Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już można jeździć ulicą Lelewela


Zakończyły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Lelewela, Kościuszki i Sienkiewicza, u zbiegu których powstało rondo. Przebudowa objęła też skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Żwirki, Lelewela i Kopernika oraz budowę parkingu przy komendzie policji. Zmodernizowana ulica Lelewela w Mławie została dziś otwarta dla ruchu kołowego. To około półtora miesiąca przed terminem zakończenia prac.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
Rysiek
10 miesięcy temu

Witam, co do Lelewela to ta panią że sklepu skrzywdzli chociaż dwa miejsca parkingowe powinni zrobić. Jak ona ma przyjąć towar

Heniek
Heniek
10 miesięcy temu

No i Pan Rakowski w końcu wybudował rondo.Wojnarowski tego przez lata nie mógł zrobić !

Czesiek
Czesiek
10 miesięcy temu
Reply to  Heniek

Nie zdołał bo zostawił sobie na kiełbase przed wyborami. nie dał rady zabłysnąć i ludzie zagłosowali na innych

mławianka
mławianka
10 miesięcy temu
Reply to  Czesiek

Pamiętam ja ekipa Wojnarowskiego przez wiele lat mówiła, że tam się rondo nie zmieści. W ostatniej kadencji już zaczęło się mieścić, tylko bidulek nie mógł znaleźć firmy, która by stanęła do przetargu, w końcu to on chyba znalazł firmę, tylko spraw dokończyła obecna władza i to ona spiła śmietankę. Cóż… Wojnarowski za późno się wziął za to rondo i zbyt opieszale podchodził do sprawy. Z końcówką tematu mogę się mylić, nie bardzo pamiętam, a szukać mi się nie chce.

Pankracy
Pankracy
10 miesięcy temu
Reply to  mławianka

No prawie tak było. Gdy zakończył się remont Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych to Wojnarowski tak spieszył się z przecięciem wstęgi żeby tylko zdązyć przed wyborami pokazać się jakiż to wspaniały gospodarz jest, że zapadnięte studzienki czy dziura w klapie w chodniku w tym nie przeszkodziła. Ronda przy policji nie wykonali bo „nie było tam miejsca na to”. Nie wykonali bo trzeba było coś zostawić na kolejne wybory przecież, a że to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Mławie to była znakomita okazja by zostawić temat na kolejne wybory. Niestety, żadna firma nie była zainteresowana tą budową i biedne starostwo nie miało gdzie pstrykać fotek. I z tego co pamietam to za Rakowskiego znalazł się Strabag. Śmieszne są jednak teksty Pana Ślubowskiego o „komisji odbiorczej” i wizji lokalnej. Skoro szanowna komisja trafiła do nowego ronda to dlaczego nie mogła trafić na Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych? I pomimo wielokrotnie zgłaszanych uwag, starostwo nadal ma w głębokim poważaniu usterki za które szastało pieniędzmi mieszkańców?

Mlawiak
Mlawiak
10 miesięcy temu

Chociaż by się Pan nie ośmieszał pierszwa droga porzadnie zrobiona. A remontu wymagaja wszystkie drogi w Mławie

Radny
Radny
10 miesięcy temu

Super! Realizujemy zaległe inwestycje. W tej kadencji poprawimy stan dróg powiatowych. Blisko 300 km dróg wymaga remontu. Będziemy składać kolejne wnioski na inwestycje. Zwiększymy nakłady na remonty i bieżące utrzymanie dróg. Dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców!

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu
Reply to  Radny

To może łaskawie dokończycie remont Sienkiewicza na odcinku zjazd na wiadukt – Aleja św. Wojciecha?

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu

Jak to jest że austriacka firma potrafi wybudować drogę po której można jeździć jak palcem po stole i to sporo przed terminem a nasza mławska firemka nie jest w stanie dotrzymać terminu a co dopiero równo wylać i utwardzić asfalt i odpowiednio osadzić klapy studzienek?

Były majster
Były majster
10 miesięcy temu
Reply to  Ramzes

Proste; czesto są to ludzie z łapanki do budowy a poza tym zapytaj majstrow co się dzieje z materiałem. Wiem co mówię…. patrzec jak blok8 beda sie sypac.

