Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na ten występ przygotowywali się wiele dni [zobacz video]


Dnia 8 listopada 2019 roku w grupach 5 i 6 letnich w MPS nr3 odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez 6 latków z grup 0a pod kierunkiem wychowawczyń pani Katarzyny Czarnomskiej,  pani Izabeli Szczepańskiej,  oraz pani Joanny Święcickiej.


Części artystyczną  dzieci przygotowywały przez wiele dni ćwicząc wiersze, pieśni, układy taneczne. W trakcie  apelu nie brakowało treści patriotycznych dotyczących symboli narodowych. Podczas występu wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze oraz z uczuciem śpiewały pieśni patriotyczne, a układy taneczne z wykorzystaniem wstążek w barwach narodowych wzbudziły wielki zachwyt wśród widowni.

Zgromadzone na apelu przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski oraz wspólnie recytowały „Katechizm polskiego dziecka”- wiersz, który zna każdy, mały czy duży, każdy, kto jest Polakiem.

Publiczność z zainteresowaniem i skupieniem obejrzała i wysłuchała tej wyjątkowej lekcji historii.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych występ został zaprezentowany rodzicom dzieci występujących. Apel został odebrany przez rodziców dzieci entuzjastycznie, było wiele łez wzruszenia, wyrazy zadumy i zachwytu na twarzach obecnych.

źródło i fot.: MPS nr 3

zobacz film tutaj:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x