Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz pozostał sam z bezsensownym konfliktem. Mławie grozi wykluczenie?


Nikt z sygnatariuszy umowy partnerskiej zawartej na potrzeby realizacji planu inwestycyjnego dla subregionu ciechanowskiego nie poparł stanowiska Mławy wyrażonego przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego w piśmie do Ciechanowa i na ostatniej sesji rady miasta. Nawet mławskie starostwo. Czy na pewno więc ta ostatnia szarża burmistrza była w obronie dobrze pojętego interesu Mławy?


Interes Mławy jest dla wszystkich mieszkańców naszego miasta najważniejszy. Z takim twierdzeniem nie ma polemiki. Problem jednak zaczyna się w tym, jak go pojmować, a jeszcze bardziej, jak skutecznie realizować.

Publiczne wystąpienie burmistrza Sławomira Kowalewskiego, w którym zarzucił Prezydentowi Ciechanowa Krzysztofowi Kosińskiemu łamanie zasad partnerstwa przy ustalaniu inwestycji dofinansowywanych ze środków unijnych na pewno znacznie pogorszyło relacje na linii Mława – Ciechanów. Doczekało się też ostrej riposty ze strony Ciechanowa i groźby wykluczenia Mławy przy podziale następnej transzy unijnych środków na inwestycje.   

Prezydent Kosiński w oświadczeniu przesłanym redakcji Codziennika Mławskiego nieco złagodził ton poprzednich medialnych odpowiedzi na wystąpienie burmistrza i napisał tak:

„Obiektywna ocena i analiza sprawy ewidentnie pokazuje, że zachowanie burmistrza jest niezrozumiałe, nie ma podstaw prawnych. Kiedy składał wnioski do RIT, nie mogły one zostać uwzględnione ze względów formalno-prawnych, nie spełniały wymaganej procedury. Obecny wniosek Ciechanowa spełnia wszystkie kryteria proceduralne. Dlatego próba jego blokowania jest absurdalna i przyczyni się do tego, że Mławy w przyszłym rozdaniu unijnym już nikt nie będzie chciał jako partnera. Nie widzę miejsca w kolejnym RIT dla burmistrza, który swoje błędy stara się ukryć poprzez atakowanie Ciechanowa jako lidera subregionu. Apeluję o rozwagę, bo takim zachowaniem działa na niekorzyść mieszkańców Mławy. Jestem w stanie zapomnieć o całej sytuacji, przy wycofaniu się burmistrza z jego emocjonalnej decyzji. Żałuję też, że mimo mojego zaproszenia i umówionego już spotkania nie przyjechał do Ciechanowa, a postanowił rozmawiać ze mną przez media. Tak nie zachowują się osoby piastujące tak ważne funkcje w samorządzie”

Postawę burmistrza Kowalewskiego jednogłośnie wsparli miejscy radni, którzy nawet (z małymi wyjątkami) nie próbowali podnoszonych zarzutów głębiej zanalizować. O takie wyjaśnienia, które radnych nie interesowały, postanowiła zwrócić się do lidera projektu nasza redakcja. Co wynika z analizy nadesłanych przez Prezydenta Ciechanowa dokumentów i wyjaśnień?

Otóż zasady współpracy ustaliła zawarta 10 stycznia 2017 roku, poprzedzona wcześniejszym listem intencyjnym. To w tej umowie, ustalono role i uprawnienia, jakie będą przysługiwać poszczególnym samorządom, które do partnerstwa przystąpiły. I to wtedy właśnie burmistrz zgodził się, aby liderem było Miasto Ciechanów. To był czas, kiedy należało negocjować inne uprawnienia dla lidera, lub składać wnioski o inną procedurę ustalania planu inwestycyjnego. Dziś jest już na to za późno. Albo akceptuje się zasady, pod którymi się podpisało, albo zrywa się umowę.

