Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Gorąco na powiatowej sesji. Padły ostre słowa i oceny


Zbliża się już początek nowego roku szkolnego, ale nie wygasły kontrowersje i emocje wokół wyboru nowej dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Na środową sesję rady powiatu przyszła grupa rodziców, emerytowanych nauczycieli ośrodka i związkowców z ZNP. Mówcy nie pozostawili suchej nitki na niektórych członkach komisji konkursowej i zarządzie powiatu, który wybór zatwierdził. „Wasz wybór to drwina z rodziców dzieci i nauczycieli. To wyraz pogardy, pychy i arogancji.” – ocenili decyzję komisji i zarządu. „Życzę opamiętania się i przystąpienia do współpracy z nową dyrektor. Za rok się spotkamy i powiecie państwo przepraszamy, ale nie mieliśmy racji” – ripostowała radna Krystyna Zając, członkini komisji konkursowej i zarządu powiatu.Dyskusję o konkursie rozpoczął interpelacją radny Jan Salwa. Wniósł o unieważnienie konkursu i zaapelował do starosty: „Przyznać się do błędu to nie jest wstyd, to wymaga trochę odwagi, ale w dalszej perspektywie się opłaci”.

Z kolei przedstawiciel ZNP Tadeusz Grzywiński określił wybór jako wyraz pychy i arogancji.

– Wasz wybór, to drwina z rodziców dzieci i nauczycieli. To wyraz pogardy, pychy i arogancji. Ostatecznie wybór ośmioosobowej większości komisji konkursowej potwierdził zarząd powiatu w komunikacie w którym czytamy: „mając na uwadze szczególne dobro dzieci tej placówki”. To jakiś ponury żart. Gdyby zarząd miał na uwadze dobro dzieci, to decyzja byłaby zgoła inna – mówił Tadeusz Grzywiński.

W kolejnej wypowiedzi emerytowanej nauczycielki ośrodka pojawiły się też wątki osobiste, kierowane pod adresem dyrektor wydziału edukacji, będącej członkiem komisji konkursowej.

– Pani Tomkiel, to między innymi, a może to właśnie pani głos zdecydował o tej pomyłce. A to od pani należałoby oczekiwać praworządności a nie sprzeniewierzania się za pełnienie funkcji – mówiła emerytka.

Z ust przedstawicielki rodziców po raz kolejny wyrażony został sprzeciw wobec dokonanego wyboru.

 – My rodzice w trosce o nasze niepełnosprawne dzieci, nie chcemy niekompetentnej, bez doświadczenia, bez żadnych osiągnięć na tym polu – chodzi o pracę z osobami niepełnosprawnymi – osoby, a taką jest wybrana podczas konkursu nowa pani dyrektor – mówiła jedna z matek.

Decyzję komisji i zarządu uzasadniał starosta Jerzy Rakowski. Podtrzymał deklarację, że rodzice i dzieci niepełnosprawne są dla niego ważne, ale też zaprotestował a powodu obrażania dyrektor Tomkiel.

– Zarząd starał się wypełnić wszystkie obowiązki jakie na nim spoczywają. Zgodnie z przepisami oświatowymi ogłoszony został konkurs, jak i też powołana komisja konkursowa. Uważamy, że komisja została powołana zgodnie z prawem. Ja nie byłem na tym konkursie, za to czytałem ten protokół. Komisja liczył 15 osób i nie było żadnych uwag do procedury, formy konkursu i odpowiedzi na zadane pytania z wyjątkiem adnotacji, że jedna osoba odmówiła podpisu. Zarząd powiatu nie miał możliwości nie powołania pani dyrektor, dyskusyjne jest tylko czy na pięć czy na rok. Jest powołana nowa dyrektor, która w tej chwili ciężko pracuje – wyjaśniał starosta Rakowski.

Stanowiska komisji konkursowej, której była członkiem i zarządu powiatu broniła też radna Krystyna Zając.

