Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiatowe Święto nauki w I LO. Znamy laureatów konkursu


Zgłębiali sztukę negocjacji, przeszli przez „Tajemniczy pokój” i zobaczyli wirtualną wystawę „Wynalazki Leonarda da Vinci”. Powiatowe Święto Nauki „Poznaj Wyspiańskiego” to była doskonała okazja do nauki przez zabawę.


W dniu 06.02.2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie odbyło się Powiatowe Święto Nauki im. prof. Tadeusza Korzybskiego pod hasłem „Poznaj Wyspiańskiego”. Koordynatorami tej uroczystości były Ewa Luks – prezesa Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej w Mławie, Anna Brzozowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego I LO w Mławie. W święcie nauki wzięli udział uczniowie i ich nauczyciele szkół podstawowych Mławy, Łomi, Wieczfni i Wiśniewa oraz uczniowie I LO w Mławie.

Podczas Powiatowego Święta Nauki zostały wręczone nagrody w konkursie „Sztuka prowadzenia negocjacji”, przeprowadzona gra edukacyjna „Tajemniczy pokój” oraz zaprezentowana wirtualna wystawa „Wynalazki Leonarda da Vinci”.

W konkursie „Sztuka prowadzenie negocjacji”, który honorowym patronatem objął Mazowiecki Kurator Oświaty wzięli udział uczniowie klas VII – VIII mławskich szkół podstawowych oraz szkół podstawowych w Łomi, Wieczfni i Wiśniewa. Mieli oni do przygotowania 5 minutowy filmik pt. „Sztuka prowadzenia negocjacji”. Mógł on być przygotowany w dowolnej konwencji a przy ocenie brana była pod uwagę treść, wykonanie i oryginalność pomysłu.

Jury składające się z nauczycieli I LO i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przyznało wyróżnienie dla:

– uczniów klasy 8b Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wraz z opiekunem panią Joanną Baran,

– uczniów klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie wraz z opiekunem panią Hanną Kanigowską

III miejsce dla uczniów z klasy 7 Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej wraz z opiekunem panią Wiolettą Stańczak

II miejsce dla uczniów z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Łomi wraz z opiekunami panią Joanną Brzozowską i panią Małgorzatą Bielską

I miejsce dla uczniów z klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie wraz z opiekunami panią Mileną Prusik, panią Moniką Myślińską, panią Anną Zamkowską i panią Marzenę Łabanowską.

Po części oficjalnej uczniowie rozpoczęli grę edukacyjną „Tajemniczy pokój” oraz poruszali się w wirtualnej przestrzeni „Wynalazków Leonarda da Vinci”.

Tę część Święta Nauki przygotowali nauczyciele: Edyta Dobiesz –Jąderko, Ewa Jakubowska, Małgorzata Bielska, Jolanta Bartczak, , Małgorzata Czarnecka, Lidia Jóźwik, Beata Sasiak, Anna Wojnarowska, Sylwia Zalewska, Jakub Kowalewski wraz z uczniami I LO w Mławie.

Dla uczestników cukiernia przygotowała słodki przysmak Ciastko Tekli Bądarzewskiej.

Powiatowe Święto Nauki „Poznaj Wyspiańskiego” to doskonała okazja do nauki przez zabawę.

źródło i fot.: TMTTB

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x