Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Film „Nieplanowane” w mławskim kinie na początku grudnia [zobacz trailer]


fot. mp


Film „Nieplanowane” trafił do polskich kin z początkiem listopada i od razu stał się jednym z najchętniej oglądanych. Jak piszą ogólnopolskie media na niektóre pokazy w Gdańsku czy Warszawie można kupić bilety już tylko w pierwszych rzędach.

Skąd takie zainteresowanie tym filmem? Choć nie występują w nim żadne gwiazdy, to jednak poruszana w nim tematyka walki o życie nienarodzonych sprawia, że po jego obejrzeniu nie ma obojętnych. W mławskim kinie ma być wyświetlany na początku grudnia.

Jak pisze polski dystrybutor – Rafael Film, Twórcy „Unplanned” wykorzystali prawdziwą historię kobiety, która przyczyniła się do przeprowadzenia 22 tys. aborcji, a po kilku latach zmieniła front i dziś jest ikoną walki o życie nienarodzonych. To historia powstała na kanwie bestsellerowej książki Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Dystrybutor filmu zachęca do jego promocji nie tylko za pomocą klasycznych środków, ale przede wszystkim przez osoby, które poruszył i chcą, aby kolejni ludzie go zobaczyli. Na jego stronie są zamieszczone listy-zachęty do dyskusji i organizowania pokazów adresowane do kapłanów i nauczycieli. Jest też lista kin, w których film jest wyświetlany. Warto też zauważyć, że petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi!

Przed filmem ostrzegają z kolei środowiska lewicowe oraz ruchy feministyczne i nawołują do jego bojkotu.

„Film niebezpieczny na wielu poziomach. Poza szerzeniem kłamstw o przerywaniu ciąży, demonizuje personel klinik aborcyjnych i podprogowo zachęca do przemocy wobec nich” – ostrzegają organizatorzy internetowego bojkotu na Facebooku.

„Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje” – Rafael Film  pozostawia otwartą kwestię oceny widzom. Film dozwolony jest od lat 15.

Zobacz zwiastun

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
2 lata temu

„Opis nawrócenia Johnson został zakwestionowany. Zapisy Planowane rodzicielstwo nie pokazują żadnych aborcji pod kontrolą USG wykonanych w dniu, w którym Johnson twierdziła, że była świadkiem zabiegu, a lekarz w klinice Bryan stwierdził, że Johnson nigdy nie zostaał poproszony o pomoc w aborcji. [7] Johnson argumentowała, że ta rozbieżność była spowodowana złym prowadzeniem dokumentacji przez Planowane Rodzicielstwo i możliwą manipulacją dokumentacją.”
Ha, ha, ha, znalazł się autorytet dla PIS i kleru, który prawdopodobnie nawrócił się w podobny sposób do Chazana.
PIS wraz z klerem powinni stworzyć polski film o aborcjach i o nawróceniu Chazana. Może być ciekawszy…
Trudno uwierzyć w prawdziwą historię poza tym że autorka swoich wspomnień pracowała w klinice aborcyjnej i odeszła z tej kliniki.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Planowane Rodzicielstwo… piękna ściema dla organizacji zajmujących się za skrobankani i aborcjami. Że też są tacy, którzy dają się złapać na tak obłudne hasła…

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Lepiej wyskrobać niż wyrzucić do śmietnika w reklamówce lub worku na śmieci, Panie Hemi czyli świętoszku.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie trzeba wyrzucać dzieci na śmietnik ani tym bardziej ich mordować, są okna życia, są dziesiątki organizacji charytatywnych, które zaopiekuję się dzieckiem, proszę nie posuwać się do ordynarnych łgarstw.

Media
Media
2 lata temu

Tak lecz ludzie do prawdy się często nie przyznają.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Dobrze, że ten film zostanie zaprezentowany.

Jak mówi znane porzekadło,”nic tak nie gorszy jak prawda”.

A prawda o aborcji i aborterach jest wyjątkowo ponura.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak, masz rację Hemi. Weźmy pod uwagę np. niejakiego Chazana, który zbił majątek na aborcjach.
Odp…cie się od naszych d.p jak mówi Dorota Wellman i skończcie z grzebaniem w nich, bo to nie jest komfortowe.
Co w takich sprawach mogą powiedzieć faceci, którzy nigdy nie doznali macierzyństwa, a nawet ojcostwa.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Olka

Nie ma obawy, nie tylko nie zamierzam oglądać niejakiej Wellmann, bo to nic przyjemnego, ani tym bardziej „grzebać”, natomiast jedna rzecz jest pewna – życie ludzkie musi być chronione.

