Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Już można jeździć ulicą Lelewela


Zakończyły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Lelewela, Kościuszki i Sienkiewicza, u zbiegu których powstało rondo. Przebudowa objęła też skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Żwirki, Lelewela i Kopernika oraz budowę parkingu przy komendzie policji. Zmodernizowana ulica Lelewela w Mławie została dziś otwarta dla ruchu kołowego. To około półtora miesiąca przed terminem zakończenia prac.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiek
Rysiek
3 lata temu

Witam, co do Lelewela to ta panią że sklepu skrzywdzli chociaż dwa miejsca parkingowe powinni zrobić. Jak ona ma przyjąć towar

Heniek
Heniek
3 lata temu

No i Pan Rakowski w końcu wybudował rondo.Wojnarowski tego przez lata nie mógł zrobić !

Czesiek
Czesiek
3 lata temu
Reply to  Heniek

Nie zdołał bo zostawił sobie na kiełbase przed wyborami. nie dał rady zabłysnąć i ludzie zagłosowali na innych

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Czesiek

Pamiętam ja ekipa Wojnarowskiego przez wiele lat mówiła, że tam się rondo nie zmieści. W ostatniej kadencji już zaczęło się mieścić, tylko bidulek nie mógł znaleźć firmy, która by stanęła do przetargu, w końcu to on chyba znalazł firmę, tylko spraw dokończyła obecna władza i to ona spiła śmietankę. Cóż… Wojnarowski za późno się wziął za to rondo i zbyt opieszale podchodził do sprawy. Z końcówką tematu mogę się mylić, nie bardzo pamiętam, a szukać mi się nie chce.

Pankracy
Pankracy
3 lata temu
Reply to  mławianka

No prawie tak było. Gdy zakończył się remont Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych to Wojnarowski tak spieszył się z przecięciem wstęgi żeby tylko zdązyć przed wyborami pokazać się jakiż to wspaniały gospodarz jest, że zapadnięte studzienki czy dziura w klapie w chodniku w tym nie przeszkodziła. Ronda przy policji nie wykonali bo „nie było tam miejsca na to”. Nie wykonali bo trzeba było coś zostawić na kolejne wybory przecież, a że to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Mławie to była znakomita okazja by zostawić temat na kolejne wybory. Niestety, żadna firma nie była zainteresowana tą budową i biedne starostwo nie miało gdzie pstrykać fotek. I z tego co pamietam to za Rakowskiego znalazł się Strabag. Śmieszne są jednak teksty Pana Ślubowskiego o „komisji odbiorczej” i wizji lokalnej. Skoro szanowna komisja trafiła do nowego ronda to dlaczego nie mogła trafić na Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych? I pomimo wielokrotnie zgłaszanych uwag, starostwo nadal ma w głębokim poważaniu usterki za które szastało pieniędzmi mieszkańców?

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Chociaż by się Pan nie ośmieszał pierszwa droga porzadnie zrobiona. A remontu wymagaja wszystkie drogi w Mławie

Radny
Radny
3 lata temu

Super! Realizujemy zaległe inwestycje. W tej kadencji poprawimy stan dróg powiatowych. Blisko 300 km dróg wymaga remontu. Będziemy składać kolejne wnioski na inwestycje. Zwiększymy nakłady na remonty i bieżące utrzymanie dróg. Dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców!

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Radny

To może łaskawie dokończycie remont Sienkiewicza na odcinku zjazd na wiadukt – Aleja św. Wojciecha?

Ramzes
Ramzes
3 lata temu

Jak to jest że austriacka firma potrafi wybudować drogę po której można jeździć jak palcem po stole i to sporo przed terminem a nasza mławska firemka nie jest w stanie dotrzymać terminu a co dopiero równo wylać i utwardzić asfalt i odpowiednio osadzić klapy studzienek?

Były majster
Były majster
3 lata temu
Reply to  Ramzes

Proste; czesto są to ludzie z łapanki do budowy a poza tym zapytaj majstrow co się dzieje z materiałem. Wiem co mówię…. patrzec jak blok8 beda sie sypac.