Okazuje się też, że tryb modyfikacji Planów inwestycyjnych RIT dla pięciu subregionów objętych OSI problemowymi określany jest przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Wśród warunków znajdujemy zapis, że zmiany zgłaszane są przez lidera po akceptacji wszystkich partnerów, aktualizacja prowadzona jest w trybie właściwym dla uchwalania planu – a więc samorządy partnerskie podejmują uchwały, a wprowadzane mogą być tylko takie projekty, na które przewidziany jest nabór w ramach programu operacyjnego.  

Według wyjaśnień Ciechanowa, ta ostatnia zasada spowodowała brak dalszych działań nad złożonym w 2018 roku wnioskiem burmistrza o wprowadzenie do planu inwestycyjnego projektów rewitalizacja Placu ul. 3 Maja i przebudowy „Popówki” w parku miejskim. Naborów na takie działania nie przewiduje się również w 2019 roku.

– Lider partnerstwa wielokrotnie przedstawiał „Tryby modyfikacji Planów inwestycyjnych RIT”. Udzielając odpowiedzi Burmistrzowi Miasta Mława załączono stosowną informację Urzędu Marszałkowskiego. Procedura modyfikacji PI RIT dla wszystkich pięciu subregionów nie dopuszczała w momencie złożenia tej propozycji wprowadzenia 2 zaproponowanych projektów przez Miasto Mława. Obecnie, przy zgłoszeniu Ciechanowa, procedura dopuszcza złożenie projektów. Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w ramach RPO WM 2014-2020 na 2020 rok przewiduje konkurs, w który wpisuje się nasz projekt – wyjaśnia Prezydent Miasta Ciechanów.

O co chodziło więc burmistrzowi, gdy jako jedyny z partnerów podnosił takie zarzuty i to jeszcze publicznie wobec Ciechanowa? Czy rzeczywiście taki konflikt może służyć interesowi Mławy? Czy mamy rozumieć, że samorządy Płońska, Pułtuska czy Żuromina, (nieznane jest jedynie stanowisko powiatu ciechanowskiego) które podpisały zgody działają wbrew własnym interesom? Zgodę na propozycję Ciechanowa podpisało nawet mławskie starostwo, czy to oznacza, że też jest przeciw interesom Mławy?

JK

Zobacz także: 

pisma partnerów RIT subregion ciechanowski [pdf]

Umowa Partnerska 10.01.2017 [pdf]

Scan – procedury modyfikacji PI RIT [pdf]

 

Nie będzie Kosiński „pluł nam w twarz”

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
50 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu

To jest codziennik mlawski czy Ciechanów ski? Broni kosinskiego. Czytać się po prostu nie chce. Przeniesie się do ciechanowka!

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Nikt chyba cię nie zmusza żebyś czytał, zmień portale które odwiedzasz i po sprawie.
Jeśli nie potrafisz się zapoznać z całym materiałem, który przedstawił codziennik i z tym który jest w necie, a do którego linki podała every to trudno… widocznie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Gdybyś go nie miał, to nie napisałbyś tego co napisałeś.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Mlawiak. Nie proponuj, nam co tobie nie miłe==a sam powinienes sie przenieść do m. Trzciniec, z pewnoscia wiesz gdzie to jest, klakierze KOWALEWSKIEGO, jesli nie chcesz czytać===to dlaczego to robisz, nie tedy droga, aby pisac takie posty bo tym sposobem do niczego nie dojdziemy. My piszacy nie bronimy KOSINSKIEGO, bronimy jedynie prawdy, i moze wreszcie Kowalewski, weźmie się do pracy, bo z takich, decyzji i klotni z sasiadami nic dobrego dla naszego miasta nie wyniknie, wrecz przeciwnie odwroca siw od nas sasiedzi.

