Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

AKTUALIZACJA: LG Electronics i koreańskie spółki nie pracują w poniedziałek


LG Electronics nie zajęło jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie przerwania produkcji, o co pytał koncern dziś nasz portal. Wiadomo jedynie tyle, że w poniedziałek fabryka nie pracuje, choć z małymi wyjątkami. Inne spółki koreańskie podejmują różne decyzje, są takie, które np. zawieszają pracę na tydzień, a pracownicy idą na urlopy.


Prawdopodobnie firmy czekają z ostatecznymi decyzjami na oficjalny wynik testu mężczyzny, który przyszedł na mławski SOR z podejrzeniem koronawirusa.

Aktualizacja.

Zarząd spółki LG Electronics poinformował burmistrza Kowalewskiego, że zawiesza proces produkcyjny od dnia 23 do 27 marca br. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
50 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Masakra to co się dzieje
Masakra to co się dzieje
1 rok temu

Pan który był na sor i został przewieziony do Ciechanowa i umarł… Zrobili mu badania na koronawirusa Ale nie zdążyły dotrzeć spowrotem…. ludzie siedźcie w domach to naprawdę nie są zarty

Pytanie
Pytanie
1 rok temu

Tylko żeby teraz Ci ludzie się raptem nie zaczęli szwedać po mieście albo jeździć po rodzinie i przywiozą to cholerstwo do Mławy. Wolne macie to siedzieć w DOMU!

Teraz tak jest
Teraz tak jest
1 rok temu

Brawo radni pis. Tylko tych 3 panów zabieralo głos w tej sprawie.

Spójrz w Prawo
Spójrz w Prawo
1 rok temu

Warto prześledzić wszystkie głosowania w jakich brał udział Michał Pol podczas ostatnich sesji Rady Miasta Mława.
Po zapoznaniu się z decyzjami tego radnego jestem zaskoczony, za jakim uchwałami głosował na tak.
Dziwi mnie fakt, dlaczego panowie z PiS jakoś mocno nie walczą o przejście przy Kościuszki?
Dlaczego nikt obecnie nie poddaje w wątpliwość słów burmistrza?

Informator
Informator
1 rok temu

Glosowanie sa takie jakie komitet polityczny przyjmuje. Obecnie najlepsze dla ogólu mieszkańców. Kto ma oczy przetarte. Tylko pieniacze wszędzie widzą spisek.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

appp CWANIAK Z CIEBIE

DO Appp
DO Appp
1 rok temu

DO appp.prostaczek który widzi tylko Many.Szanuj porządnych, praworzadnych,uczciwych ludzi.

appp
appp
1 rok temu
Reply to  DO Appp

Bo wam ludzie logiki brak. Żeby nie sytuacja z SOR-em zakład by dalej pracował i nawoływanie Pola by nic nie dało, zarząd wystraszył się i wstrzymał produkcję. Szkoda że koleje nie słuchają się go w sprawie kładki tak jak LG. Nie pojmuję jak można komuś przypisywać zasługi jakich nie zrobił, tym bardziej że zakład staje częściowo a nie cały. Patrzycie na niego i całą radę miasta i oceniacie ich tylko przez pryzmat partii. Może ktoś mówić głupoty ale ma rację bo popieram jego partię. Może coś powiedzieć jak tu a zgra się decyzja jakiejś firmy to jego zasługą. Szkoda że nie wywalczył w imieniu, ludzi którzy tak nawoływali o wolne postojowego jak chcieli tylko urlopy muszą wypisywać i płaczą teraz co będzie z ich wakacjami? Może na to Pan Pol też coś zaradzi, skoro wstrzymał produkcję to i to wywalczyć?

Rado
Rado
1 rok temu
Reply to  appp

Proszę zgłosić się do pana radnego i na pewno coś doradzi a być może i w tej sprawie wywalczy sukces.

appp
appp
1 rok temu
Reply to  Rado

Już wywalczył w kwestii cen śmieci jak i przejazdu. Na pytania w oczy ucina temat i ucieka, a na fb blokuje. Taki wspaniały że bez przygotowanego przemówienia nie potrafi zabrać głosu w sprawach o które intensywnie ponoć walczy.

Lukasz
Lukasz
1 rok temu
Reply to  appp

Appp = „pachniesz” oszołomem.
Śmieci w calym krajunsa drogie i jeszcze droższe jak w Mlawie. Pracuj w lg i zajmij sie wychowywaniem dzieci.

Wery good
Wery good
1 rok temu
Reply to  appp

Oszołomów trzeba kasować i blokować. Hihihihi

DO app
DO app
1 rok temu

JEŚLI LUDZIE APELOWALI OD TYGODNIA DLACZEGO NIE ZATRZYMANO PRODUKCI JUŻ TYDZ CZY 2 TYG TEMU.Prosimy o prawdę dla mlawian nie pychę i egoizm.

