Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MOSiR zwalnia pracowników, CUW zatrudnia


MOSiR w Mławie rozstaje się aż z trzema pracownikami gospodarczymi, pracującymi już od dłuższego czasu w tej jednostce. Jak tłumaczy to dyrektor Piotr Jankowski, ci pracownicy nie są potrzebni i jest to nakierowane na uzyskanie oszczędności. Ich obowiązki przejmą pracownicy obsługi stadionu. Liczba zwalnianych pracowników i pozostałe po nich obowiązki zdają się jednak sugerować, że takie oszczędności można było uzyskać znacznie wcześniej.


– Jednemu z pracowników umowa kończy się z końcem grudnia 2019, kolejnemu w lutym 2020 r. Z trzecim z pracowników rozwiązuję umowę z dniem 1 grudnia 2019 r. w trybie wypowiedzenia – wyjaśnia dyrektor Jankowski.

W odwrotnym kierunku zmierza Centrum Usług Wspólnych (CUW), choć miasto zamierza poprzez wspólną dla miejskich jednostek obsługę niektórych obszarów osiągnąć oszczędności. I tak od nowego roku CUW obsługiwać będzie oprócz – tak jak dotychczas –  placówek oświatowych, także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Działania Centrum w zakresie obsługi prawnej obejmują zastępstwa procesowe w postępowaniach przed sądami, doradztwo prawne, udzielanie porad prawnych i konsultacji, sporządzanie opinii prawnych, opracowywanie projektów aktów prawnych, wykonywanie pomocy prawnej w zakresie realizacji zamówień publicznych. Działania Centrum w zakresie wspólnej obsługi jednostek ponadto obejmują: realizowanie wspólnych i powierzonych zamówień na usługi i dostawy, obsługę informatyczną, obsługę w zakresie spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ochroną przeciwpożarową i obsługę w zakresie przetwarzania danych osobowych. O ile wzrośnie zatrudnienie w tej jednostce jeszcze dokładnie nie wiadomo. Od jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie zadane na sesji rady miasta burmistrz się uchylił.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
65 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Herpetolog
Herpetolog
2 lata temu

Tu jest tyle jadu, że mam wrażenie jakbym trafił na gniazdo żmij. Zyczę autorom by się w język tylko nie ugryźli, bo ratunku nie będzie.

Monika K.
Monika K.
2 lata temu
Reply to  Herpetolog

Szkoda, że nie wiesz ile jadu jest w twoim guru, jaki to jest zły i mściwy człowiek. No ale cóż kiedyś przejrzysz na oczy jak tylko nie docenisz ręki która cię karmi!
To jest żenada, ze ten człowiek po takim zachowaniu jakie pokazuje ma jeszcze elektorat…

Herpetolog
Herpetolog
2 lata temu
Reply to  Monika K.

Moim guru?!!! Masz jakieś dziwne stany. ” „Zło dobrem zwyciężaj” prześcigacie kto ma więcje zajadłośc, wrogości, nienawiści.Przypisujecie wszystlim złą wolę jeśli was się nie popiera. Proszę wybaczyć ale ja tu nie czytam wypowiedzi burmistrza. Nie musicie być przecież gorszymi od niego. Nie życzę wam powodzenia bo i dlaczego? Najgorsze że bierzecie za zwolenników burmistrza wszystkich którzy mają inne zdanie. Budujcie wswoje gniazdo ale z daleka od tego miasta.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Herpetolog

Nie dostrzegasz wypowiedzi burmistrza bo on takich nie udziela, jest obrazony na wszystkich i na wszystko, yen twoj stan jest na prawde dziwny, skoro nawet nie potrafisz prawidlowo oceniac tego co piszemy na portalu, twoj post nie oddaje rzeczywistosci, piszesz dla samego pisania, ale w tym swoim pisaniu moglbys, przestac nas pouczać. Myślę ze po tej laurce, dostaniesz jakąś pochwałę, i nie wypieraj sie jak żaba blota, swoich zapatrywan.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Herpetolog

To musidz bardzo uwazac, aby te zmije cie nie zagryzly, bo to jest bardzo groźne

Herpetolog
Herpetolog
2 lata temu
Reply to  Xawery

Mam szczepienie chroniące mnie przed gadami i potrafię zdeptać im także głowę. Jestem odporny na jad i zakażenie Nigdy nie popieram pochopnych decyzji, podejmowanych w gorączce samouwielbienia. Nie mam obowiązku popierania tych którym wydaje się, że to właśnie oni są najważniej. Przyjdzie czas znajdzie się i rada. Pana/pani zachowanie mnie nie przekonuje.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu

„Nikt nie zdobędzie uznania poprzez poniżanie innych” tylko właściwy program ma szanse na zwycięstwo. Używanie słów o niskiej wibracji nie świadczy o wysokiej kultirze. Dotyczy to każdej ze stron.

mławianin
mławianin
2 lata temu

Nawet lubię obecnego burmistrza i to bardzo, uważam iż ma gość głowę na karku. Nie jestem jego klakierem ale bacznym obserwatorem. Bycie burmistrzem to nie jest łatwa sprawa, szkalowaniem i narzekaniem to można swoje dziurawe buty łatać, nie tędy droga. Wybory zostały wygrane, 5 lat szybko przeminie. Obecny burmistrz wyciąga szybko wnioski, zwiera szeregi i dokonuje właściwych decyzji. Póki co nie widzę kontrkandydata na to stanowisko, no może Pan M. Burchacki – czas pokaże.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianin

Ocenę działań BURMISTRZA pozostaw mławianom !!!!=== powinieneś zauważyć że ta ocena jest diametralnie inna od tej twojej bo z twego postu wynika że jednak jesteś KLAKIEREM, to nie jest żadne narzekanie, czy szkalowanie, bo to co piszą mławianie, to czysta prawda, a jeśli masz już te dziurawe buty, to zgłoś się do szewca, albo skorzystaj z okazji akcji SZLACHETNA PACZKA, to może jakieś buty znajdą się dla ciebie. Z twego postu widać że jednak KOWALEWSKI zwiera szeregi swych klakierów, aby pisali właśnie takie posty LAURKI, a sprawowanie rządów przez obecnych włodarzy, przez najbliższe 4 lata, w takim stylu jak obecnie może, przynieść naszemu miastu jeszcze większe szkody. JEDNAK TE REFERENDUM JEST BARDZO POTRZEBNE. !!! mławianin==nie bądz taki tajemniczy, jeśli tak bardzo lubisz obecnego BURMISTRZA==to przynajmniej mógłbyś napisać, jakie funkcje, lub stanowisko, zajmujesz, u tego ulubionego władcy????

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Xawery

Mam właśnie na myśli poparcie osobiste, mojej rodziniy i wielu, wielu znajomych i kolegów. Tylko pan Kowalewski, pan Burchacki lub pan Pol. Tych będę wspierał. Mają klasę. Wiele wiedzą o prowadzeniu miasta, posiadają kulturę osobistą i polityczne obycie i niezbędne doświadczenie w zarządzaniu. Może jest ktoś jeszcze. Ale ja niestety nie znam.

polski bigos
polski bigos
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Szczególnie, kiedy ktoś na ważnym stanowisku tj. burmistrz miasta nie odpowiada „dzień dobry” albo udaje, ze kogoś nie zna lub go nie poznaje – to jest wyraz wysokiej kultury osobistej 😀

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  polski bigos

To co opisales, to jest fakt, a z tych nawyków, Burmistrza kozysta juz v-ce ZEJER, nosi glowe wysoko, albo ja opuszcza nisko, udajac ze nie widzi, marna ta kultura a raczej jej brak.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Z twego postu, widac ==ze mlawianin, ze swoja grupą nie jest jeszcze zdecydowany na kogo bedzie glosowal, jesli Kamilowi wyjdzie Referendum, to bedziesz musial sie zdecydować, jei już bym miał wybierac z tej 3-tp poważnym kandydatem winuen być BURCHACKI, Pozostali dwaj to pisowcy, i lepiej trzymac sie od nich z daleka,coz z TEGO ze wiedzą sporo o mieście, skoro nie potrafią nim zarzadzac.