Twój Stary
Twój Stary
2 lata temu

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Żółta żaba Ciechanów nie oddał wszystkiego na czas, a Plońsk, Pułtusk i Zuromin są jak Duda – wszystko podpiszą, bo się w tej grze nie liczą. Przy oficjalnym liście już burmistrz Ciechanowa tak nie grzmiał, bo wie że nie ma racji. Czytać umowy, a się na nie zgadzać, to dwie różne perspektywy. Kosiński myślał, że będzie panem na zamku i może wszystko bezprawnie zagarnąć dla Ciechanowa, a reszta będzie mu klaskać i się przeliczył. A głupi ludzie jeszcze mu klaszczą, że dobrze robi, bo przeczytali „Kowalewski” w tytule.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Twój Stary

Jeszcze się odzywasz?
Gdzie jest oficjalne wystąpienie burmistrza na zarzuty Kowalewskiego?
jeszcze nie zdołaliście spreparować dokumentów i ustalić steku kłamstw żeby je wiarygodnie przedstawić?
Długo to u was trwa… Brniecie w ślep.ą uliczkę, zamiast wysłać złotoustego do Ciechanowa, żeby się pokajał.
Ech zawzięci mławianie, a zapomnieli o przysłowiu:
„pokorne ciele dwie matki ssie”???
Można żyć w zgodzie i z PIS i z PSL, tylko trzeba chcieć, a tak to mamy co mamy:
wojenki sąsiedzkie.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Przepraszam, powinno być:
Gdzie jest oficjalne wystąpienie burmistrza na zarzuty Kosińskiego?

Twój Stary
Twój Stary
1 rok temu
Reply to  mławianka

Kosiński teraz jedzie do nas się kajać. I kto miał rację?

jesteś pewien
jesteś pewien
1 rok temu
Reply to  Twój Stary

Mądrzejszy, który potrafi do głupszego wyciągnąć rękę w imię zgody, która buduje. Rujnowanie to ścieżka Kowalewskiego

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Twój Stary

Tiaaa, dobry żart tynfa wart. 😀
Tyle, że ty to piszesz tak całkiem na poważnie, bo bunio ci bajek naopowiadał.

zolta zaba
zolta zaba
2 lata temu

Na sprawe trzeba popatrzec w dwoch perspektywach:
1. Sytuacja prawna umowy RIT i tu oczywiscie klania sie wczesniejsze ustalenie i podpisanie umowy. Nie zmienia sie zasad w trakcie gry! Nawet jesli te zasady nie sa korzystne. Bylo tak negocjowac zasady aby one byly wlasciwe. gdzie był burmistrz jak były negocjacje umowy? Teraz jest juz po wszystkim i trzeba byc powaznym człowiekiem i respektowac to co sie podpisało albo przestac byc burmistrzem, (ktory nie radzi sobie z obowiazkami to jasne).
2. Sytuacja w praktyce – czyli umowa umową a zycie zyciem. Nie od dzis wiadomo ze Ciechanow to oczko w glowie Struzika PSL. I zadne umowy tego nie zmienia ale oczywiscie obecna postawa Kowalewskiego, ktory nagle pokochal PIS nie mogla przejsc bez echa w tej sytuacji politycznej. Burmistrz powinien sie z tym liczyc. problem polega na tym ze burmistrz nie liczy sie z nikim i z niczym o czym juz nie raz moglismy sie przekonac! Najlepiej aby uciszyc glosy krytyki nalezało uciąć dyskusje i wolne wnioski na koncu sesji tak aby mieszkancy nie mogli krytykowac majestatu burmistrza!
Kowalewski swoja butą doprowadza do powolnego upadku Mławy! Widać i słychać to coraz bardziej!