Media
Media
1 rok temu

Ktoś kto jest cwany do publiki powie tak a swoje robi.Oj brzydko.

karo
karo
1 rok temu
Reply to  Media

Burmistrz ojjj cwany od 4 kadencji?

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Brawo w szczególności dla Pana Pola za apel .Są jeszcze ludzie którzy myślą o zdrowiu i zyciu innych!Mądry człowiek.

appp
appp
1 rok temu
Reply to  Mlawianka

Hehe od tygodnia ludzie na wszelkich forach apelują o zatrzymanie produkcji a Wy myślicie że posluchali jakiegoś byłego brygadzista??? Gdyby nie dzisiejsza sytuacja z sorem to i tak poniedziałek był planowo wolny , a te dodatkowe dni to w obawie przed wynikami chorego.

DO app
DO app
1 rok temu
Reply to  appp

DO app Jest to nieprawda proszę o trochę kultury.Z kad ta agresja?tu nie chodzi o posluchanie LECZ I DOBRO MŁAWIAN.BRAWO PANIE POL oglądaliśmy jest pan wielki.

Zazula
Zazula
1 rok temu
Reply to  DO app

Proszę o trochę kultury języka.

appp
appp
1 rok temu
Reply to  DO app

To nie agresja tylko śmieszy mnie fakt że ze zwykłego radnego robicie boga, który przyczynił się do wstrzymania produkcji firmy międzynarodowej a kładki już od paru lat wywalczyć nie może. Zaczną zbliżać się wybory to będzie stał na ul. Kolejowej i zwolywal zebrania a teraz siedzi w tym temacie cicho. Tak samo żaden prezes LG nie posłuchał jego apelu co mu przypisujecie bo de fakto nawet nie wie kim on jest. Koreańczycy sami się wystraszyli i wstrzymali pracę. Wystarczy trochę logiki by pojąć, że przypisujecie mu zasługi które jego nie są a strachu

Milka
Milka
1 rok temu
Reply to  appp

Bzdury to ty piszesz. Lg sie dowiedzialo o dyskusji na sesji i po apelu radnego pojawił się komunikat. Obejrzyj sesje człowieku bo gubisz sie w nienawisci.

appp
appp
1 rok temu
Reply to  Milka

Chyba mylicie pojęcie nienawiści z logiką. Pracujesz w LG na górze? Raczej nie więc nie siej plotek , jeżeli nie znasz przebiegu sytuacji. Konsultacje pomiędzy zarzadami wszystkich firm koreańskich, analizy planów produkcyjnych trwały cały dzień od momentu wyjścia sytuacji z podejrzeniem. To nie sklepik osiedlowy żeby po apelu na sesji rady miasta wstrzymać pracę. Firmę wiążą milionowe kontrakty i zobowiązania, takie decyzje nie są podejmowane z minuty na minutę bo ktoś coś tam powiedział, tym bardziej Pan który kiedyś jak nie na linii stał to w kontroli chodził wzdłuż niej. I na marginesie nie był żadnym kierownikiem czy tym bardziej dyrektorem tylko zwykłym szarakiem. A jeżeli jest taki praworzadny to niech pokaże świadectwo pracy w którym ma wpisane : pracownik kontroli jakości. Niech pokaże gdzie zdobywał doświadczenie zawodowe w zarządzaniu zespołem o którym mówiono przy jego nominacji na naczelnika a z kwiatami go przeprosze jeżeli udowodni że się mylę. Krystaliczna człowiek nie powinien nic ukrywać.

Melon
Melon
1 rok temu
Reply to  appp

Zajmij sie żona i dzieckiem

Latek
Latek
1 rok temu
Reply to  appp

Chyba Pana kierownika, czy dyrektora.

XYZ
XYZ
1 rok temu
Reply to  appp

Jeśli nie zamkną trzeba zgłosić wyżej , nagłośnić w mediach . Coś trzeba zrobić nim będzie za późno . Nie ma żartów ! Tu chodzi o zdrowie , a nawet życie nasze i naszych najbliższych .

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  Mlawianka

Hahahaha, „radny” Pol to moze sobie w kieszeniach rece potrzymac:) tyle ma do gadania w tego typu sprawach:)

Latek
Latek
1 rok temu
Reply to  Marek

Temu Panu akurat wychowanie i kultura nie pozwala na trzymanie rąk w kieszeni buraczki cukrowe:)

Sesja
Sesja
1 rok temu

Brawo mlawscy radni miejscy.

wml
wml
1 rok temu
Reply to  Sesja

a co maja do tego radni?

Latek
Latek
1 rok temu
Reply to  wml

Oglądaj sesję był apel radnych o wstrzymanie prac w związku z wirusem.