Zwłaszcza życie bezbronnych i najsłabszych, którzy w żaden sposób bronic sie nie mogą.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak, życie musi być chronione, zgadzam się, szczególnie przed pedofilią.
W szkołach dzieciaki powinny być ostrzegane przed tym jakże powszechnym zagrożeniem, nawet wśród ludzi wydawałoby się, że nieskalanych grzechem. Powinny być ostrzegane i uczone zachowań żeby nie dopuścić do pozwolenia na wykorzystanie się przez pedofila, często uważanego za osobę zaufaną.
Hemi, najpierw przeżyj macierzyństwo, a potem się wypowiadaj. Jeśli nie urodziłeś dziecka, to nie mamy o czym rozmawiać – proste?

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nie wypowiadam się w kwestii macierzyństwa tylko ochrony życia. Mam do tego prawo jak każdy obywatel. Ochrona życia to jest podstawa cywilizacji i najważniejsze prawo.

Jeśli ktoś odrzuca macierzyństwo, to przecież dziecko można oddać, np. do adopcji, tysiące ludzi są gotowe zaopiekować się takim dzieckiem, po co je zabijać i jakim prawem?

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, budzisz we mnie antypatię tym stwierdzeniem: „nie tylko nie zamierzam oglądać niejakiej Wellmann, bo to nic przyjemnego”. Nie podoba ci się jej tusza? bo chyba o to ci chodzi. Jesteś płaski, oceniasz ludzi nie według tego co mają w środku, a według ich wyglądu. Czasami na wygląd nie ma się wpływu, a Pani Dorota jest kobietą bardzo naturalną, nie boi się wyrażania swoich opinii i nie dba o to czy jej wygląd jest dla ciebie przyjemny czy nie. Jest jaka jest i to jest w niej piękne.
Widzę, że Chazana ominąłeś łukiem.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Olka

No przykro mi, że rozczarowałem. Nie lubię tej persony, pal licho jej wygląd, niewiele mnie on obchodzi, ona po prostu bywa pretensjonalna, opryskliwa i antypatyczna. Sposób bycia imo bez klasy, odzywki na poziomie jakiejś przekupki. Sorry, od osób publicznych wymaga się więcej niż od przeciętnych zjadaczy chleba.

Co do istoty problemu, w pewnych sprawach nie wolno kluczyć, trzeba jasno powiedzieć co jest dobre – ochrona życia, a co jest bezwzględnie złe, – czyli aborcja i cały ten przemysł skrobankowy.

Prof. Chazan za zasługi dla ochrony życia z pewnością zasługuje na szacunek, pomimo błędów z przeszłości.

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi, ty to nazywasz błędami przeszłości? – jakże wy pisowcy jesteście dwulicowi, zakłamani i niekonsekwentni, aż niedobrze się robi czytając twe komentarze. No cóż, czytając twe komentarze mogę tylko stwierdzić, że nie odbiegasz od zakłamania Kaczyńskiego, Morawieckiego i innych w tym rządzie i od zakłamania panującego w kościele katolickim.
Co u innych jest grzechem śmiertelnym, to u wyznawców PIS jest tylko błędem
Czy Chazan pozbył się swojego majątku uzyskanego na przeprowadzaniu aborcji na rzecz biednych i np. sierot?
Czy Chazan założył worek pokutny za tysiące swoich błędów czyli tysiące przeprowadzonych skrobanek?
Nie – Chazan tylko zmienił poglądy, bo pewnie wzrok już nie ten i ręka już nie ta, żeby dalej zajmować się czynnie przemysłem skrobankowym.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Olka

No, niezła porcja jadu i hejtu…

Pamiętaj tylko, że:

1) złość urodzie szkodzi i to jest empirycznie dowiedzione,

2) większa jest radość z jednego nawróconego grzesznika niż z 99 sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Have a nice day:)

Olka
Olka
2 lata temu
Reply to  Hemi

No tak, prawdę najlepiej określić jadem i hejtem – to też typowo pisowskie.
„Prawda w oczy kole, a więc kłamstwo wolę”.
Hemi, ja się nie denerwuję, a tym bardziej nie złoszczę, a więc nic mi nie szkodzi 😉
Ja ci po polsku napiszę, bo nie lubię używać w Polsce obcego języka i słów zapożyczonych z innych języków, jeśli są polskie odpowiedniki (jestem Polką z krwi i kości):
Miłego dnia 🙂

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Olka

Obce zapożyczenie to był niewinny cytat z piosenki Kasi Nosowskiej z czasów Heya, z feminizujących artystek wolę zdecydowanie ją niż osoby pokroju tej pani, której wiekopomne przemyślenia przytoczone elegancką polszczyzną uznałaś za stosowne przytoczyć :).

Życzę udanego długiego weekendu:)

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak jest Hemi, nawrócony grzesznik powinien oczyszczając się z grzechów wyzbyć się majątku, którego dorobił się na grzechu i to bodajże śmiertelnym, czyż nie tak?

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x