– Jest mi wstyd, że państwo ośmioosobową komisję, która zadecydowała o wyborze kandydata na dyrektora szkoły, negujecie jej kompetencje i podejrzewacie niewiadomo o jakie układy – mówiła radna Zając.

– Życzę opamiętania się i przystąpienia do współpracy z nową dyrektor. I mam nadzieję, że za rok się spotkamy i powiecie państwo przepraszamy, ale nie mieliśmy racji – dodała.

Teraz w ciągu 14 dni przewodniczący rady Jan Łukasik udzieli odpowiedzi radnemu Salwie. Wiadomo też, że ZNP zaskarżył uchwałę zarządu powiatu o wyborze dyrektor do wojewody. Tu jednak zapewne na rozstrzygnięcie trzeba będzie poczekać znacznie dłużej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

74
KOMENTARZE

avatar
1500
kolejarz
Gość
kolejarz

Nie interesują mnie jakieś przepychanki ;dlaczego płacimy za toaletę na dworcu w Mławie?To jest temat a nie dym na zebraniach.

Ell
Gość
Ell

Gdyby poprzednia pani dyrektor nie łamała prawa to pewnie byłaby dzisiaj nadal/ponownie na tym stanowisku. Nie dziwie się, że władza zwyczajnie jej już nie ufa. A że miała tylko jedną konkurentkę to stanowisko automatycznie trafiło do tej pani. Wystarczyłoby być uczciwym, poprzednia dyrektor sama jest sobie winna. (plus z tego co wiem nowa dyrektor z pisem nie ma absolutnie nic wspólnego)

PASAŻER
Gość
PASAŻER

do Pasażerki ma PANI RACJĘ IZBA SKARBOWA ALBO PROKURATURA POWINNA SIĘ TYM ZAJĄĆ CO SIĘ DZIEJE Z PIENIĘDZMY ZA TOALETĘ CZY KOLEJ ODPROWADZA PODATEK I CZY TO JEST LEGALNE.

ERYK
Gość
ERYK

A Nojman z PO to jak z nim?

dzidek
Gość
dzidek

Eryk tak samo jak Kaczyskim, za ta koperte, dla ksiezulka, I budowe tych dwu wiez

Zaciekawiony
Gość
Zaciekawiony

Taki wspaniały wybór a starosta nie przedstawił nowej dyr radnym? Czego się obawiał

pasażerka
Gość
pasażerka

dlaczego na dworcu kolejowym płaci się za korzystanie z toalety? Na dworcu Gdanskim toaleta jest darmo.Kto ogarnia te pieniądze bez powiadomienia izby Skarbowej?

Niezależny
Gość
Niezależny

Przejrzyjcie wszystkie konkursy starostwa. Juz przed rostrzygnieciem kazdy wiedzial kto wygra. Przypadek ze wszyscy wygrali z PiSu?

Wiktor
Gość
Wiktor

Szkoda, że w LO nikt tak nie zawalczył.
Gratuluję tym ludziom, że potrafili nazwać rzeczy po imieniu i bez ogródek pokazali nam wszystkim, jak PiS panoszy się we wszystkich obszarach. Dzisiaj LO, Ośrodek a jutro…

Podejrzliwy
Gość
Podejrzliwy

Staram się być niezależny, choć każdy ma swoje poglądy. Jednak mam duże wątpliwości do uczciwości tego protestu. Czy tu naprawdę chodzi o dobro dzieci? Pan Salwa i Grzywiński to SLD. Kto jest Pani Drozdowska w Mławie też wiedzą prawie wszyscy. To jest obrona bastionu lewicy. Rodzice, w kilku osobach, jesteście wciągnięci w dziwną walkę. O jaką sprawiedliwość Wy walczycie. Gdzie wasza sprawiedliwość została tu naruszona. Na sali nie było czynnych nauczycieli. Dlaczego byli emeryci na tej sali o poglądach z rodu Salwy i Grzywińskiego to na inny odcinek. Pamiętajmy jednak, że Pani Drozdowska została odwołana ze stanowiska dyrektora przez poprzedni… Czytaj więcej »