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Xawery

Ty xsawery nie maz szams nawet z tym referemdum. Boże broń. Nawet 1000 niców to zbyt mało na start. Podbijacie sami sobie komentarze. O moje decyzje się nie martwcie, nie ma czym. Wpadliście chyba w pułapkę samouwielbienia i to jest wasz problem.
Każdy ma prawo do własnej oceny, wy chcecie żeby wszyscy przyjęli wasz punkt widzenia. Śmieszne jest także to, że uważacie że to jedyny sposób na rozwiązanie problemu. Mnie referendum nie przekonuje. Szkoda czasu i pieniędzy.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mieszkaniec

===mieszkaniec—Ja na tyczki z tobą nie chodziłem więc, racz mnie nie tykać, muszę ci powiedzieć że takiego chamstwa, po prostu nie nawidzę, nie martw się o REFERENDUM, inciatorzy, z pewnością na takich inteligentów z pod budki z piwem, w ogóle nie liczą. Masz rację każdy ma prawo do własnej oceny===INCJATORZY NIE LICZĄ NA TO żeby wszyscy przyjęli ich punkt widzenia, ale po zapoznaniu się z faktami, i oceną dotychczasowych działań, podjęli decyzję która zatamuje ten bałagan decyzyjny w Mławie, i przywróci Mławie należne miejsce, wśród ościennych miast.

Agnieszka
Agnieszka
2 lata temu
Reply to  mławianin

A co powiesz na to? ul. Szwejkowskiego dwa domy, a jest kładziona kostka. .. taka inwestycja dla dwóch budynków mieszkalnych, że aż musi być kostka? Gospodarność to się nazywa, prawda? Bo w Mławie nie ma innych dróg które potrzebują natychmiastowego remontu…
Kolejna sprawa park? Po co tyle tych lamp się swieci? A na niektórych ulicach czarno… to tez jest gospodarnosc, tak? Podałam tylko dwa przykłady i czy tą są przykłady które świadczą o tym że bunio „ ma głowę na karku”? Już nawet nie będę wspominać o innych rzeczach…

Daga
Daga
2 lata temu

Trzymam kciuki i oczywiście z całą rodziną się wybiorę na referendum. Panie Kamilu wierze że uda Ci się doprowadzić sprawę do końca , życzę powodzenia.

Nowy
Nowy
2 lata temu

Jak można szukać oszczędności na tak mało opłacalnych stanowiskach a zatrudnia się w urzędzie nowych pracowników w tym niedoświadczonego młodego Burmistrza ( z całym szacunkiem dla tego człowieka bo nic do niego nie mam). Niech zaczną od siebie od zlikwidowania tych nowych wydziałów które niedawno powstały i zatrudnionych tam ludziach. Można tez obniżyć pensje całej ekipie zarządzającej w Urzędzie nawet po 1000 zł oni tego nie odczują a nie zwalniać ludzi którzy zarabiają praktycznie najniższą krajową.

Michał
Michał
2 lata temu

Ok ale Przybysz , płaci że swoich a nie publicznych

Heniek
Heniek
2 lata temu

Jankowski do zwolnienia

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Heniek

OCZYWISTA===OCZYWISTOSC !!! Zatrudniony chyba tylko po to aby pilnowal, wody w basenie.

Waszkowiak
Waszkowiak
2 lata temu

Tak się kończy podwyższanie przez rząd płacy minimalnej i ograniczenie budżetów samorządów. Nadchodzą zwolnienia. Ludzie mogli pracować ale budżet nie jest z gumy. A będzie jeszcze gorzej.

Aaa
Aaa
2 lata temu

Kamilu jesteśmy z tobą czas podsumować lata dzialnia burmistrza czas zeby podał jaki majatek posiada

every
every
2 lata temu
Reply to  Aaa

Majątek? – taki jak w oświadczeniu majątkowym, innego nie poda.
Lepiej by było jakby rozliczył się z ostatniej kampanii wyborczej, bo wydatki były nie byle jakie, a kasa na nie… skąd? z nieba mu spadła? Gdyby się rozliczył wtedy jasne by było czy tę kampanię sponsorował PIS czy lokalni „biznesmeni”, a może pół na pół?
Kampania miała być czysta i przejrzysta.
Nawet na stronie burmistrza była zakładka związana z finansowaniem tegoż komitetu, która nigdy nie została uzupełniona.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani every===Kowalewski tak trzyma w tajemnicy te koszty kampanii jak PIS podpisy, i nie ma się co dziwić==że koszty były spore, a przede wszystkim w rozliczeniu musiał podać kto finansował tą kampanię, a że jest to do dziś tajemnicą, to faktem jest że finansowali ją MŁAWSCY MILIONERZY I DEWELOPERZY, A PIS raczej był to skromny datek, trzeba wiedzieć że w kampanii jaką prowadził Kowalewski, nie był jeszcze przedstawicielem mławskiego PIS, dopiero po wyborach kiedy wiadomo kto zasiada w Radzie powstała współpraca Kowalewskiego z PIS , a jej efektem są także rządy PIS w Starostwie, no i oczywiste stanowisko v-ce burmistrza dla ZEJERA. A o szczegółach rozliczenia dziennikarze mogą się dowiedziec, W DELEGATURZE KRAJOWEGO BIURA WYBORCZEGO U KOMISARZA PAWŁA FABISIAKA pod numerem tel. 23 672 37 58 dyż w poniedziałek i piatek od 8,00 do 10,oo==TYLKO JEST JEDEN PROBLEM że mławscy dziennikarze muszą tego jeszcze chcieć aby sie dowiedzieć o tych kosztach, oczywiste biuro to znajduje się w CIECHANOWIE, a rozliczenie to jest o wiele ciekawsze niż majątek KOWALEWSKIEGO, chociaż i jedno i drugie warte jest sprawdzenia.

