Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Komisja Wychowania Katolickiego KEP apeluje do rodziców o czujność


Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP bp Marek Mendyk apeluje do rodziców o czujność i roztropność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


„Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje”” – zaznacza przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Podkreśla też, iż rodzice lub opiekunowie prawni mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie. „W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie” – czytamy w Apelu.

Do apelu Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego dołączony jest wzór takiego oświadczenia, które jest dostępne  na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: https://katecheza.episkopat.pl

źródło: KEP

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

27
KOMENTARZE

avatar
1500
ToJa
Gość
ToJa

Jestem jak najbardziej za rozpowszechnianiem takiego oświadczenia. Rozszerzyłbym go tylko o drugi akapit:

Co więcej, nie wyrażam zgody na jakąkolwiek formę indoktrynacji światopoglądowej, włączając w to, ale nie wyłącznie, wszelkie religie i wyznania, zarówno w formie jawnego przekazywania treści, jak i również poprzez sugerowanie ich w formie obrzędów i symboli w ogólnie dostępnej przestrzeni szkoły.

Widz
Gość
Widz

Wczoraj u Gozdyry był ciekawy gość do rozmowy zaproszony. Siedział kilka lat u duchownych i przedstawił obraz rzeczywisty. Bardzo ciekawa dyskusja, obnazajaca znów prawdziwy obraz duchownych. Bylo sporo oburzajacych faktow. J

o ludzie
Gość
o ludzie

a co to gozdyry?

z bliska
Gość
z bliska

REDAKTOR GOZDYRA– to dziennikarka POLSATU, prowadząca ciekawy program, bo w tej stacji inne programy już są nie do oglądania, bo Polsat opanowali prawicowcy tacy jak SEMKA, KARNOWSCY, ZIEMKIEWICZ SAKIEWICZ a to stało sie nie strawne i ta stacja stała filią TVP Kurskiego, a Solorz liczy na to że prowadząc tak programy umorzą mu dług do spłaty ma 25 mili.

mławianka
Gość
mławianka

Ja apelowałabym, aby rodzice byli czujni wysyłając swoje dzieci z księżmi na jakieś pielgrzymki, rajdy i inne imprezy czy też wycieczki. Nigdy nic nie wiadomo. Wśród kleru zdarzają cię pedofile, którzy pod osłoną czarnej kiecki są niebezpieczni.
Kogo jak kogo ale dzieci trzeba chronić jak najsilniej przed zagrożeniami i deprawacją.
Dziecko powinno wiedzieć od najmłodszych lat co wolno dorosłym, a czego nie i jakie czyny są karalne, a nie przyzwalać na deprawację księżom i innym zboczeńcom. Nieświadome dziecko, to bardzo zagrożone dziecko. Lepiej na zimne dmuchać niż pozwolić własne dziecko zbrukać.

z bliska
Gość
z bliska

—mlawianka, z wielka przyjemnoscia, czytam, teraz Twoje posty, I tresci w nich zawarte,,takich mlawianek winno byc wiecej, bo to RODZINA jest podstawowa komorka, w wychowaniu swych pociech, Nie zadni Panowie w czarnych kieckach, bo niestety, winnismy dzieci uczulac na zachowania ksiezy, bo niestety zich strony grozi naszym, dzieciom powazne zagrozenie, I dopoty ksieza nie uporaja sie z przykladami pedofilstwa w swych szeregach, to rodzice winni, byc bardzo ostrozni, I wszelkie przejawy takich zachowan zglaszac, na Policje, I jeszcze jedno, nie zwracajmy, uwagi, na te tresci, ktorymi chce nas karmic, ten ideolog z bozej laski, hemi, bo ta jego pisanina, to… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