Uważny
Gość
Uważny

Niestety nie sądzę aby tu chodziło o politykę. Może jedynie Pan Salwa i Grzywinski wsłuchali się w ten protest i starają się wyjaśnić sprawę. Moim zdaniem obecne władze chcą ją jak najszybciej wyciszyć i zamieść pod dywan. Czy należy się dziwić rodzicom, że czują się pokrzywdzeni i oszukani? Ja im się nie dziwię, bo z tego co można zrozumieć niestety padli ofiarą układu i to oni i te dzieci poniosą jego największe konsekwencje. Bo ani starosta, ani radni, ani członkowie tej komisji nie odczują jej efektów na własnej skórze, a oni niestety tak. Zarząd mógł przecież zminimalizować ich lęk i… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

A przed wyborami Pis obiecywał że bedzie się wsłuchiwał w słowa mieszkańców. Jeszcze trochę i będziemy mieli dyktaturę jednej parti . Ale przecież innej partie dla polaków kradły a pis jest troche lepszy bo kradnie i sie trochę dzieli hehe

Ojciec Dyrektor
Gość
Ojciec Dyrektor

Przykro i wstyd to jest mi, że radna Zająć zasiada w radzie powiatu. Siostro, nie popisalaś się elokwencją!

Modliszka
Gość
Modliszka

Na sesji mamy dowody braku kompetencji osób zasiadajacych we władzach powiatu. Wypowiedź starosty, broniącego swego zdania jest najlepszym tego przykładem. „To jest naprawdę prawda, którą posiadam”. Panie sterosto, prawda, którą ja posiadam jest niestety zupełnie inna. Gratuluję wypowiedzi!

Do Modliszki
Gość
Do Modliszki

Tak, tak nasza prawda jest prawdziejsza!!!

123
Gość
123

Z prawdą to jest tak jak z d..ą – każdy ma swoją

Była koleżanka
Gość
Była koleżanka

A ja myślę że o tej pani jeszcze usłyszymy. Da się poznać i w szkole i w Starostwie. Zawsze starałam się unikać takich ludzi. Niestety, ale nie wyobrażam sobie współpracy z tą panią 🙁

Krytyk filmowy
Gość
Krytyk filmowy

Dzięki tej sesji mam naprawdę ciekawy wieczór pełen wrażeń. Wartka akcja od 4 godziny wbija naprawdę w fotel. Zachęcam do obejrzenia!!!

Do Wiochy
Gość
Do Wiochy

Ty to naprawdę jesteś wiocha. Odpowiednio dobrany podpis do ciebie! Ten starszy człowiek to akurat samą prawdę wygłosił, a to że mu leży na sercu los tego ośrodka, to tylko świadczy o tym, że nie jest biernym i ślepym obywatelem.

Wiola
Gość
Wiola

Odpieprzyć się proszę od wsi !!! Wszystko co źle to wiocha! Gdzie bym nie czytała. Inteligentne mieszczuchy !!! Jestem ze wsi i jestem dumna z tego !!!!! Mława to Ci wielkie miasto. . . Wstydzcie się za tą waszą wredność, zazdrość, nienawiść do ludzi.Wszystko z braku zajęcia i dupach Wam się przewraca!!!

Rodzic
Gość
Rodzic

Zwycięży prawo. Przegrana boli.Mimo to osoba przegrana powinna zakończyć ten żałosny spektakl.

Do Rodzica
Gość
Do Rodzica

My rodzice tych dzieci walczymy i walczyć będziemy o sprawiedliwość dla naszych dzieci. Kolesiostwo, do którego tu doszło to sprawa, której nie możemy zignorować. Mamy nadzieję, że prawo zwycięży. A przegrana rzeczywiście boli, bo ten konkurs nie był konkursem, a zwykłym przyklepaniem osoby, która miała zostać wybrana.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

DO RODZICA kolesiostwo się skończy.