Next
Next
1 rok temu
Reply to  Latek

Radnych wszystkich nieee?chyba w kamerach

Były pracownik
Były pracownik
1 rok temu

Po zamykac nie można pracować.I tak przyjeżdżają nowi pracownicy i ich nie obowiązuje kwarantanna.Wiec po co zamykać zakłady jak mają tanią siłę roboczą z Ukraińców.

Ilona
Ilona
1 rok temu

Znowu oszukujecie. Tylko dwa wydziały staną. Kłmczuszki.

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Ilona

I co Ilonka, nie ŁYSO ci teraz? Sam twój burmistrz przekazał informacje o zawieszeniu produkcji.

DO gosc
DO gosc
1 rok temu
Reply to  Gość

DO GOŚĆ wniosek radnego skłonił wlodarza do TEGO MADREGO KROKU.

mamcia
mamcia
1 rok temu
Reply to  Gość

Nie łyso bo ma rację,urlopy są tylko na poniedziałek

Pracownica
Pracownica
1 rok temu
Reply to  mamcia

Urlopy są na cały tydzień dla produkcji a magazyny przychodzą w poszczególne dni

mamcia
mamcia
1 rok temu
Reply to  Pracownica

Nigdy nie bylam na zadnym magazynie,jestem pracownikiem jednego z dzialow produkcji i u nas wszyscy maja tylko poniedzialek wolny

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  mamcia

Mamcia dodaj jeszcze, że poniedziałek wolny był planowany już wcześniej (poprzedni poniedziałek też był wolny). Produkcja choć w okrojonym składzie nadal w LG jest.
To co było na sesji, to jest śmieszne. Na decyzje LG nie miał wpływu ani żaden radny, ani burmistrz.
LG ma teraz dużo mniej zamówień, a bezpośrednią przyczyną takich a nie innych decyzji był pacjent z podejrzeniem koronawirusa i to co wyżej.

Pracownica
Pracownica
1 rok temu
Reply to  mamcia

Z tego co wiem to produkcja na niektórych liniach rusza środa i czwartek i na radiach tez w czwartek a reszta wolne. Jak się okazało ze facet nie ma koronawirusa to już ściagają ludzi do pracy. Szkoda slow

Gość
Gość
1 rok temu

A czemu urlop a nie przestój?Pracodawca odpowiada za to,a ich stać żeby zapłacić przestojowe!

Media
Media
1 rok temu
Reply to  Gość

DO GOŚĆ jeden radny wszystkiego nie załatwi nie jest w stanie.

appp
appp
1 rok temu
Reply to  Gość

Za urlop dostaniesz pełne dzienne wynagrodzenie, a za przestojowe jedynie 60% dniowki. Wasze urlopy defakto więcej będą kosztować pracodawców niż przestojowe. Ale możecie wnioskować o przestojowe tylko żebyście nie płakali przy wypłacie, bo czytając wasze komentarze w żaden sposób nikt wam nie dogodzi

DO Appp
DO Appp
1 rok temu
Reply to  appp

Ojjj apppp chyba kasę masz z tego niech Cię Bóg chroni masakra.

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  appp

Przestojowe nie może być mniejsze od najniższej krajowej,więc pracownicy nic nie stracą bo tyle tam zarabiają,A tak stracą urlop!Poczytaj kodeks pracy.

Igor
Igor
1 rok temu

Bzdury piszecie. Nie sprawdzone informacje to specjalność Kuriera Mławskiego. Czyżby bliźniaczy portal powstał?

Wera
Wera
1 rok temu
Reply to  Igor

Sam jesteś bzdura. To jest prawda. Poza tym na konkurencyjnym faworyzowanym portalu który ma chody w tej firmie i w mławskim ratuszu opublikowali oficjalne stanowisko. .

wml
wml
1 rok temu

cyt: „zawieszają pracę na tydzień, a pracownicy idą na urlopy.”
czy w takim przypadku nie powinno byc wyplacane wynagrodzenie przestojowe?

Miko68
Miko68
1 rok temu

Rozwazaja bo co strach ich ogarną co Panie burmistrzu co powiesz teraz lepiej żeby nie był wynik pozytywny jest w mieście bałagan ukraina jest przywozona z innych regionów Polski gdzie zakłady są zamknięte A,tu koreancy przyjmują wszystkich urlop śmieszne nie wolno iść na chorobowe bo zwolnią A co będzie jak wynik będzie pozytywny jestem ciekaw czy zaklad zgłosił do sanepidu kobietę która mnial kontakt z tym panem

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Miko68

Burmistrza to za jaja powinno się powiesić za ten wstyd który robi i brak szacunku dla rodowitych mlawiakow.dla niego człowiek zn.tyle co dla Koreańczyków

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x