Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piotr Olszewski. „Taki jestem”


16 stycznia w ciechanowskiej kawiarni W 18 odbyło się spotkanie poetyckie organizowane przez Ciechanowski Oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich.  Na zaproszenie prezes Stowarzyszenia Janeczki Janakakos – Szymańskiej, swoje wiersze zaprezentował tam, pochodzący z Mławy Piotr Olszewski. Choć poezją zajmuje się już bardzo długo, to jednak było to jego pierwsze, autorskie spotkanie. Prezentowaną poezję przeplatały muzyka mławskiego zespołu Profi Dance.

Piotr Olszewski zaprezentował kilka utworów ze swojego pierwszego, autorskiego tomiku poezji. Przeczytał m.in. poematy: „Drzewo życia, Podróż oraz Pieśń o niepodległości”, a także kilkanaście nowych wierszy. Całość wieczoru poetyckiego składała się z trzech bloków tematycznych, które były przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu zespołu Profi Dance z Mławy.

Dopisali też słuchacze. W wieczorze uczestniczyli oprócz oczywiście stałych bywalców kawiarni, m.in. mławscy poeci z grupy „Nasza poezja pisz lub czytaj” a także przyjaciele i znajomi autora z Ciechanowa, Mławy, Działdowa oraz Iłowa – Osady.

– Wielokrotnie brałem udział w prezentacji własnej twórczości lecz ten wieczór był dla mnie wyjątkowy ze względu na fakt, że był to mój pierwszy, autorski wieczór poetycki. Znacznie prościej jest oceniać czyjąś twórczość z boku czy zza ekranu monitora. Kontakt bezpośredni z publicznością, z miłośnikami poezji, pasjonatami, literatami jest bezcenny i wymaga dużej koncentracji. To było dla mnie kolejne wyzwanie z którym musiałem się zmierzyć – mówi Piotr Olszewski.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Gfd
Gość
Gfd

Otwieram lodówkę a tu pan Piotr

konstruktywna krytyka
Gość
konstruktywna krytyka

Dajcie spokój z tą kapelą. Żal na to patrzeć i tego słuchać. A o klawiszowcu nie wspomnę już…

wci
Gość
wci

Brak Ci inteligencji kognitywnej …. artykuł jest o Piotrze Olszewskim a nie o zespole, blond prowadzącej czy miejscu w wci. No właśnie ..dlaczego w wci a nie w wml np?

mimi
Gość
mimi

to je RUSkij czeławiek…od korwina znaczy się w kabarecie co wszą był i tra je w sejmie ten korwin znaczy się poetycko wsza…

MORS
Gość
MORS

Przyjdź 22 lutego o godz 12 nad Zalew – Piotruś Cię zamoczy i opłuka z syfu

Kamil
Gość
Kamil

Gratulacje ,ale tandeciarze z Profi dance niech w domu siedzą po tym co pokazali na sylwku

Bótka Sówlera
Gość
Bótka Sówlera

Koherencyjna teoria prawdy…powiedz to w oczy Piotrowi Autorowi

Kamil
Gość
Kamil

Ta

leszek małpka Absolvent
Gość
leszek małpka Absolvent

następnemu muława powinna Nagrodę Nobla ufundować… nie z fizyki czy chemii ale następnemu muzykantowi tera dajta tom Nagrode wreście… to dopiero byłoby do białego rana pod Bambolom kolejki… bo dziś prawie 4ta była kolejka z 10ciu chopa…

Bambola
Gość
Bambola

Leszku obejrzyj z łaski swojej film Daleko od szosy – Leszek i Bronka z dedykacją dla Ciebie

mławianin
Gość
mławianin

gratulacje panie Piotrze

Lusi
Gość
Lusi

Człowiek orkiestra .Panie Piotrze gratuluję i życzę powodzenia w dalszej karierze

Olo
Gość
Olo

Pięknie Piotruś