Do Mlawiak
Gość
Do Mlawiak

Kolesiostwo to się zaczęło odkąd PiS rządzi a to kolejny tylko przykład…. Smutne to, ale prawdziwe. Zgodzę się, że zawsze były uklady a na nie, nie ma rady, ale już to, co robi PiS obstawiając stołki ludźmi bez wykształcenia i odpowiedniej wiedzy doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nawet młodzież odrzucając myśl pójścia do I LO w Mławie dała temu ostry sprzeciw. Mam nadzieję, że ich starsi koledzy pokaza to w oddaniu głosu w październiku

Niezależny
Gość
Niezależny

Prawda jest taka ze nie kompetencje a koligacje partyjne zawazyly na wyborze. I przestancie wypisywac glupoty. Rodzice najlepiej wiedza komu moga powierzyc swoje pociechy. Jak sama nazwa wskazuje to jest specjalny osrodek a nie liceum czy zawodowka.

Rodzic
Gość
Rodzic

Opinie rodziców są nieustannie lekceważone ,w tej jak i innych sytuacjach . To my sobie radzimy z naszymi niepełnosprawnymi dziećmi każdego dnia ale wszelcy urzędnicy wiedzą wszystko lepie.j Nawet wysłuchać nie chcą . Udają grzecznych, zatroskanych
,myślą że nie widzimy tej obłudy.

Wiocha
Gość
Wiocha

DZIADEK Z BLISKA ZGOSZKNIALY AGRESYWNY PEŁEN ZŁYCH EMOCJI NIECHĘCI DO LUDZI I ZMIAN Z JESZCZE ZAWZIETY!!!!PAN JUŻ WYPOCZYWA A NIE SIE ZASLINIA

Do Wiochy
Gość
Do Wiochy

Tym komentarzem Wiocho to pokazałaś klasę, tylko pogratulować. Wyjmij słomę, bo wystaje Ci z butów. Twój umysł na starość na pewno nie będzie taki świeży, jak u tego Pana, bo już Ci nieźle szwankuje! A na kulturę niestety też już za poźno.

Bolo
Gość
Bolo

Pani Tomkiel nie ma do powiedzenia wykonuje tylko rozkazy pana Markiewicza za stołek sprzedała tożsamość pozdrawiam

Nie do wiary
Gość
Nie do wiary

I ot cała prawda! „Dajcie mi stołek, a ja będę mierna ale wierna” Szok! Jak widzę, kto na FB pod zdjęciem kandydatów PiS lajkuje ich kandydaturę to oczom nie wierzę! Ludzie opamiętajcie się zanim będzie za późno. Kaczor zejdzie z tej ziemii a Wasze dzieci i wnuki będą spłacały dług

Ewka
Gość
Ewka

To normalne że ludzie przychodzą odchodzą zawsze tak bylo i będzie Lecz zasiedziala od ponad 20 lat towarzystwo nie radzi sobie z tym Kulturalny człowiek w pracy dostosuje się do nowych ludzi czy wymagań

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

No to usłyszeliśmy całą prawdę o p. Tomkiel. Nic dodać, nic ująć: punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Szok

Wiesława
Gość
Wiesława

A mnie się też nie podoba szyderczy i drwiący uśmiech p. Zająć. Oczekuje szacunku, a sama poniża i poucza ludzi.

Media
Gość
Media

Pan Są….a szycha hahaha pamiętamy kilka dobrych lat temu opisy w gazetach.Też wsadzali swoich tylko opozycja nie była tak zazarta

Pracownik SOSW
Gość
Pracownik SOSW

A my za rok pójdziemy do p. Zając i powiemy – „kobieto, mówiłaś głupoty”

Zosia
Gość
Zosia

I wówczas p. Zając powinna Was przeprosić ! Ale to chyba nie w jej stylu!

