Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków


Dzieci, które w pierwszym etapie rekrutacji nie dostały się do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Mława, będą mogły realizować przygotowanie przedszkolne w nowo tworzonych oddziałach. Uwaga – wymagana szybka zgoda rodziców!


Dzieciom, którym nie udało się w pierwszym etapie rekrutacji dostać do wybranych przez rodziców placówek prowadzonych przez miasto, burmistrz wskaże miejsce, w którym będą mogły realizować przygotowanie przedszkolne. Aby stało się to możliwe, w dwóch placówkach powstaną trzy dodatkowe oddziały: dwa w Szkole Podstawowej nr 2 i jeden w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 (koszt ich utworzenia to ponad 700 000 zł). Informację taką burmistrz wyśle rodzicom w ciągu tygodnia, ci natomiast będą mieli pięć dni na udzielenie odpowiedzi, czy zgadzają się na uczęszczanie swojego dziecka do wskazanego oddziału.

Przypominamy, że rodzice przedszkolaków w czasie rekrutacji składają –  pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń – oświadczenia o miejscu zamieszkania. W związku z tym, że otrzymujemy informacje, iż wielu rodziców świadomie oświadczyło nieprawdę, wątpliwe sprawy będą kierowane do Prokuratury Rejonowej w Mławie i tutejszej Komendy Powiatowej Policji, ponieważ narażają samorząd gminy na straty finansowe.

Koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku prowadzonym przez miasto wynosi 17 218,80 zł rocznie. Obecnie pod opieką tej placówki znajduje się 30 dzieci, w związku z czym koszt utrzymania jednej grupy żłobkowej stanowi kwotę rzędu 516 564 zł. Z dotacji Maluch+ miasto otrzymuje 1485 zł na dziecko rocznie, co oznacza, że do każdego dziecka dokłada rocznie 15 733,80 zł, ogółem 472 014 zł.

W przedszkolu utrzymanie jednego dziecka kosztuje 9 590,31 zł w ciągu roku. Do miejskich przedszkoli uczęszcza 1135 dzieci. Dotacja na jedno dziecko wynosi 1 350,67 zł rocznie, w związku z czym miasto dopłaca do każdego przedszkolaka 8 239,64 zł rocznie, czyli 9 351 991,40 zł łącznie.

Utrzymanie jednego ucznia w szkole podstawowej (do placówek prowadzonych przez miasto uczęszcza ich 2540) kosztuje 12 278,16 zł rocznie. Jako że subwencja oświatowa na jednego ucznia wynosi 9 594,70 zł rocznie, miasto dokłada do każdego z nich 2 683,46 zł, co daje ogólny koszt 6 815 988,40 zł.

System oświaty w tym roku wymaga dofinansowania na poziomie ok. 17 000 000 zł. W zeszłym roku wkład Miasta Mława wyniósł jeszcze więcej: 20 700 000 zł.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Media
Media
4 lata temu

Utrzymanie ucznia jak w szkole nie ma papieru czy mydełka które pojawiło się po latach jak wybuchala epidemia.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  Media

Bo dzieci wrzucają całe rolki papieru toaletowego do sedesów i wylewają mydło. Ale to dziś takie wychowanie. Jacy rodzice, takie dzieci.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x