Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie żyje Jerzy Wierzbowski


Zmarł Jerzy Wierzbowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mławie w latach 1990 – 1994, a więc pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego.Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Mławie w poniedziałek 13 stycznia o godz. 11:30 (różaniec) 12:00 (msza św. żałobna).

Jerzy Wierzbowski urodził się w 1924 roku w Pułtusku, ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, był ekonomistą, pracował w banku. W pamięci Mławy zapisał się również jako działacz społeczny udzielający się m.in. w Stowarzyszeniu Katolicko – Społecznym Ziemi Mławskiej. Jerzy Wierzbowski zmarł w Mławie 8 stycznia 2020 r. 

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Jarosław
Gość
Jarosław

R i P! Śp. Jerzy Wierzbowski był najstarszym żyjącym absolwentem mławskiego LO im. Wyspiańskiego . Wspaniała postać.

Xawery
Gość
Xawery

Tak–zgoda nie zapomniany wspaniały człowiek!!!—spoglądając na to zdjęcie przypominam sobie rozmowy z Panem Przewodniczący Wierzbowskim, z ciekawości zajrzałem na portal prowadzony przez wybitną naczelnik wydziału propagandy Panią Grzywacz—patrząc na zamieszczone tam zdjęcie zdumiało mnie takie postępowanie, bo wydaje mi się że to zdjęcie Pani Grzywacz pamiętając swą profesję robiła chyba PANU WIERZBOWSKIEMU, na łożu Śmierci, dla mnie jest to bardzo przykre, i mało profesjonalne, wolę spoglądać na zdjęcie zamieszczone przy tej informacji , bo jest to zdjęcie przypominające tego wspaniałego społecznika jakim BYŁ śW PAMIĘCI PAN WIERZBOWSKI i takim chcę go zapamiętać.!!!! CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!!!!!

nie Xawery
Gość
nie Xawery

To naprawdę się potwierdza tzn obsesja p.Xawerego na punkcie p.Grzywacz. Nawet pod takim artykułem wycieczki w jej stronę to już może dawać do myślenia.

TAK-- XAWERY
Gość
TAK-- XAWERY

Odpowiadam „nie Xawery”—- możesz myśleć sobie co tylko chcesz wielbicielu Pani Grzywacz, masz do tego prawo, nawet do tego że to co ja piszę o p. Naczelnik, możesz nazywać moją obsesją. Twoja ocena jest błędna!!!!–a to dlatego że ja nie nawidzę, takich cech jak poddaństwo, lizusostwo, i czysta amatorszczyzna, w wykonaniu tej Pani oraz kompletny brak w jej działaniu profesjonalizmu, w wykonywaniu tego co robi, po prostu robi to co jej każą i KROPKA a robi to przede wszystkim dla KASY!!!!, tobie może to odpowiadać mnie nie, mam wrażenie że ten post w odpowiedzi do mojego napisał pracownik jej wydziału,… Czytaj więcej »

przyjaciel
Gość
przyjaciel

R.I.P.
Niezapomniany, wspaniały człowiek.
Niestety nic w internecie o Nim nie można przeczytać, poza powyższymi 2-3 zdaniami, nie ma notatki w Wikipedii, a szkoda, bo to postać nietuzinkowa.
Dlatego proszę osoby, które Go dobrze znały, o spisanie wspomnień o p. Jerzym.