Zaciekawiony Mławianin
Gość
Zaciekawiony Mławianin

Powinien jeszcze ktoś się zająć sytuacją w I LO. Również w kontrowersyjnych okolicznościach dyrektorem tej szkoły został przewodniczący mławskiego PiS – p. Marek K. Został po konkursie powołany przez pisowskiego starostę, którego jest partyjnym przełożonym. To jest dopiero temat dla mediów. Dyrektor szkoły jest szefem własnego organu prowadzącego. Godzi to poza tym w apolityczność szkoły i uczy złych postaw młodzież. Partyjniactwo jest tu widoczne gołym okiem. Przynoszenie kandydatów w teczce stało się normą, jak w czasach PZPR. To jest DOBRA ZMIANA i nowa – pisowska moralność, którą swoim ,,autorytetem” firmuje Kościół Katolicki. Tak przy okazji – odwoływanie się do pisowskiego… Czytaj więcej »

Absolwentka LO
Gość
Absolwentka LO

Cenzurkę p. dyrektorowi LO to wystawili już absolwenci 8 klas i gimnazjów, którzy złożyli dokumenty do innych szkół. Nie dziwię im się.

Halina
Gość
Halina

A jak poprzednio było? Nie było partyjniactwa?

75684578
Gość
75684578

Ile lat ma Salwa? Wg moich wyliczeń 103. Taki sam z niego s…n jak z dzialaczy solidarnosciowych.

dzidek
Gość
dzidek

Takich ludzi s####n, powinienes poszukac wsrod swoich bliskich, [wymoderowano] !!##

Małgorzata B.
Gość
Małgorzata B.

Sądzę, że nie jest istotne, z której opcji politycznej wywodzi się kandydat. Dlaczego społeczeństwo wciąż patrzy przez pryzmat przynależności partyjnej? Wyksztalcenie kierunkowe, doświadczenie jak i wcześniejszy kontakt z ludźmi niepełnosprawnymi w tym w szczególności z dziećmi jest najwazniejszy. Im bogatszy człowiek w doświadczenia w tym przypadku z niepełnosprawnymi tym lepiej dla odbiorców w tej sytuacji uczniów.

M jak merytoryczna
Gość
M jak merytoryczna

Każda tajemnicza odpowiedź była „merytoryczna” 😀 No jak merytoryczna to merytoryczna. Koniec i kropka.

Fredzio
Gość
Fredzio

Polecam obejrzeć nagranie z sesji, tak mniej więcej od 4 godziny…

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4276&v=gg-bJ-wf170

Amadeusz
Gość
Amadeusz

Warto obejrzeć od 4.14. Nieźle im dali.

Pamiętający
Gość
Pamiętający

Panie Salwa! A jak Pan desygnował Dyrektorów za czasów Komuny ? Identycznie tak samo ! Pycha, arogancja, brak konsultacji itp. , bo Partia wiedziała lepiej niż wszyscy pozostali ! Dobry przykład i naukę dla obecnie rządzących Pan przekazał ! A oni chętnie z tego korzystają ! Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia! Panu nie wypada występować w imieniu pokrzywdzonych! Trochę pamięci , wstydu i samokrytyki!

edgosik
Gość
edgosik

Ale podobno TA WŁADZA to miała być taka „SUPER” więc śmieszne to porównanie z czasami słusznie minionymi.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Pamietac, mozesz, tylko gorzej z tym zenie pamietasz faktow, a tymbardziej szczegulow, dzialan Pans Salwy, moge ci tylko piwiedziec tyle, ze dxisiejsi wlodarze nie dorastaja Panu Salwie, do piet, a moga mu co najwyzej dzis buty czyscic, a juz porownywanie, dzialan Pana Salwy, do dzisiejszych notabli, jest tylko obrazaniem, jego osoby bo w jego postepowaniu nie bylo takiej buty I arogancji, jaka pokazuja dzisiejsi, lokalni politycy, ktorzy w tamtych czasach mogli by co najwyzej, byc woznymi w.szkolach, albo zamiatac I czyscic korytarze, urzedu w ktorym pracwal Pan SALWA. Jesli uwazasz ze taka krzywde wyadzal Pan Salwa, to jakim cudem uchowaly… Czytaj więcej »

Mławianka
Gość
Mławianka

Akurat Pan Salwa to człowiek kulturalny, którego wszyscy znamy. Nigdy nie było w nim arogancji dla ludzi. Zawsze miły i uprzejmy, sam kłania się mieszkańcom. A ci zasiadający dziś w powiecie oczekują od nas wszystkich uklonow po pas, tacy są ważni!!!

