
Już tu kiedyś pisałem – Celebryta i egocentryk i zdania nie zmienię.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Wójt gminy...

Celebryta to jest w Mławie.
Lubi błysk kamer i fleszy, grzeje się w nich jak się patrzy.
Prezydent Ciechanowa bardzo dużo zrobił i robi dla Ciechanowa, a nasz… no po prostu celebryta z coraz to większym dworem.
Nie ma ludzi nieomylnych. Jeśli ktoś coś robi, to ma prawo i do błędów. Gorzej jest jak ktoś nic nie robi.
Ponadto jak patrzę na zdjęcie widowni, to nic tragicznego nie widzę. Ludzie stoją w maseczkach, w pewnej odległości od siebie.
Nie przesadzajmy z tym wszystkim.
Trochę rozrywki nikomu nie zaszkodzi.
Jak 10 kwietnia kurdupel ze swoją switą był na placu bez maseczek i bez zachowania odległości między poszczególnymi osobami to było dobrze?
Jak Duda szwenda się po kraju w maseczce z papieru toaletowego i ośmiesz Polskę, to też jest dobrze?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  mławianka

Szanowna –mławianko !!!!—-CAŁA PRAWDA CAŁĄ DOBĘ— nic dodać nic ując GRATULACJĘ za taki post, bo to jest nasza mławska rzeczywistość, nie na próżno nasz WŁODARZ, STWORZYŁ WYDZIAŁ PROPAGANDY RATUSZOWEJ POD WODZĄ PANI GRZYWACZ, byłej fotograf z GŁOSU MŁAWY. Proszę sobie przeczytać wywiad z dnia 9.04– na portalu M[wymoderowano] –JAKI TALENT DZIENNIKARSKI, REPREZENTUJE SOBĄ PANI NACZELNIK. ===Przykre jest to ale tak wygląda nasza mławska rzeczywistość !!!!! Wyrażam wielki szacunek dla PANI ZA POSTY PISANE NA PORTALU, KTÓRE WIERNIE ODDAJĄ NASZĄ MŁAWSKĄ RZECZYWISTOŚĆ.!!!!!!! Przepraszam za tą laurkę jako wystawiam PANI ale inaczej nie potrafię, a parafrazując znane słowa===TO SIĘ PO PROSTU PANI NALEŻY.

TO==JA
TO==JA
1 rok temu
Reply to  Wójt gminy...

Gdybyś był wójtem gminy =to byś takich idiotyzmów nie pisał—a jeśli nawet, to pisanie świadczy o tobie–że jednak STARYCH CAPÓW BARANÓW, CO ŚWIATA NIE WIDZIELI, MAMY ZA WÓJTÓW !!!! a że jeden z peeselowców się wyrodził pozytywnie—no to huzia na JÓZIA,

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x