Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Karpie w mękach zdychają bez wody na przasnyskim bazarku


Karp jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia i rzadko kto potrafi sobie wyobrazić jego brak na wigilijnym stole. Mimo, że w wielu miejscach zrezygnowano już ze sprzedaży żywego karpia, to nadal możemy spotkać sprzedawców, którzy niehumanitarnie traktują te zwierzęta. O skandalicznej sytuacji na przasnyskim bazarku pisze portal infoprzasnysz.com.


Według relacji czytelnika  na bazarku pod jednym z marketów w Przasnyszu pewna pani sprzedaje żywe karpie, a  ryby w mękach zdychają bez wody i nikt na to nie reaguje.

Szczegółowych wytycznych dotyczących sprzedaży żywych ryb niestety nie ma. Co roku, Główny Lekarz Weterynarii wydaje jednak komunikat, w którym zachęca do rezygnacji z zakupu ryby prosto z wody i przypomina o humanitarnych zasadach ich uśmiercania. GIW przypomina też, że zabijanie ryb w obecności dzieci jest zakazane i grozi za to do 5 tys. złotych grzywny.

Ustawa o ochronie zwierząt nie mówi o tym, że zwierzę musi przeżyć, nawet w kiepskich warunkach. Zakazuje ona wprost powodowania jakiegokolwiek cierpienia. Co więcej – za przestępstwo uznaje sytuacje, które narażają zwierzę na dodatkowe cierpienie, którego można uniknąć.

źródło i fot: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przaśnyszanin
Przaśnyszanin
4 lata temu

Bo ta mieścina to inny świat. Nawet nie trzeci a czwarty świat.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Przaśnyszanin

Tak, faktycznie jesteś przaśny, czyli człowiekiem zacofanym cywilizacyjnie, o kulturalnym i umysłowym ubóstwie. Twoja wypowiedź jest bardzo niezręczna, a ty jesteś po prostu nietaktowny delikatnie to ujmując.
Miasto jak miasto, że małe? – są mniejsze, a ludzie normalni jak wszędzie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x