Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nietypowe interwencje. Ręka sześciolatka wkręcona w bieżnię  i szczeniak, który uwiązł w drzwiach


fot. ilustracyjne


Dwie dość nietypowe interwencje przeprowadzili ostatnio żuromińscy strażacy – w Żurominie ratowali sześciolatka, który włożył rękę w służącą do biegów bieżnię, a w Bądzynie pod nieobecność właściciela uratowali zakleszczonego w drzwiach budynku gospodarskiego małego pieska.

10 listopada po południu do straży wpłynęło zgłoszenie , że  nastąpiło wciągnięcie ręki sześcioletniego dziecka przez bieżnię. Strażacy byli na miejscu w ciągu trzech minut. Aby uwolnić malca rozkręcili bieżnię i uwolnili wciągniętą rękę. Sprawdzili, czy podczas wypadku nie doznał on urazu, na miejsce wezwali też karetkę pogotowia. Ostatecznie malec trafił do żuromińskiego szpitala na dalsze badania.

Inna sytuacja miała miejsce w miejscowości Bądzyn (gm. Lubowidz).  Tu z kolei mały piesek, usiłując się wydostać przez szparę w drzwiach z zamkniętego na kłódkę pomieszczenia gospodarskiego zakleszczył się i nie mógł się uwolnić. Ponieważ w obejściu nie było właścicieli, strażacy w asyście policji podjęli działania. Przy pomocy podręcznego sprzętu odgięli drzwi i uwolnili szczeniaczka, uważając przy tym, aby nie zrobić mu krzywdy, jak też nie uszkodzić poważniej mienia. Jak się później okazało, w pomieszczeniu przebywało jeszcze kilka psiaków, ale ten jeden zapragnął wydostać się, by dołączyć do biegającej po podwórku matki.

źródło: KP PSP Żuromin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x