Małomiasteczkowy
Małomiasteczkowy
2 lata temu

Prowincjonalny megaloman, zadufany w sobie bufon. Sodówa uderzyła do głowy.

every
every
2 lata temu

Burmistrz rozpoczął tę medialną batalię z Ciechanowem, a teraz z tłumaczeniami wysyła „swojego starego’ zamiast sam się tłumaczyć.
Cała ta afera jest bardzo niesmaczna i stawia Mławę w bardzo złym świetle.
Jeżeli jaśnie pan uważa, że ma rację, niech to udowodni, tak jak dowodzi swoich racji Kosiński.
Panie burmistrzu:
„KTO SIEJE WIATR ZBIERA BURZĘ”.
Tylko niech pan nie zapomni do swojego tłumaczenia dodać pism akceptujących pana projekty od wszystkich partnerów RIT.
Ponieważ często mija się pan z prawdą musi pan naprawdę dobrze udokumentować swoje racje, a nie wysyłać „swojego starego’ z jakimiś tekstami moralizatorskimi.
„Twój Stary” – nie gryż ręki, która cię karmi, czyli nie gryż Józków, bo to są twoi pracodawcy.

Twoj Stary
Twoj Stary
2 lata temu

Wystarczy zadzwonic w kraty, a Jozek sie budzi i trabi na alarm. Szkoda, ze Jozek przespal kto w tym wypadku jest ten dobry, a kto zly. Wiec moze zaspanemu Jozkowi wystarczy wytlumaczyc jedynie, zeby nie gryzl wiecej reki, ktora go Karmi i nastepnym zastanowil sie, zanim cos napisze.

Ciechanow probowal od 2017 roku przeforsowac rewitalizacje mlyna, na ktora nie mial jeszcze wszystkich dokumentow. W 2018 roku Mlawa wystapila o rewitalizacje Placu 3 Maja oraz Popowki, a ze burmistrz przedstawil wniosek z wszystkimi dokumentami, to Mlawa miala pierwszenstwo rewitalizacji. W miedzyczasie burmistrz Ciechanowa skompletowal wszystkie dokumenty, bezprawnie probuje przeforsowac projekt rewitalizacji przed mlawskim, to jeszcze chce pozrec reszte srodkow unijnych na 2020 i chce zeby mlawski projekt czekal na kolejny zastrzyk finansowy UE na 2021.

Wiec wszystkie Jozki zamiast stanac po stronie osoby, ktora broni ich interesow, szczeka bezpodstawnie w internecie, bo czuje sie anonimowa.

Jeden z Józków
Jeden z Józków
2 lata temu
Reply to  Twoj Stary

„moze zaspanemu Jozkowi wystarczy wytlumaczyc jedynie, zeby nie gryzl wiecej reki, ktora go Karmi”
Och, jakże mocne słowa.
Teraz buduje się uzasadnienie do tego co złożył burmiszcz w Ciechanowie. Teraz próbuje się wmówić wszystkim, że mławskie projekty miały wszystko dopięte na tip top, a tylko Kosiński zły i niedobry i odrzucił te projekty. „Procedura modyfikacji PI RIT … nie dopuszczała w momencie złożenia tej propozycji wprowadzenia 2 zaproponowanych projektów przez Miasto Mława” – czyż w tym cytacie jest coś niejasnego?
Odnośnie przytoczonego na wstępie cytatu, to mieszkańcy i Mława są ręką karmiącą burmistrza i jego świtę, a on ciągle o tym zapomina i na dodatek próbuje wmówić, że jest odwrotnie.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Twoj Stary

Twój Stary== a taki naiwny, chyba ze starości która tak bardzo ci przeszkadza, w prawidłowej ocenie faktów. Nie namawiaj ludzi / Józków/ , aby stnęli w obronie, BURMISTRZA, który broni owszem–ale swoich interesów aby z tego bałaganu wyjść z twarzą, a ty winieneś przestać szczekać w jego obronie.

Józek
Józek
2 lata temu

Czas na referendum i odwołanie tej władzy!!!

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Józek

Jesli czas, to na co my mieszkancy ci ktorzy widzą niebezpieczenstwa zwiazane z dalszym negatywnym dzialaniem Burmistrza== CZEKAMY,???czy znajdzie się wreszcie chętny, lub chetni, aby zajac się tematem REFERENDUM!!, i zaczac zbierac podpisy, co do jego ważności.

