Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kasa na inwestycje dla działkowców. Ruszył #MIAD2020


Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzenia, zakup sprzętu ogrodniczego, a nawet budowa świetlic działkowych – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych. Pomogą środki z budżetu Mazowsza. To efekt uruchomionego po raz drugi programu wsparcia dla działkowców. W sumie samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 1 mln zł.


To już druga edycja programu wsparcia skierowanego do mazowieckich działkowców. Głównym celem MIAD jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach, które stały się miejscem popularnym nie tylko wśród osób starszych, ale także rodzin z dziećmi. Obecny czas to doskonały moment na zaplanowanie niezbędnych inwestycji i ubieganie się o ich dofinansowanie z budżetu Mazowsza. 

– Rodzinne Ogródki Działkowe to miejsca, w których świetnie czują się całe rodziny, w tym najmłodsi i seniorzy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych działkowców już po raz drugi zachęcamy ich do ubiegania się o wsparcie. Chcemy, aby oni sami znając potrzeby swoich małych środowisk rozwijali miejsca swojego wypoczynku, ale też np. weekendowej pracy na świeżym powietrzu. Oczywiście w obecnej sytuacji niewiele osób korzysta z działek, ale jestem pewna, że po pandemii, ogródki działkowe znów staną się miejscem wypoczynku wielu osób i rodzin. Dlatego warto już teraz pomyśleć o niezbędnych inwestycjach – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Do 40 proc. dofinansowania

Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Każda z nich może złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na terenie danej jst.

Nabór ruszył 1 kwietnia i potrwa do 29 maja. Łącznie na realizację tegorocznego programu samorząd Mazowsza przeznaczył 1 mln zł.

To już druga edycja

W ubiegłym roku samorząd Mazowsza dofinansował 83 projektyPonad 650 tys. zł przeznaczono m.in. na remonty świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

Jak składać wnioski?

Wnioski można składać do 29 maja br. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemii, dokumenty można przekazać:

  • za pomocą profilu zaufanego ePUAP zgodnie z zasadami opisanymi na stronie internetowej:

http://www.mazovia.pl/cyfrowy-urzad/elektroniczna-skrzynka-podawcza/;

  • za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, kancelaria ogólna, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: PE-ZD-I – „MIAD MAZOWSZE 2020″;
  • osobiście w godzinach: 8.00-16.00 w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26.

Więcej informacji oraz potrzebne formularze można znaleźć na stronie internetowej www.mazovia.pl/ekologia-i-srodowisko/miad-mazowsze

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x