To jest nie do przyjęcia, imputowanie takiego równania że ksiądz to rzekomo pedofil. Były robione badania statystyczne, większy odsetek jest w innych profesjach zajmujących się dziećmi. Odsetek osób o takich sklonnosciach wśród księży nie odbiega przeciętnej innych środowisk. Zdecydowana większość księży to uczciwi, pobożni ludzie. Liberalne media walą w Kościół i księży, bo takie jest oczekiwanie ich właścicieli i sponsorów. O pedoflach ze środowisk artystycznych czy celebryckich natomiast cisza. Chociażby niedawno ujawniono sprawę pewnego wpływowego muzyka jazzowego. Okazało się, że media tak zajęte tropieniem księży tematem Pana artysty były niezainteresowane, mimo,że otrzymały wiarygodne materiały pochodzące z wielu źródeł i oparte… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Dlatego też Hemi, dzieci trzeba uświadamiać, żeby nie dały się zmanipulować pedofilom, obojętne czy to wujek, nauczyciel, lekarz, ksiądz. Inaczej mają traumę na całe swoje życie, tak jak np. bohaterowie filmu Sekielskiego. Nie powiesz mi, że ten film został zmanipulowany. Sprawa została nagłośniona, bo kościół pedofilię we własnych szeregach zamiatał cały czas pod dywan. Księża byli w swoisty sposób chronieni, bo jedynie uprawiali turystykę z parafii do parafii. Kler do tej pory nie wyciągnął z tego wniosków i nadal bagatelizuje ten problem, ale homoseksualizm wśród ludzi piętnuje nie zauważając go w swoich szeregach. Tak Hemi, wśród kleru tak jak i… Czytaj więcej »

z bliska
Gość
z bliska

Nie do przyjęcia jest to że na tym dotychczas spokojnym, pojawiło się takie indywiduum, jak –hemi–i mąci normalnym ludziom w głowach, chcąc narzucić im tok swego rozumowania, w oparciu o ideologie jedynie słusznej partii PIS, która dziś po raz kolejny sie skąmpromitowała, wyczynami w-ce ministra sprawiedliwości PIEBIAKA, który już podał się do dymisji, który i tak nic nie zmieni, bo głównym rozrywającym w ministerstwie jest sługus KACZYŃSKIEGO ZIOBRO I TYLKO NA TYM PRZYKŁADZIE hemi–powinieneś zmienić swe myślenie., bo Wymiar Sprawiedliwości–jest trzecią władzą, od którego politykom zwłaszcza takim jak ZIOBRO I KACZYŃSKI WARA!!—bo gdybyśmy żyli w normalnym Kraju, to Ziobro już… Czytaj więcej »

ToJa
Gość
ToJa

Może jakiś link do tych badań statystycznych? I ilu księży wzięło udział w tych badaniach? Oraz jaka była próba badawcza w pozostałych grupach zawodowych? I skąd teza, że „Zdecydowana większość księży to uczciwi, pobożni ludzie.”? To, że tak o sobie mówią, to nie dowód, podobnie jak z mówieniem, że kierują się „miłosierdziem” w życiu codziennym

Hemi
Gość
Hemi

Sluszna inicjatywa Episkopatu. Rodzice w codziennym zabieganiu mogą przeoczyć arcyważne kwestie, a dzieci trzeba chronić jak najsilniej przed zagrożeniami i deprawacją. Jednym z takich zagrożeń jest wczesną seksualizacją lansowana w niektórych krajach zachodu. Zainteresowanie ta sferą i tak przyjdzie bo taka jest biologia człowieka, ale po co robić to zbyt wcześnie, na siłę, pozbawiać dziecka niewinności i dzieciństwa, rozbudzać jakieś obsesyjnie zainteresowanie sprawami intymnymi? Inne zagrożenie to lansowanie relatywizmu, podkopywanie tradycyjnego systemu wartości wynoszonego z domu, takie „róbta co chceta”. Kogo jak kogo, ale dzieci trzeba chronić w szczególny sposób. One nie mogą być przedmiotem ideologicznych eksperymentów i realizacji wywrotowych… Czytaj więcej »

Z bliska,
Gość
Z bliska,

Najgorsze hemi jest to ze w dziecinstwie, ciebie nie otoczono szczegolna opieka, I wyrosles na przyglopa, ktory stara sie nam inaczej myslacym jak ty,wkladac swoje wartosci, I chwalenie narodowcow, ktorzy z okazji urodzn hitlera HAJLUJA,.albo wieszaja na szubienicy zdjecia swych politycznych przeciwnikow, tak to jest twoje towarzystwo.Powinienes pamietac.ze gdyby nie te lewactwo, ktore wproeadxilo Polske, do U.E, to gdzie ty bys byl, wyznawco Dojnej Zmiany. Xawery bardzo dobrze opisal to co mamy w chwili obecnej, naprawde normalni ludzie maja dosc tej CZARNEJ ZARAZY.