Wojnar z filmu Wesele
Wojnar z filmu Wesele
2 lata temu

Jest jak Wojnar z filmu Wesele – lub moja była – która otacza się cieniasami, po to żeby być narcyzem wśród „ziół”

koko*roko
koko*roko
2 lata temu

Nie od dziś wiadomo, że Mława to prywatny folwark. Liczą się deweloperka, partnerstwa, biznesy i humory, a mławianie mogą liczyć na nowe nasadzania bratków (moglibyście posadzić jakieś rośliny wieloletnie, ile kasy na to idzie?). Jesteś za lub przeciw. Ci co są przeciw mają zazwyczja w Mławie prze*rane.

Ilona
Ilona
2 lata temu

…A nie uważacie Panswto, że za długo był spolegliwy wobec Ciechanowa a raz zaprotestował i już wielkie larum..

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Ilona

W jakich sprawach był spolegliwy wobec Ciechanowa? napisz konkretnie, Ilono.
Zaprotestował??? Czy też zachował jak to czasami zachowują się małe dzieci, jak coś dzieje się nie po ich myśli?

Z bliska
Z bliska
2 lata temu
Reply to  Ilona

ILONA ==Panstwo uważając, ze Burmistrz, przez lata swej władzy pokazal ze nie nie jest w jego zwyczaju dobra współpraca, Pan Kowalewski uważa ze ttlko jego incjatywy się liczą, inne go nie interesują. Przez ten jego upór, do dzis nie jest uregulowana, sprawa ZALEWU RUDA, ylko dkatego ze ten nasz, burmistrz to panisko on przed nikim nie bedzie sie kłanial. Ale w Mławie, sa ludzie przed ktorymi burmistrz sie klanial i dalej kłania===to ludzie biznesu + deweloperzy, ktorzy działają, w ramach PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO, a reszta wedlug burmistrza nie zasługuje na uwagę, i w ramach tej współpracy, może nawet dla dewelopera, wybudiwac za nasze pieniadze drogę dojazdową, do bloków, nad Seraczem, a nam tlumaczy ze to dla mieszkancow, a gdzie byl, kiedy miasto sprzedawalo teren pod bloki i w umowie nie zawarło klauzuli, tego dojazdu. MYŚLĘ ze LARUM, to nie dlugo mieszkancy zagraja dla Kowalewskiego, bo dosyc tych rządów, ktore nie przynoszą miastu żadnych, korzyści, a wręcz zakłócają, współpracę z osciennymi powiatami i miastami. Rządzenie miastem nie polega na tym aby kłócić sie z ludzmi tylko dlatego, ze maja wiedze i inicjatywy, lepsze, od BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO. ===ILONA CHYBA ZA TEN POST DOSTANIESZ AWANS FINANSOWY.

Green
Green
2 lata temu

UM miasta powinien opublikować raport o stanie zdrowia burmistrza, już dwa razy spadł z roweru

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Green

Mocne 😀

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Green

Jak widać na zdjęciu coś mocno go trapi i bardzo zle wygląda, może jednak przydał by się jakiś dobry lekarz , –Anonimowo Mocne to jest piwo!!!! chyba jesteś jego smakoszem. A REFERENDUM BY SIĘ NAPRAWDĘ PRZYDAŁO.

Bal
Bal
2 lata temu

Referendum i odwołać go

Abd
Abd
2 lata temu

I co glaca? Łyso ci?

"korzystający z usług"
"korzystający z usług"
2 lata temu

bo to de…il

Hemi
Hemi
2 lata temu

Wydaje się, że sięganie po kasę z UE ma jak najbardziej sens, po to Polska wpłaca gigantyczne składki do tej organizacji, żeby również samorządy mogły otrzymywać coś w zamian.

W tym kontekście wydaje się godne ubolewania, że brak porozumienia między władzami sąsiednich miast i powiatów miałby rzutować na możliwości pozyskiwania kasy z UE na inwestycje, oraz możliwości współpracy w regionie sensu largo.