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

W tamtych czasach rozni byli ludzie, ale takiego czlowieka, o takiej kulturze, zachowan, JAK JAN SALWA, I wtedy I dzis trzeba by ze swieca szukac. I watpie, czy byscie znalezli, PANIE JANIE PROSZE, NIE PRZEJMOWAC SIE CO NIE KTORYMI OPINIAMY, bo ci ludzie to zaklamana opcja SOLIDARNISCIOWO==PISOWSKA. JA PISZACY TE SLOWA MAM WIELKI SZACUNEK DLA PANA ZA TAMTEN I OBECNY CZAS. BO W KAZDYM CZASIE BYL PAN I POZOSTAL CZLOWIEKUEM O WIELKIEJ KULTURZE OSOBISTEJ. A ci co pisza, te niektore, chamskie. Komentarza, nie warci sa tego aby nimi sie zajmowac.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Pan s … kulturalny szczegolnie pod wpływ….

Next
Gość
Next

DO PAMIETAJACY super wpis A do czego on się nadaje pamiętamy haha

dzidek
Gość
dzidek

Next I Pamietajacy ===Nie dorownacie Panu Salwie w niczym, bo I w tamtych czasach kiedy byl u Wladzy. // obaj nazywacie temte czasy ze bylo to za komuny, ale jesli ktos I w tamtych czasach I obecnych byl czlowiekiem pelnym kultury, to takim pozostal, gdyby bylo inaczej z pewnoscia ludzie nie powierzyli by Panu Janowi funk ji Radnego, tylko ze wy panowie w tamtych, czasach, mieliscie g+++o do powiedzenia, a odzyliscie teraz, kiedy za tej wladzy, prezentuja sie same miernoty, I dzis chcecie roibic za bohaterow. Wstydzcie SIE jestescie cieniasami.

Liston
Gość
Liston

Była Pani dyrektor to osoba bez honoru i jak pamiętam została odwołana z powodów dość dla niej niekorzystnych-wiec nie powinna mieć możliwości starania się o stanowisko.
Powinna pogodzić się z decyzją a nie pozwolić przy tej sprawie robić z innych pośmiewisko wykorzystując swoich pseudonauczycieli .. nauczyciele robią po nogach ze strachu ze zostanie zweryfikowana ich praca ( w końcu ) i dlatego tyle krzyku.

Zazenowana
Gość
Zazenowana

Ale przepraszam Pani dyrektor pogodziła się ze zmiana stanowiska,mór chodzi tu o to aby Pani Anna była dyrektorem ponownie a o to aby taki ktoś bez kompetencji nie zarządzał placówka ludzie !!!!!

Mała
Gość
Mała

Ale możliwość miała bo przez pomówienia nie można było Jej dyskwalifikować!!! Pośmiewisko zaś robią z siebie „ci inni”. Odtwórz sobie gościu wypowiedzi i zwróć uwagę na głos „władzy”.Na żadne pytanie Ci ludzie nie otrzymali od władzy żadnej odpowiedzi!!!

Skromna
Gość
Skromna

Elokwencja radnych na tym posiedzeniu aż bije po oczach!!!! Wstyd władzo, wstyd!!!

Zapytajnik
Gość
Zapytajnik

Kim ty jesteś, że takie bzdury wypisujesz?

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Piszesz głupoty. Nam zależy tylko na tym aby szkołą zażądzała osoba KOMPETENTNA, nieważne czy z Pisu czy SLD.
A o nasze zweryfikowanie bądź spokojny

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Człowieku, ta kobieta nie ma pojęcia o pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Będzie się raczej od nas uczyła a nie weryfikowała. Spokojna głowa

MONIA
Gość
MONIA

czemu mławski PIS akceptuje jeszcze dyrektorów z PSL-u, którzy aktualnie sprawują taką funkcję w powiecie?

mławianka
Gość
mławianka

Proste, są wybrani na określony czas. Natępne konkursy na pewno to zmienią – nie martw się, Moniu.

