Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MEN obcięło subwencję oświatową dla Mławy. Ile trzeba teraz dołożyć?


Minister Edukacji Narodowej przekazał nam informację o obniżeniu kwoty subwencji oświatowej w stosunku do planów z października 2019 r. Koszty miasta na oświatę wzrastają w tym roku dokładnie o 434 935 zł.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jeszcze w lutym planowana subwencja na wszystkich uczniów szkół podstawowych w Mławie wynosiła 24 370 528 zł. Na podstawie przesłanych przez Ministra Edukacji Narodowej informacji tworzony był budżet mławskiej oświaty i całego miasta. Na tej podstawie służby finansowe wyliczyły, że średnio do kształcenia każdego ucznia w publicznych podstawówkach miasto w tym roku dopłaci 2 683,46 zł.

Jednakże ostateczna kwota części oświatowej subwencji ogólnej uległa zmianie i Miasto Mława otrzyma o 434 935 zł mniej środków w stosunku do kwoty planowanej na początku roku.

Szkoły to jeden z elementów kształcenia dzieci na ścieżce edukacyjnej. Placówki szkolne poprzedzają żłobki i przedszkola, które wymagają jeszcze większych nakładów finansowych ze strony miasta.

Przypomnijmy, że koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku prowadzonym przez miasto wynosi 17 218,80 zł rocznie, a dotacja na ten cel – 1485 zł na dziecko rocznie. Tym samym do opieki żłobkowej miasto dokłada 15 733,80 zł na dziecko – ogółem 472 014 zł rocznie.

Natomiast utrzymanie jednego dziecka w przedszkolu kosztuje 9 590,31 zł rocznie, dotacja zaś – 1 350,67 zł na przedszkolaka. W związku z tym miasto – uzupełniając deficyt – dopłaca do każdego dziecka 8 239,64 zł, czyli 9 351 991,40 zł rocznie.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że w tym roku do systemu oświaty Miasto Mława będzie musiało dopłacić z budżetu 16 639 993,80 zł. Dziś już wiemy, że kwota ta będzie wyższa i wyniesie dokładnie 17 074 928,80 zł.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
1 rok temu

Ciekawe dlaczego, chyba nie z powodu koronawirusa,i programów społecznych? W końcu mieliśmy dość dobry okres, pozostaje mieć nadzieję, że to szybko wróci

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kot

Raczej NIE. Myślę, że policzyli Ilość pracowników samorządowych na jednego mieszkańca i pomnożyli to przez liczbę wiceburmistrzów i wyszedł im wysoki współczynnik, który wskazuje im, że Nas po prostu na to STAĆ.

JanboRodo
JanboRodo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

W rzeczy samej. Tyle mądrych radnych bezradnych i vice i hyper,pod i nad burmistrzów mamy że coś wymyślają.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x