Ella
Ella
10 miesięcy temu
Reply to  Ramzes

Otóż to. Przejedźcie się nie tak dawno robioną drogą powiatową przez Windyki i Wieczfnię. Jak po starych torach. Istny cyrk przy jej budowie i użytkowaniu. Stara droga była w lepszym stanie niż nowa teraz.

Wólka
Wólka
10 miesięcy temu

W końcu asfaltowe ścieżki rowerowe !

Stefan
Stefan
10 miesięcy temu
Reply to  Wólka

Aleja Sw. Wojciecha tez ma ścieżki rowerowe o nawierzchni asfaltowej.

kmz
kmz
10 miesięcy temu
Reply to  Wólka

Droga dla rowerów. Z wyrzutniami.

mławianka
mławianka
10 miesięcy temu
Reply to  kmz

Można było inaczej to rozwiązać? ciekawe, jakie podasz lepsze rozwiązanie?

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Budując ścieżkę rowerową na jednym poziomie.

mławianka
mławianka
10 miesięcy temu
Reply to  Ramzes

Hmmm… a wjazdy na parkingi? na posesje? do sklepów? – z krawężnikami?

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Może inaczej – tak jak było w przypadku Napoleońskiej.

Ramzes
Ramzes
10 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Małe sprostowanie – Napoleońska jest również drogą powiatową i tam mogli wykonać całe ścieżki rowerowe na jednym poziomie.

Rysiek
Rysiek
10 miesięcy temu

Jedna ulica na której studzienki są dobrze zamontowane. DA SIĘ!!!

mławianka
mławianka
10 miesięcy temu
Reply to  Rysiek

Da się jak widać. Tylko mławskim specom jakoś nic się nie udaje.
Nawet chodnika dobrze położyć nie potrafią ani asfaltu równo wylać, a co dopiero mówić o porządnym zamontowaniu studzienek. To już dla nich za wysokie umiejętności, a Pani wice burmistrz jeszcze skomentuje, że tak musi być być, bo… Pani wice burmistrz, jak pani widzi, wcale nie musi tak być być jak to robią miejscowe firmy.
W firmie STABAG winni się tylko nauczyć jeszcze remontować drogi po mławsku, tzn. przy pomocy łopaty i gumofilców. Oj, gdyby te remonty zobaczyli, to pewnie zdrowo by się uśmieli.

Giovani
Giovani
10 miesięcy temu
Reply to  mławianka

Przecież studzienki montowała firma z Mławy

Stefan
Stefan
10 miesięcy temu
Reply to  Giovani

Niestety nie-regulacje pod asfalt zrobiła ekipa Strabaga. Dysponowali specjalnym urządzeniem do precyzyjnego ustawiania wlazow

h13
h13
10 miesięcy temu

Brawo.
Ale tak bez oficjeli?

anonimek
anonimek
10 miesięcy temu
Reply to  h13

Z oficjelami zaczęli przed kamerami budowę S7 w Płońsku. Dziś jechałem i śmiech dziki mnie ogarnął – majstersztyk PR-owców. Wysypany destruktem fragment „nowego”pasa, na nim usypany kopiec z piachu tak duży, żeby się wszyscy „święci” rządowi zmieścili ze swoimi łopatami jednorazowego użytku. tyle dni minęło, a po imprezie dziury w piachu od strony Mławy zostały jak po zimorodkach, chyba je zabetonowali na pamiątkę. Szkoda,że będzie jak ze stępką, przekopem mierzei i lodołamaczem-jeden wielki PIC. Tak dobrze im szło przed kamerami, tyle ich było, że sami by tą S7 zbudowali w hołdzie dla pierwszego sekr..-przepraszam-prezesa.
Co do ronda i ul. Lelewela: jezdnia super, rondo i chodniki fajnie, oświetlenie i oznakowanie standart, ścieżki rowerowe porażka, parkingi i zjazdy tragedia(nie wykonanie a projekt). Dobrze,że już jest, ale czemu tak drogo
W przeciwieństwie do handlowca- tam można powiedzieć,że szkoda że TO powstało, bo tyle trwało,że za darmo powinno być.