młody
młody
2 lata temu

A ja mam 26 lat i głosuję na Pana Kowalewskiego !!!

Aga
Aga
2 lata temu
Reply to  młody

Chwalisz się czy żalisz? Bo jak chwalisz to uwierz, że nie ma czym.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  młody

Nie ma sie co dziwić, jak sie pracuje, pod skrzydlami Kowalewskiego, to nie mas, innego wyjscia młody, jeszcze chwila i zmadrzejesz, jak beda szukac dalszych środków, dla zalatania dziury budzetowej, i zwalniać tak jak w MOSiR, a trawi na CIEBIE, to szybko zmadrzejesz.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu

Wobec tego, niebawem, narazie celowo nie zdradzam terminu, ruszymy z akcją referendum.
Jeśli ma się udać, to przyłożymy do tego rękę.
Pragnę podkreślić, że nie strartuję na burmistrza.
I nie mam zamiaru.
Do rządzenia miasta potrzeba kogoś z głową na karku.
I taki człowiek niebawem się pojawi

mławianka
mławianka
2 lata temu

Brawo Kamil, popieram. Każdy powinien zająć się tym co najlepiej potrafi. 🙂

Xawery
Xawery
2 lata temu

NARESZCIE, SIE ZDECYDOWALES!!!==KAMIL, organizuj, tylko spokojnie i cierpliwie, dobierz SOBIE ludzi ktorzy ci będą pomagac, w tym starcie z ta inicjatywą, o ktorej wielu tu pisało==myślę ze ze sporym wyprzedzeniem poinformujesz o terminie, spotkania inicjatorów ,bo regerendum jest naprawdę potrzebne, cierpliwie czekam na ta wiadomość, abym mógł zjawic się na tym spotkaniu. A WIEC DO ZOBACZENIA!!! ze wszystkimi, ktorzy o ty referendum pisali.

Kos
Kos
2 lata temu

Co do MOSiR i fitness clubu, to istnieje system na kartę, gdzie nie zatrudnia się żadnych pracowników obsługi. Tylko sprzątanie. Doskonale sobie daje radę w innych miastach ale w Mławie nie. Idealne rozwiązanie. Pan Burmistrz lubi innowacje. Tylko co wtedy zrobić z rodzinami szanownych rad…..

Marek
Marek
2 lata temu

W zasadzie zwolnienia powinny się zacząć od księgowości i kadr. Przecież jest SENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH. To po jaką cholerę te działy w MOSiR?

Marek
Marek
2 lata temu

MOSiR zwalnia? No tak, tylko po co zatrudniał innych pracowników? Mówię o tych, którzy pytani, zapominają o swojej rodzinie zatrudnionej w UM lub biorą czynny udział w szeregach jedynej właściwej Miejskiej partii. Do tego trzeba jeszcze zebrać kasę na pensje nowego zastępcy, bo stary tak był zawalony robotą, ze mu łóżko w UM postawili. Zwolnijcie wszystkich pracujących pracownikow i przenieście ich obowiązki na tych zatrudnionych „inaczej”. Mieliśmy podaną stratę MOSiRowego fitness clubu w miesiącach o największym obłożeniu klientami(coś koło 20.000). Proszę teraz podać stratę za okres od początku czerwca do końca sierpnia. Zobaczymy ilu pracowników ta innowacyjna instytucja, zarządzana z prawdziwą pasją pochłania. O basen się nie pytam. Tutaj stratę mogę uznać za zasadną ale ten fitness przy działających w mieście prywatnych klubach, to po prostu skandal.