ToJa
Gość
ToJa

Powtórzę jeszcze raz. Jestem jak najbardziej za tą „słuszną inicjatywą”, pod warunkiem dodania akapitu:

„Co więcej, nie wyrażam zgody na jakąkolwiek formę indoktrynacji światopoglądowej, włączając w to, ale nie wyłącznie, wszelkie religie i wyznania, zarówno w formie jawnego przekazywania treści, jak i również poprzez sugerowanie ich w formie obrzędów i symboli w ogólnie dostępnej przestrzeni szkoły.”

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Dobrze by było aby Kościół tak zaciekle krytykując „ideologię” LGBT równie stanowczo skrytykował środowiska faszystowskie (ONR, Młodzież Wszechpolską, itp), które na wiecach biją, kobiety, polskie matki, polskie dzieci. Dlaczego o tym kosciół milczy? Dlaczego wybiera tylko te złe zachowania, które mają promować obecną władzę pis (pieniądze i stanowiska)?

Hemi
Gość
Hemi

Stawianie na równi jakichś gejowskich organizacji, prawdopodobnie finansowanych z zagranicy, z legalnym organizacjami polskich narodowców, którym nie wiedzieć czemu próbujesz zbliżać od „faszystów”, jest po prostu niestosowne.

Narodowcy mają program jak najbardziej tradycyjny i pozytywny: ochrona rodziny, wiary, polskiej tradycji i polskich wartości patriotycznych.

mławianka
Gość
mławianka

i dzięki temu temu wolno im bić, wyzywać, ubliżać innym. Hemi, no proszę, przestań tych chuliganów bronić. Założenia, programy to jedno, a ich zachowania to drugie i to powinno dać do myślenia. To są bojówki.

Hemi
Gość
Hemi

Marsze Niepodleglosci 11 Listopada organizowane przez narodowców dowodzą, ze nie tylko programy, ale także działania są propatriotyczne i prorodzinne , idą rodziny z małymi nawet dziećmi i nikomu nic się nie stało.

mławianka
Gość
mławianka

Hemi, dobrze się przyjrzyj owym marszom i to najlepiej osobiście, bo widać że widziałeś je tylko w jedynej słusznej telewizji.
Ponadto ci narodowcy biorą udział w innych marszach i w innych zgromadzeniach wraz ze swoimi dziećmi i uczą swoje dzieci jak traktować innych ludzi o odmiennych poglądach i nie tylko:wyzywaj, bluzgają, rzucają tym co mają pod ręką nie patrząc w kogo czasami obrywają niewinne dzieci. Czy to wypadek przy pracy? Hemi nie broń narodowców, bo oni są tacy sami jak bojówki hitlerowskie.

Hemi
Gość
Hemi

Po co miałbym oglądać w jakichś telewizjach wydarzenie, w którym osobiście brałem udział z okazji wiekopomnej 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości? Wierze jednak wlasnym oczom a nie różnym preparowanym pod z góry przyjęta tezę przekazom z drugiej czy trzeciej ręki.

Był godny, patriotyczny marsz z udziałem wielopokoleniowych rodzin z wieloma małymi dziećmi, nawet na wózkach, nikt nikogo się nie bał, była podniosła patriotyczna atmosfera , krzywda się nikomu nie stała.

Strach jak widać na wielkie oczy. Zwłaszcza, gdy jest celowo podsycany przez pewne media.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Hemi czyli ty też biłbyś słabszych bo legalna faszystofska organizacja hejlująca po lasach to jest według Ciebie w porządku. Czy aż tak Ci wyprali mózg. Przecież „nasza” wiara jest przeciw przemocy. Rozumię, że popierasz pis ale nie do tego stopnia. Chyba, że też stosujesz przemoc w rodzinie.

Hemi
Gość
Hemi

Insynuacje nie podniosą w niczym wartości wypowiedzi.