Nie ma wyboru, trzeba się dogadywać, i to najlepiej nie poprzez media.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tu, Hemi, daję Ci plusa, bo ta postawa burmistrza jest rzeczywiście godna ubolewania, działająca na szkodę Mławy i na szkodę wizerunku Mławy w oczach innych.
Wybujałe ego burmistrza szkodzi nam wszystkim.
Najgorsze jest, że ten pan na dodatek zmanipulował jeszcze wszystkich radnych przedstawiając im swoją wersję zaistniałej sytuacji jako jedyną słuszną i wciągnął ich do nieuczciwej gry.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianka

Mlawianko==zacznij wiecej pisac wprost, a nie przez ogródek. Kowalewski, poprzez brak znajomosci, przepisów, wspolnie z Kielbinskim, wprowadzili radnych miejskich w błąd, zrobili to chyba tylko dlatego, zeby prowadzić, po sasiedzku wojnę z sasiadami. Tych ludzi którzy realizują politykę DOBREJ==ZMIANY w wykonaniu mlawskiego PIS, koniecznie trzeba odsunac od władzy w mlawskim samorządzie.

pawel
pawel
2 lata temu

Widać że nasz Pan Burmistrz popadł w samouwielbienie i zazdrości innym. Jest zbyt długo na swoim stanowisku i obrósł w piórka. Przykro jest jak się widzi jak mocno zmieniają się miasta sąsiednie… Ciechanów, Płońsk… a u nas??? Wstyd Panie Burmistrzu atakować innych za swoją nieudolność i niemoc.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  pawel

Narcyzem to ten pan jest od samego początku, tylko dlaczego kontynuuje swoje samouwielbienie kosztem Mławy i mławian?
Odpowiedź czasami wydaje się prosta: mławianie wynieśli go na podium już po raz czwarty.
Niejednokrotnie słyszałam słowa: lepsze stare zło niż nie, nieznane.
Mławianie są konserwatywni wobec zmian, boją się ich jak diabeł święconej wody.
Niestety, drodzy mławianie:
Zmiany są potrzebne, bo bez zmian nastąpiłaby stagnacja, nie byłoby rozwoju.
Niepotrzebne zaś są wojenki z najbliższymi naszymi sąsiadami i partnerami, z którymi podpisało się umowy lojalnościowe.

O.n.a
O.n.a
2 lata temu
Reply to  pawel

Tj narcyzm i przerost EGO.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Burmistrz Kowalewski słynie z tego, że lubi robić wszystkim pod górkę:
– swoim mieszkańcom ( brak zgody na zwiększenie bonifikaty)
– prezydentowi Ciechanowa ( brak akceptacji projektu)
– policji ( brak zgody na umorzenie podatku) itp itd.
Odniosę się do tego ostatniego: policja to nie to samo co LG czy inni przedsiębiorcy i uważam że dużo lepszą decyzją byłoby udzielenie zgody na zwolnienie z podatku Komendy Policji niż zatrudnienie drugiego zastępcy burmistrza. Różnica w kwotach kolosalna (podatek to tylko 20 tys.zł, a koszty płac to kwota koło 200 tys.zł.

Olek
Olek
2 lata temu

Jeszcze burmistrz i jego mławskie państwo gotów wojnę Ciechanowowi wypowiedzieć (wszak burmistrz już pokoje podpusuje, to chyba i wojny może wypowiadać) heheh

every
every
2 lata temu

Chciałoby się powiedzieć „A NIE MÓWIŁAM”.
Tyle, ze tu nie chodzi o burmistrza, ale o nas mławian i naszą Mławę.
Focha to się strzela w piaskownicy, często wtedy gdy się nosi jeszcze w g.aciach pampersy, a nie piastując stanowisko burmistrza i reprezentując miasto.
„Hf’
Jeśli codziennik powiedział „A”, to musiał powiedzieć i „B”, czyli poznać zdanie drugiej strony (bo pierwsza wyraziła je bardzo jasno na sesji) – przynajmniej takie jest moje zdanie.
Od razu wiedziałam, że racja jest po stronie Ciechanowa i że nikt nie oprócz jaśnie pana niedojrzałego burmistrza nie wyłamał się. Wszyscy zaaprobowali projekt Ciechanowa.
Jeśli ciechanowski projekt nie przejdzie i nie dostanie dofinansowania, bo będzie miał za mało punktów, to będzie WINA BURMISTRZA MŁAWY.