Rat
Rat
2 lata temu

Problem polega na tym, ze głównymi wyborcami Brmistrza są emeryci, którzy nie korzystają z internetu i mają nikłą wiedzę o poczynaniach Ratusza. Jeżeli ktokolwiek chce wygrać wybory lub odwołać Putina, musi w pierwszej kolejności zdobyć poparcie tej grupy wyborców. Na prasę papierową nie ma co liczyć i trzeba znaleźć inny sposób.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Rat

Znaczna część emerytów jest wyborcami Kowalewskiego chyba chciałeś powiedzieć. Dodam, ze nie tylko emeryci, bo i dość dużo młodych osób.
Druga sprawa:
pamiętasz jakim cudem dostał Kowalewski takie duże poparcie w I wyborach?, bo ja pamiętam. Był to tygodnik czy 2-tygodnik, w którym oszkalowano Rakowskiego, którego najpierw w manewrowano, żeby zatrudnił swoją żonę w wyższej uczelni. Kowalewskiego jako nikomu nieznanego kandydata wychwalano.
Tak, masz rację, wydawanie gazetki to nie wszystko, ale od czegoś trzeba zacząć i moim zdaniem jest to dobry pomysł.
Ile osób przychodzi na zebrania osiedlowe? – garstka, a do ludzi trzeba jakoś dotrzeć, żeby ich oświecić.
Druga sprawa, to trzeba znaleźć dobrego kandydata i tu mówię otwarcie: Moszczyński odpada. Niech się nawet nie próbuje ośmieszać. Kamil też odpada.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianka

==mlawianka, nie czepiaj się emerytow, bo nie wszyscy sa tak naiwni, ja wypraszam m sobie takie posty tez jestem emerytem, ale przez mysl mi nie przeszło aby glosowac na Kowalewskiego, zgodze sie ze jest grono emerytów, ktorym Kowalewski, poprzez MDK=funduje spotkania i potancowki, to nie znaczy ze wszyscy. Co ty mlawianko tak się uparlas, na tego KAMILA I MOSZCZYNSKIEGO a czy w ogóle pytałas ich, czy oni chca kandydowac, chyba ze sama piszesz się na kandydowanie??

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Xawery

Xawery naucz się czytać ze zrozumieniem! – to odnoście tego co napisałam o emerytach. Odpisałam na komentarz wyżej.
Ja się nie uparłam na tych dwóch Panów. Niech robią to w czym są dobrzy, a piastować tak poważnej funkcji nie mam zamiaru. Nie mam predyspozycji do zarządzania, a w szczególności do bycia na kierowniczym stanowisku.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianka

Mlawianka==przy tobie, a zwlaszcza czytaniu twych postow mozna sie wieke nauczyć, tylko dlatego aby nie popelniac twoich błędów, jesli obrazilem majestat,to przepraszam, czyzbys należała, do tych emerytów, ktorzy nie popieraja Kowalewskiego, Kamil Przybyszewski juz dal nam odpowiedz, i co ty na to,?? JUZ nie bądź tak krytyczna wobec SIEBIE, bo jednak pisane przez CIEBIE posty i informacje, świadczą o tym ze jednak wiedzę i rozeznanue w meandrach vmlawskiej polityki posiadasz, i to bardzo dobrą, i jestes jedna z nielicznych kobiet, ktorej post czytam z wielkim zainteresowaniem.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Rat

Rat==/ racz mowic za SIEBIE bo nie wszyscy emeryci, sa tacy jak myslisz, a moze co niektorzy, maja wieksza wiedzę, ot CIEBIE, jest bardzo wielu emerytów, ktorych wnuczki nauczyly jak kozystac z Internetu jestem jednym z nich.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu

Jeśli mieszkańcy wyrażą chęć i zadeklarują swoją pomoc przy organizacji referendum, to wierzę, że obecna władza przejdzie do przeszłości.
Mławie potrzebny jest dojrzały, przedsiębiorczy burmistrz.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Jestem za i jeżeli będzie taka potrzeba pomogę zebrać podpisy w sprawie odwołania burmistrza.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Zebranie podpisów to pestka, Co dalej? Jeżeli referendum, to trzeba wszystko przygotować na tip top, a przede wszystkim mieszkańców, żeby poparli projekt i zagłosowali.