Ella
Ella
3 lata temu
Reply to  Ramzes

Otóż to. Przejedźcie się nie tak dawno robioną drogą powiatową przez Windyki i Wieczfnię. Jak po starych torach. Istny cyrk przy jej budowie i użytkowaniu. Stara droga była w lepszym stanie niż nowa teraz.

Wólka
Wólka
3 lata temu

W końcu asfaltowe ścieżki rowerowe !

Stefan
Stefan
3 lata temu
Reply to  Wólka

Aleja Sw. Wojciecha tez ma ścieżki rowerowe o nawierzchni asfaltowej.

kmz
kmz
3 lata temu
Reply to  Wólka

Droga dla rowerów. Z wyrzutniami.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  kmz

Można było inaczej to rozwiązać? ciekawe, jakie podasz lepsze rozwiązanie?

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  mławianka

Budując ścieżkę rowerową na jednym poziomie.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Ramzes

Hmmm… a wjazdy na parkingi? na posesje? do sklepów? – z krawężnikami?

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  mławianka

Może inaczej – tak jak było w przypadku Napoleońskiej.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  mławianka

Małe sprostowanie – Napoleońska jest również drogą powiatową i tam mogli wykonać całe ścieżki rowerowe na jednym poziomie.

Rysiek
Rysiek
3 lata temu

Jedna ulica na której studzienki są dobrze zamontowane. DA SIĘ!!!

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Rysiek

Da się jak widać. Tylko mławskim specom jakoś nic się nie udaje.
Nawet chodnika dobrze położyć nie potrafią ani asfaltu równo wylać, a co dopiero mówić o porządnym zamontowaniu studzienek. To już dla nich za wysokie umiejętności, a Pani wice burmistrz jeszcze skomentuje, że tak musi być być, bo… Pani wice burmistrz, jak pani widzi, wcale nie musi tak być być jak to robią miejscowe firmy.
W firmie STABAG winni się tylko nauczyć jeszcze remontować drogi po mławsku, tzn. przy pomocy łopaty i gumofilców. Oj, gdyby te remonty zobaczyli, to pewnie zdrowo by się uśmieli.

Giovani
Giovani
3 lata temu
Reply to  mławianka

Przecież studzienki montowała firma z Mławy

Stefan
Stefan
3 lata temu
Reply to  Giovani

Niestety nie-regulacje pod asfalt zrobiła ekipa Strabaga. Dysponowali specjalnym urządzeniem do precyzyjnego ustawiania wlazow

h13
h13
3 lata temu

Brawo.
Ale tak bez oficjeli?

anonimek
anonimek
3 lata temu
Reply to  h13

Z oficjelami zaczęli przed kamerami budowę S7 w Płońsku. Dziś jechałem i śmiech dziki mnie ogarnął – majstersztyk PR-owców. Wysypany destruktem fragment „nowego”pasa, na nim usypany kopiec z piachu tak duży, żeby się wszyscy „święci” rządowi zmieścili ze swoimi łopatami jednorazowego użytku. tyle dni minęło, a po imprezie dziury w piachu od strony Mławy zostały jak po zimorodkach, chyba je zabetonowali na pamiątkę. Szkoda,że będzie jak ze stępką, przekopem mierzei i lodołamaczem-jeden wielki PIC. Tak dobrze im szło przed kamerami, tyle ich było, że sami by tą S7 zbudowali w hołdzie dla pierwszego sekr..-przepraszam-prezesa.
Co do ronda i ul. Lelewela: jezdnia super, rondo i chodniki fajnie, oświetlenie i oznakowanie standart, ścieżki rowerowe porażka, parkingi i zjazdy tragedia(nie wykonanie a projekt). Dobrze,że już jest, ale czemu tak drogo
W przeciwieństwie do handlowca- tam można powiedzieć,że szkoda że TO powstało, bo tyle trwało,że za darmo powinno być.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x