Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zabłoconym chodnikiem nie da się przejść


Już raz pisaliśmy o uciążliwościach, jakie niosą ze sobą dla mieszkańców place budowy zwłaszcza dużych inwestycji, rozsiane w kilku punktach miasta. Po tej publikacji straż miejsca wyegzekwowała od firm prowadzących budowy posprzątanie z naniesionego błota, przynajmniej w niektórych miejscach chodników i ulic. Jak się jednak okazuje, budowlańcy nie sprzątali po sobie nazbyt długo.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


O tym właśnie przypadku zabłoconego notorycznie chodnika na ulicy Batalionów Chłopskich napisała jedna z czytelniczek.

– Z budowy bloków, która jest na rogu podmiejskiej i Batalionów Chłopskich wywożony jest piach/glina/błoto co powoduje zabłocenie chodnika oraz ulicy. Chodnikiem nie da się przejść. Można się poślizgnąć na błocie i przewrócić, jest to bardzo niebezpieczne. Dodatkowo cześć tej ulicy nie jest oświetlona co sprawia ze wielu ludzi nie wie o błocie i może zrobić sobie krzywdę. Nie pisze tego by komuś zaszkodzić tylko sama się nie raz już „przejechałam” na tym błocie.. i inni znajomi z ulicy również – pisze czytelniczka.

O tym, że niebezpieczne dla pieszych jest schodzenie z chodnika na jezdnię nie trzeba zapewne nikogo przekonywać. Jak również o tym, że obowiązkiem prowadzących prace jest za każdym razem posprzątać zabłoconą jezdnię bądź chodnik. Wypada więc zgodnie z wolą zgłaszającej problem, znów zaapelować do straży miejskiej, o bardziej skuteczne egzekwowanie porządku i bezpieczeństwa na drogach.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewka
Ewka
1 rok temu

Tu potrzebny ” Anioł” z ” Alternatyw 4″:) Będzie wiedział co zrobić z błotem…..

gosc
gosc
1 rok temu

Deweloperzy maja uklad z UM i dlatego sa nietykalni.Osoba prywatna byla by przez Straz Miejska karana juz kilkakrotnie.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

To prawda że tam ma być dodatkowo 12 bloków na działce w stronę wiaduktu? To dopiero będzie ciekawie, nawet nie chodzi o błoto ale o korki które będą po zasiedlenia mieszkańców.

Danka
Danka
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Tak, mają powstać kolejne, i dodatkowo jeszcze więcej kondygnacji niż te powstające teraz.

Brc
Brc
1 rok temu

Po co kolejny koordynator. Przy pozwoleniu na budowę zobowiązać firmę do sprzątania po sobie.W UM pracuje już tyle ludzi, że drzwi obijają się o biurka. Załatwiając sprawę trzeba stać i w powietrzu wypełniać dokumenty.

Zyg
Zyg
1 rok temu
Reply to  Brc

Nie koordynator, tylko zastępca, zastępcy czyli trzeci zastępca pierwszego i drugiego zastępcy, do koordynacji pracy obu, w sprawie błota na chodniku. Błoto na ulicy, będzie natomiast tematem poruszanym na najbliższej sesji. Będzie go przedstawiał spiker, zatrudniony przez pierwszego zastępcę, na wniosek drugiego zastępcy, co zaaprobuje trzeci zastępca-koordynator pierwszego i drugiego zastępcy.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Jprawdżcie jak zabłocona jest teraz Aleja Świętego Wojciecha, wygląda to paskudnie. Całe zwały błota od pierwszego wjazdu na budowę prawie do samej Szreńskiej. Budowlańcy posprzątali po ukazaniu się artykułu, a w tej chwili jest już to samo.

Zyg
Zyg
1 rok temu

Jest to rozległy problem, wymagający dogłębnego rozpoznania. Jego analiza pozwoli zastosować kompleksowe rozwiązanie. UM analizuje w jaki sposób utrzymać czystość chodnika i jezdni. Przeprowadzane są konsultacje między jednostkami UM, koordynowane przez jednego z wiceburmistrzów. Rozważane jest zatrudnienie kolejnego, zajmującego się tylko koordynacją.

DZIADEK Z BLISKA
DZIADEK Z BLISKA
1 rok temu
Reply to  Zyg

To niemożliwe!! chyba żartujesz, czyżby kolejnego sportowca, chciał burmistrz na swego zastępce, a może w to miejsce zlikwidują STRAŻ MIEJSKĄ–tylko kto im będzie, na okolicznych imprezach te wiązanki nosił, chociarz najlepiej z tymi wiązankami wyglądają JANKOWSKI I KARPIŃSKI pracownicy MOSIR,

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x