Leon
Leon
2 lata temu

Kamilu, jesteś mieszkańcem, działaj. Kiedy będzie informacja co robisz na Wólce jako Przewodniczący Zarządu Osiedla? Podpowiem co możesz zrobić – strona www?

Ewa
Ewa
2 lata temu

I na pewno Kamilu będziesz nim Ty..hahahahaha śmiechu warte

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Ewa

PANIUSIU O DZWIECZNYM IMIENIU EWA!!= Ty nie jestes warta aby nawet postac przy KAMILU, takiej aktywnosci jaka przejawia od dawna KAMIL, to na WOLCE dawno nie bylo, bo nie jest sztuka pisac sztuką jest robic i realizowac, swe dobre propozycje, a ze co noektorych zżera zazdrosc , ze KAMIL jednak cos potrafi, to po prostu klada mu klody pod nogi KAMIL RUSZAJ Z REFERENDUM, TY TO POTRAWISZ ZORGANIZUJ SPOTKANIE, mieszkancow, chetnych do pomocy, z pewnoscia nie bedziesz sam, osobiscie wezmę udzial w takim spotkaniu, CZEKAM NA TERMIN I MIEJSCE SPOTKANIA !!! anonimowo, nie przejmuj sie tsk bardzo tymi pestkami, czy problemami, po to jestesmy, a y pomóc w tej organizacji, bo sam KAMIL, na pewno nie da sobie rady, myślę ze co niektóre lokalne media też w tym pomogą, nie powinno byc problemu aby to przygotowac na tip=top. A WIĘC===DO DZIEŁA, czas ruszyc z organizacją
I przygotowaniem.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Kamil działaj, a zobaczysz że dużo ludzi Cię będzie w tym wspierać. Wielu ludziom nie pasuje burmistrz i jego poczynania.

Aga
Aga
2 lata temu

Panie Kamilu, działaj!

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu
Reply to  Aga

Alea iacta est- czas na odbicie Mławy.
Jednakże proszę was Mieszkańcy o wsparcie o pomoc w tym trudnym zadaniu.
Nie będzie łatwo, lecz nikt nie powiedział, że łatwo będzie.
Zresztą Kowalewskiemu to się należy
Radzie Miasta Mława również.
Oni pokazali, w jaki sposób traktują mieszkańców.
Czas odzyskać miasto i odddać je wcręcę mieszkańców.

Xawery
Xawery
2 lata temu

I to jest cala prawda, dlaczego w Mławie, nalezy zorganizowac Referendum, masz rację Kamil, Mlawe, nalezy przywrocic mieszkancom, a nie tym ktorzy juz od kilku kadencji zasiedli w RADZIE MIASTA===TAK NAJWYZSZY CZAS NA ZMIANY.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

burmistrz przed wyborami przeniósł Prusinowskiego do TBS a teraz w CUWie zatrudnią człowieka od BHP ale nie Prusinowskiego. Łatwo burmistrz przerzuca niewygodnych ludzi albo pozbawia pracy. Szemplinskiego też w taki sposób pozbawił pracy. Szydlika zwolnił za budynek przy ul. Chrobrego bo naciskał go p. Zejer. A inni deweloperzy wyczyniają co chcą.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Witam serdecznie,

Ostatnimi czasy nie mogę patrzeć na to co wyczynia nasz burmistrz, aż szlak człowieka bierze.
Moim zdaniem potrzebne jest referendum w sprawie odwołania burmistrza miasta Mławy.

Co o Tym sądzicie ?

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Co sądzimy o referendum ==jestem za, tylko że w tym temacie napisano już tyle postów, i tyle osób o tym pisze—ale jak do tej pory nie znależli się chętni, do organizacji i przeprowadzenia tegoż REFERENDUM, a ze jest potrzebne, TO FAKT, i tak możemy sobie pisać aż do końca kadencji===chyba że BURMISTRZ sam złoży rezygnację, w co mocno wątpie ???? A posty tych którzy o tym piszą są od razu na cenzurowym.

qwsertyhjuio;plkjhufgtd
qwsertyhjuio;plkjhufgtd
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Były wybory rok temu – mogliście to zrobić drodzy niezadowoleni mieszkańcy.
Nie zrobiliście tego…
Kamil – przestać pisać o referendum, bo to jest generowanie kosztów… 🙂 Chcesz to zrobić? To zrób, ale za swoją kasę, a nie za NASZĄ.
pozdrawiam i