Nasz burmistrz zachowuje się jak pies ogrodnika: sam nie zje ale i innym nie da.

Hf
Hf
2 lata temu

Codziennikciechanowski.
Kogo ty bronisz?
Lokalni patrioci

do Hf
do Hf
2 lata temu
Reply to  Hf

NIe zauważyłam, żeby Codziennik kogoś bronił. Przekaz informacji, która nie jest wygodna dla Burmistrza to bronienie kogoś? Kogo? P.S Artykuł jest nadzwyczaj obiektywny

Sylwia
Sylwia
2 lata temu
Reply to  do Hf

Artykuł nie jest ani trochę obiektywny. Pismak nie pokusił się zgłębić temat. Nie napisał ani słowa o decyzji Burmistrza i rady. Nie napisał nawet jakich użyli argumentów, bo jest za słaby intelektualnie, aby w ogóle rozumieć temat. Napisał za to, że skoro inni sa po jednej stronie, Burmistrz też powinien. Tak…. Jedzmy gówno, bo 100000000 much nie może się mylić!
Burmistrzu, sa tacy, co rozumieją i są z Panem! Brawo za stanie po stronie dobra Mławy! Dziekujemy

every
every
2 lata temu
Reply to  Sylwia

Sylwia, czy ty się pokusiłaś o obejrzenie nagrania z sesji Rady miasta?
Czy Ty przeczytałaś artykuły na temat RIT?
Czy zapoznałaś się z tymi tematami, które dołączył codziennik?

Ja zapoznałam się z tym wszystkim i mimo, że jestem mławianką, to powiem szczerze, że Kosiński ma rację!!!
Odnośnie stanowiska rady: burmistrz wziął radnych z zaskoczenia, nie zapoznając ich z planem RIT, z umową, którą podpisał wraz z innymi partnerami, dosłownie z niczym ich wcześniej nie zapoznał, a oni bidulki nie potrafili się ociąć, tylko poparli burmistrza, bo przecież nasz złotousty zawsze jest prawdomówny, nigdy nikogo nie wpuszcza w maliny, a radnych wpuścił w maliny, bo lubi mijać się z prawdą.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Sylwia

„Pismak” napisał wszystko w poprzednim artykule.
Życzę ci kobieto, żebyś była tylko takim pismakiem jak ten pismak.
Masz lekceważący stosunek do innych, a jak widać z twojej wypowiedzi masz problemy z czytaniem i nie tylko.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Sylwia

SYLWIA, będąc pracownikiem ratuszowego wydziału propagandy musisz tak pisac ,a co ci innego zostało. Pismak aż nadto zgłębił temat, tylko że do twej puste łepetyny, nic nie dotarło, i dlatego musisz kadzić KOWALEWSKIEMU.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Sylwia

Przypuszczam że ta Sylwia to klakier burmistrza.Był rozkaz bronić i ani się waz wyłamać .

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nie tylko Sylwia, JEST tym klakierem do uslug, wmlawskim ratuszu, i wokol, w spolkach jest ich duzo wiecej, a najblizszy klakier jest w wydziale propagandy, na ktorego czele stoi byly rzecznik prasowy a obecnie NACZELNIK GRZYWACZ, ktora rozdaje dyspozycję, kto i co ma pisac, no i podczas pracy stukaja w klawiaturę, do skutku.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Hf

Portal codziennik broni słusznej sprawy==a nie tak jak ty klakierze burmistrzowskich ideii obciachu. Z ciebie taki patriota jak z [email protected]@@@@@@ resztę sobie możesz doczytać.

