Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MEN obcięło subwencję oświatową dla Mławy. Ile trzeba teraz dołożyć?


Minister Edukacji Narodowej przekazał nam informację o obniżeniu kwoty subwencji oświatowej w stosunku do planów z października 2019 r. Koszty miasta na oświatę wzrastają w tym roku dokładnie o 434 935 zł.

Sprzedam Piec


Jeszcze w lutym planowana subwencja na wszystkich uczniów szkół podstawowych w Mławie wynosiła 24 370 528 zł. Na podstawie przesłanych przez Ministra Edukacji Narodowej informacji tworzony był budżet mławskiej oświaty i całego miasta. Na tej podstawie służby finansowe wyliczyły, że średnio do kształcenia każdego ucznia w publicznych podstawówkach miasto w tym roku dopłaci 2 683,46 zł.

Jednakże ostateczna kwota części oświatowej subwencji ogólnej uległa zmianie i Miasto Mława otrzyma o 434 935 zł mniej środków w stosunku do kwoty planowanej na początku roku.

Szkoły to jeden z elementów kształcenia dzieci na ścieżce edukacyjnej. Placówki szkolne poprzedzają żłobki i przedszkola, które wymagają jeszcze większych nakładów finansowych ze strony miasta.

Przypomnijmy, że koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku prowadzonym przez miasto wynosi 17 218,80 zł rocznie, a dotacja na ten cel – 1485 zł na dziecko rocznie. Tym samym do opieki żłobkowej miasto dokłada 15 733,80 zł na dziecko – ogółem 472 014 zł rocznie.

Natomiast utrzymanie jednego dziecka w przedszkolu kosztuje 9 590,31 zł rocznie, dotacja zaś – 1 350,67 zł na przedszkolaka. W związku z tym miasto – uzupełniając deficyt – dopłaca do każdego dziecka 8 239,64 zł, czyli 9 351 991,40 zł rocznie.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że w tym roku do systemu oświaty Miasto Mława będzie musiało dopłacić z budżetu 16 639 993,80 zł. Dziś już wiemy, że kwota ta będzie wyższa i wyniesie dokładnie 17 074 928,80 zł.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
11 miesięcy temu

Ciekawe dlaczego, chyba nie z powodu koronawirusa,i programów społecznych? W końcu mieliśmy dość dobry okres, pozostaje mieć nadzieję, że to szybko wróci

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu
Reply to  kot

Raczej NIE. Myślę, że policzyli Ilość pracowników samorządowych na jednego mieszkańca i pomnożyli to przez liczbę wiceburmistrzów i wyszedł im wysoki współczynnik, który wskazuje im, że Nas po prostu na to STAĆ.

JanboRodo
JanboRodo
11 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

W rzeczy samej. Tyle mądrych radnych bezradnych i vice i hyper,pod i nad burmistrzów mamy że coś wymyślają.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x