Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pączki, faworki, oponki… Zajadacie je już?


Dziś Tłusty Czwartek – najsłodszy dzień w roku! To właśnie dzisiaj odkładamy na bok wszystkie diety i troskę o dodatkowe kalorie do spalenia. Odchudzać się będziemy od jutra, albo jeszcze lepiej od przyszłego tygodnia.


Dziś jemy najprzeróżniejsze pączki – tradycyjne posypane cukrem pudrem, lukrowane, bywa też, że z różnym nadzieniem i dodatkami.  Innym tradycyjnym łakociem są też faworki zwane chruścikami. Wszystkie te smakołyki można zrobić we własnej kuchni, lub skorzystać z oferty i kupić gotowe.

Ostatni czwartek przed wielkim postem i przypadającą za 52 dni Wielkanocą, zwany jest od dawna Tłustym Czwartkiem. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału, znany także jako zapusty. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które obficie zapijano wódką. Ta tradycja jednak zmieniła swą formę i obecnie pączki jemy na słodko. Znane są również przypadki rywalizacji w ilości tych zjedzonych. Odważni czytelnicy swoje rekordy mogą wpisywać w komentarzach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x