Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy [zobacz film]


W  ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Małolat” dzieci z grupy Taekwondo wczoraj miały okazję poznać i przećwiczyć najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzącym zajęcia był ratownik medyczny, na co dzień pracujący w pogotowiu ratunkowym, Pan Marcin Szarpak.


Dzieciaki poznały zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej wobec osoby dorosłej i dziecka. Omówione zostały również takie ważne tematy jak prawidłowe powiadomienie pogotowia o zaistniałym zdarzeniu. Nauczyły się przekazywać we właściwy sposób informacje dyspozytorom WCPR lub innym służbom. Dowiedziały się w jakich sytuacjach jako dzieci mogą pomóc. Cieszy nas fakt naprawdę dużej wiedzy z tej tematyki. Prowadzący był bardzo mile zaskoczony aktywnością dzieciaków i chęcią brania aktywnego udziału w zajęciach. Nie każdy ma na tyle odwagi i umiejętności, aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym, a sztuki walki to nie tylko nauka walki wręcz. To wychowanie, profilaktyka i bezpieczeństwo…

Źródło i fot. Akademia Sztuk Walk Senshi

Jesteśmy odważni!

Bezpieczny małolat i zajęcia z pierwszej pomocy przedmedczynej dla najmłodszych :)#jesteśmyODWAŻNI#jesteśmyBEZPIECZNIAkademia Sztuk Walk SenshiMławska Grupa Strzelecka "Piechur"

Opublikowany przez Happy Taekwon-do Academy Poniedziałek, 16 grudnia 2019

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x