Nie wiem o jakim lesie piszesz, Teutoborskim? Marsz Niepodległości nie odbywa się w żadnym lesie, puszczy ani zagajniku, tylko 11.11 w centrum Warszawy, idzie z Ronda Dmowskiego do błoń stadionu Narodowego.

Jest to jedna z najświetniejszych imprez patriotycznych w Polsce. Jest spokój, mnóstwo rodzin z dziećmi, chociaż wcale nie jest cicho.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Hemi piszesz o 11 listopada a to przed faszystami śli o około 0,5 km Ci co niby ich się nie boją. Wstyd. Kolory tęczy są Maryjne. A wy uważacie, że kolor złoty na ornatach jest ok. Złote ale skromne. Wstyd. Może warto być czasem człowiekiem a nie tępym wyznawcą pislamu.

Hemi
Gość
Hemi

Jeśli uważasz, że wstydem jest udział w patriotycznym marszu Niepodległości z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości, który to marsz został objęty na dodatek państwowym patronatem z udziałem Prezydenta i Premiera RP, to mamy w istocie rzeczy diametralnie różne rozumienie pojęcia wstydu.

Wstydem powinno raczej napawać to, że na setną rocznicę są w stanie przyjechać i godnie upamiętnić odzyskanie niepodległości Polacy z odległych zakątków kraju, Szczecina, Opola, Górnego Śląska, itp. a z Mławy, 1,5-2 godziny max samochodem czy pociągiem, nie chce się przyjechać tylko lepiej wgapiać się w ekran telewizora i powtarzać bezrefleksyjnie suflowany tam, zmanipulowany nierzadko przekaz.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Tak wstydem jest udział organizacji faszystofskich z politykami rządu i sejmu dnia 11 listopada. Żadna to zasługa. Wstyd i hańba dla narodu polskiego, że takie coś chodzi po ulicach polskich. Hemi koloratka za mocno Cię uciska.

ToJa
Gość
ToJa

Co ciekawe, za zwalczanie ideologii, bierze się organizacja, która zajmuje się głównie propagowaniem innej, konkurencyjnej ideologii, nazywanej katolicyzmem, czy szerzej chrześcijaństwem, która z wolna podlega degradacji instytucjonalnej, gdzie słowa słowami, a głównie chodzi o kontrolę, poszerzanie strefy wpływów oraz zwiększanie majątku.

Xawery
Gość
Xawery

Dobrze by bylo aby Przew.Komisji Epikopatu,. Bp Marek Mendyk, pisma onieco innej tresci skierowal do swego srodowiska, tych panow w sutannach, aby czynili swe poslugi duchowe, zgodne z nauczaniem STWORCY, I wyrzucili ze swego srodowiska, pedofili, I przestali wtracac sie do polityki, bo to co obecnie wyprawiaja Biskupi, DEC,JASTRZEBOWSKI, DZIWISZ, GLODZ,MICHALIK no I oczywiscie niezastapoiony ojciec RYDZYK, w swych kazaniach, jest sprzeczne z doktryna I nauka kosciola.Dobrze by bylo takze, aby religia wrocil do sal katechetycznych, przy kosciolach, wtedy Panstwo ktore oplaca katechetow, w kwocie 1,5 miliarda, rocznie, moglo by te pieniadze przeznaczyc, n.p na sluzbe zdrowia.

Hemi
Gość
Hemi

A dlaczego religia ma wracać do sal katechetycznych? Ja sobie tego nie życzę, niech będzie w szkole. I tak ateiści jak nie chcą nie muszą dzieci na religię posyłać, mają swoją etykę, jaki problem? Hipokryzja tych, którzy tak wypominają kwoty wynagrodzeń katechetów jest podszyta fałszem, bo przecież te same osoby domagają się publicznej kasy na „edukację równościową”, różnej maści seks-edukatorów (!) czy ostatni wymysł – latarników. Na to wszystko jak rozumiem kasy z budżetu państwa nie szkoda, kolą w oczy tylko pieniądze na katechetów? Ma być jak rozumiem tak jak na zachodzie, że w miejsce zwalczanego chrześcijaństwa tworzy się pustka,… Czytaj więcej »