MAŁGOSIA
Gość
MAŁGOSIA

Tak naprawdę to nie podoba mi się ta rada i starostwo…poprzednie też mi się nie podobało…. ale skoro suweren wybiera tak a nie inaczej…

mławianka
Gość
mławianka

Najbardziej podejrzany to wicestarosta. Ten człowiek nie powinien być na tym stanowisku.
Bodajże on przewodniczył temu konkursowi, a na obecnej sesji go zabrakło…

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

To sa efekty jak chlopkom takim jak Markiewicz, powieza sie stanowisko v-ce starosty, zapominajac ze jusz kiedys sprawowal ta funkcje, I narobil tylko balaganu, no ale tej pisowskiej wladzy, tylko tacy ludzie sa potrzebni.

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Malgosia==winnas, zadac, sama sobie pytanie, czy ty sama wiesz co CI sie podoba, ale chyba najlepiej by bylo, jakbys, sama, rozstawiala wszystkich po katach., no cozza wysokie progi na twoje nogi,I z tego wszystkiego zostalo ci pisanie.

Obiektyw
Gość
Obiektyw

A może suweren ma klapki na oczach, ta sesja jasno pokazuje arogancję i butę tej rady. Oni martwią się tylko o siebie i własne stołki, a po co im zaprzatać sobie głowę jakimiś dziećmi i ich rodzicami???

dzidek
Gość
dzidek

Arogancja I buta, to nie tylko problem RADY POWIATU, ALE TAKZE PROBLEM RADY MIASTA, PISZESZ obiektyw. Ze suweren ma.klapki na oczach, tak to fakt, do tego jeszcze co niektorzy, maja sluchawki na uszach, ze zaden os do nich nie dochodzi, oduzeni, tym 500+ mysla ze tak juz bedzie zawsze.!!#

dziadek z bliska
Gość
dziadek z bliska

Tak Panie Salwa—ta władza o ironio, nie ma wstydu, ta władza robi wszystko z godnie z prawem, według nich bo dla nich prawo nic nie znaczy bo uważają że prawo ty ONI, Tak w powiecie, mieście jak i w całym KRAJU.—ta władza to oczywiście PIS, to aby się przyznać do błędu, to nie jest w ich stylu, a ich styl to tak jak powiedział to Pan Grzywiński, to pycha arogancja, i wyraz pychy i pogardy z rodziców i nauczycieli tej placówki. Tak to jest ponury żart, bo wybór dyr. był do przewidzenia już przed konkursem, no ale jak się ma… Czytaj więcej »

Obserwator
Gość
Obserwator

Widzimy jaka opcja polityczna nie może się pogodzić z wyborem nowej Pani Dyrektor. Arogancję to widać u osób którzy atakują komisję, zarząd i wreszcie osobę która wygrała konkurs. Personalne ataki były poniżej przyzwoitości. Powołanie nowej Pani dyrektor w drodze konkursu zostało wymuszone odwołaniem poprzedniej dyrektorki przez poprzedni zarząd powiatu. Została wybrana nowa, a teraz broni się tej która rok temu musiała przestać nią być.

Obserwator
Gość
Obserwator

Wszystko się zgadza ale ta pani NIE WYGRAŁA konkursu. Ją WYBRAŁA komisja.
I peoponyję zakończyć temat.

Lolek
Gość
Lolek

Jak się nie ma pojęcia o czym się proszę to nie należy zabierać głosu!

Do Obserwatora
Gość
Do Obserwatora

Zdejmij klapki z oczu Obserwatorze. To była ustawka, ale chyba to Ci zupełnie nie przeszkadza. Czyżby ślepota dodawała ci skrzydeł?

Były szef
Gość
Były szef

Szefem się bywa człowiekiem powinno się być.