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Zaufaliśmy w dużej grupie ówczesnemu/obecnemu burmistrzowi, ale niestety…. chyba woda sodowa strzeliła mu do głowy. Traktuje miasto jako swój folwark. Nie może być tak, że robi co chce, dlatego jest też pomysł przeprowadzenia referendum.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Od dawna robi co chce, a co niektórzy (a jest ich wielu) nadal nie przejrzeli na oczy.
Nawet Wólka w większości poparła w wyborach Kowalewskiego i o czym tu rozmawiać.
Jak to planujesz zmienić?
Przydałby się jakiś informator miejski (oczywiście darmowy) o wyczynach burmistrza i reszty, bo internet dla większości popierających burmistrza mławian, to czarna magia. Tylko informator z rzetelnymi informacjami, a nie oszczerstwami, w formie gazety, nie jakieś kserowane ulotki

mławianka
mławianka
2 lata temu

Trzeba Ci przyznać rację.
Co z tego, że zbierze się wymaganą ilość podpisów i za ogromne pieniądze zorganizuje się referendum. Jak przyjdzie do głosowania, to i tak zostaną ci sami i tak, i będą nam pluli w twarz.
Najpierw trzeba mieszkańców uświadomić, że uśmiech, ukłony i całowanie po rączkach to przykrywka, pod którą nie kryję się anioł, lecz diabeł, który dba tylko o swoje interesy, a nie interesy mieszkańców. Kto to zrobi? – nie wiem, nie widzę chętnych.
Wybory były rok temu, kto oświecił mieszkańców jaki jest burmistrz wraz ze swoją zgrają? – nikt.
Nie wszyscy mieszkańcy, a w zasadzie większość mieszkańców nie orientuję się w ogóle w działaniach burmistrza, patrzy tylko na zewnętrzną otoczkę.

oprstuwyz
oprstuwyz
2 lata temu

qwsertyhjuio;plkjhufgtd jestem tego samego zdania.. za swoje i niech staruje.. może go ludzie wybiorą hahahahaha

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  oprstuwyz

No i cóż poradzić jak takich, wielbicieli, prezentujacych swe mysli jest jeszcze wielu, uwazam ze sa to ludzie oplacani, i oracujacy w urzedzie i jednostkach samorzadu, a na Wólce, jest ich wielu, o czym piszecie, trzeba przerwac ten zaklety krag takich klakierow, ktorzy nawet nicku nie potrafią zlozyc. Macie rację, ze przydal by się przed referendum, INFORMATOR, o
„O siągnięciach „KOWALEWSKIEGO., i calej rady, pisowskich nominatów.

Xawery
Xawery
2 lata temu

Tak byly wybory tylko co Robic jak znalezli się wiekszosci, tacy jak TY i EWA i wielu innych, ktorzy dali sie nabrac na te obiecanki, i piekne slowa, przed wyborem, a po wyborach masz to co masz. Po to jest onstytucha referendum , aby mieszkancy w przypadku, zlych dzialan WLADZ, mogli ja odwołać, aby nie przynosili dalej wstydu naszemu miastu. POWINIENES WIEDZIEC ZE MLAWA NA TAKIE TRAKTOWANIE NIE ZASLUGUJE !!! A KAMILA ZOSTAW W SPOKOJU.

Młoda
Młoda
2 lata temu

Wolę swoją kasę przeznaczyć na referendum które uważam za zasadne, niż aby ktoś płacił z moich podatków za przegrane sprawy w sadzie! ( mam na myśli burmistrza)

Leks
Leks
2 lata temu

Szanowni Państwo,
chcieliście takiej władzy, to musicie z nią współdzielić sukcesy, jak i porażki.
Ale czy mławianie wyciągają z tych wydarzeń, jakieś wnioski lub lekcje?

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Leks

Mlawianie jak widac co po niektorych postach wyciągają wnioski, skori w niedlugim czasie, ma ruszyć REFERENDUM, sukcesów tej wladzy brak, a porazek jest zbyt DUŻO

Leks
Leks
2 lata temu

Szanowni Państwo,
chcieliście takiej władzy, to musicie z nią współdzielić sukcesy, jak i porażki.
Ale czy mławianie wyciągają z tych wydarzeń, jakieś wnioski lub lekcje?

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

To okropne zwalniać przed świętami wogle zwalniać żeby uzyskać oszczędności to okropne. Zło zadane wraca .

65
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x