Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga! Ważna informacja dla rodziców przedszkolaków


Dzieci, które w pierwszym etapie rekrutacji nie dostały się do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Mława, będą mogły realizować przygotowanie przedszkolne w nowo tworzonych oddziałach. Uwaga – wymagana szybka zgoda rodziców!

Sprzedam Piec


Dzieciom, którym nie udało się w pierwszym etapie rekrutacji dostać do wybranych przez rodziców placówek prowadzonych przez miasto, burmistrz wskaże miejsce, w którym będą mogły realizować przygotowanie przedszkolne. Aby stało się to możliwe, w dwóch placówkach powstaną trzy dodatkowe oddziały: dwa w Szkole Podstawowej nr 2 i jeden w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 (koszt ich utworzenia to ponad 700 000 zł). Informację taką burmistrz wyśle rodzicom w ciągu tygodnia, ci natomiast będą mieli pięć dni na udzielenie odpowiedzi, czy zgadzają się na uczęszczanie swojego dziecka do wskazanego oddziału.

Przypominamy, że rodzice przedszkolaków w czasie rekrutacji składają –  pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń – oświadczenia o miejscu zamieszkania. W związku z tym, że otrzymujemy informacje, iż wielu rodziców świadomie oświadczyło nieprawdę, wątpliwe sprawy będą kierowane do Prokuratury Rejonowej w Mławie i tutejszej Komendy Powiatowej Policji, ponieważ narażają samorząd gminy na straty finansowe.

Koszt utrzymania jednego dziecka w żłobku prowadzonym przez miasto wynosi 17 218,80 zł rocznie. Obecnie pod opieką tej placówki znajduje się 30 dzieci, w związku z czym koszt utrzymania jednej grupy żłobkowej stanowi kwotę rzędu 516 564 zł. Z dotacji Maluch+ miasto otrzymuje 1485 zł na dziecko rocznie, co oznacza, że do każdego dziecka dokłada rocznie 15 733,80 zł, ogółem 472 014 zł.

W przedszkolu utrzymanie jednego dziecka kosztuje 9 590,31 zł w ciągu roku. Do miejskich przedszkoli uczęszcza 1135 dzieci. Dotacja na jedno dziecko wynosi 1 350,67 zł rocznie, w związku z czym miasto dopłaca do każdego przedszkolaka 8 239,64 zł rocznie, czyli 9 351 991,40 zł łącznie.

Utrzymanie jednego ucznia w szkole podstawowej (do placówek prowadzonych przez miasto uczęszcza ich 2540) kosztuje 12 278,16 zł rocznie. Jako że subwencja oświatowa na jednego ucznia wynosi 9 594,70 zł rocznie, miasto dokłada do każdego z nich 2 683,46 zł, co daje ogólny koszt 6 815 988,40 zł.

System oświaty w tym roku wymaga dofinansowania na poziomie ok. 17 000 000 zł. W zeszłym roku wkład Miasta Mława wyniósł jeszcze więcej: 20 700 000 zł.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Media
Media
11 miesięcy temu

Utrzymanie ucznia jak w szkole nie ma papieru czy mydełka które pojawiło się po latach jak wybuchala epidemia.

Obserwator
Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Media

Bo dzieci wrzucają całe rolki papieru toaletowego do sedesów i wylewają mydło. Ale to dziś takie wychowanie. Jacy rodzice, takie dzieci.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x