Z Fenicji
Z Fenicji
2 lata temu

Ciekawie się robi.
Nawet starostwo nie poparło burmistrza?
A miało być tak pięknie.
Z powyższego artykułu wynika, jaki naprawdę jest burmistrz.
Do tego dołóżmy kilka faktów.
Fakt 1
Burmistrz piastując swoją funkcję od 2006 roku, nie popisał się ratowanie Mławskiej Kolei Wąskotorowej. Za to miał bardzo nieciekawy sposób dotyczący jej losów
Na dziś jej stan jest agonalny.
Fakt 2
Przy ulicy Granicznej stoi ponad stuletni Młyn, który nadal można zrewitalizować i nadać mu nową funkcję.
Sięgając pamięcią wstecz, to już w 2016 roku został złożony wniosek do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława na lata 2016-2025.
Jak do tej pory władze nie poczyniły żadnych kroków, w sprawie wymienionego Młyna.
Czy ktoś czeka, aż za parę lat runie?
Jeśli tak ma wyglądać utrudnianie innym realizację świetnych pomysłów, to nie burmistrz popatrzmy na siebie, a nie wywołuje nikomu niepotrzebnej burzy.
Czy wobec tego Mława ma być tylko znana z negatywnych zjawisk?
Czy takie kreowanie wizerunku Mławy, nie przeczy programowi: Zamieszka w Mławie?

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Z Fenicji

Mława nie od dziś jest znana z negatywnych zjawisk=== a to tylko dlatego, że jeśli wśród ludzi działających znajdują się ludzie aktywni tak jak piszący FENICJANIE Z WÓLKI /mają 100% racji/ to zawsze znajdzie się mądrzejszy inaczej który nie pozwoli aby ci aktywni byli i wybijali się nad jego poziom, będzie za wszelką cenę utrudniał działanie, opluwał i rzucał inwektywami aby uprzykrzyć mu życie, do tego stopnia że wreszcie zrezygnuje ze swych słusznych działań. tak właśnie postępuje BURMISTRZ KOWALEWSKI, a jeszcze do tego Mławianie wsparli go w wyborach taką RADA MIASTA która akceptuje jego pomysły bez żadnej dyskusji i razem niszczą wszystko co wybija się ponad naszą mławską przeciętność, wyśmiewając co niektórych społecznych działaczy na sesjach rady. A ostatnia propozycja KOWALEWSKIEGO o tych zdjęciach , to szukanie i poszerzanie swego grona klakierów i donosicieli . I TYLKO DLATEGO JEST TA AWANTURA Z CIECHANOWEM BO PREZYDENT CIECHANOWA NIE MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA TAKIE DZIAŁANIA KTÓRE SĄ NIEZGODNE Z USTALENIAMI. A PONIEWAŻ DECYZJA PREZYDENTA JEST NIE ZGODNA ZE STANOWISKIEM NASZEGO ‚” WYBITNEGO ” BURMISTRZA == TO AWANTURA GOTOWA. W tym wszystkim zastanawia mnie fakt, czy w tej awanturze z CIECHANOWEM, nie bierze udziału ta wybitna poseł CICHOLSKA, która swe miasto i działaczy podzieliła już na dwa obozy, a ostatnio wsławiła sie tym ze chciała zainstalowac fotoradary, w mieście, zapomniała że w Sejmie głosowała PRZECIW FOTORADAROM

Antypis
Antypis
2 lata temu
Reply to  Xawery

Pani Cicholska niech lepiej posprzątaa po swoich bilbordach bo miała na to określony czas. Najlepiej osobiście bo wtedy i tak nikt jej nie pozna, że ona to ona. :))))))))))

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Antypis

Słusznie, jeden jeszcze wisi na rogu ul. Plockiej na bloku ktory stoi bokiem di tej ulicy.

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x