Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gorąco na powiatowej sesji. Padły ostre słowa i oceny


Zbliża się już początek nowego roku szkolnego, ale nie wygasły kontrowersje i emocje wokół wyboru nowej dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Na środową sesję rady powiatu przyszła grupa rodziców, emerytowanych nauczycieli ośrodka i związkowców z ZNP. Mówcy nie pozostawili suchej nitki na niektórych członkach komisji konkursowej i zarządzie powiatu, który wybór zatwierdził. „Wasz wybór to drwina z rodziców dzieci i nauczycieli. To wyraz pogardy, pychy i arogancji.” – ocenili decyzję komisji i zarządu. „Życzę opamiętania się i przystąpienia do współpracy z nową dyrektor. Za rok się spotkamy i powiecie państwo przepraszamy, ale nie mieliśmy racji” – ripostowała radna Krystyna Zając, członkini komisji konkursowej i zarządu powiatu.


Dyskusję o konkursie rozpoczął interpelacją radny Jan Salwa. Wniósł o unieważnienie konkursu i zaapelował do starosty: „Przyznać się do błędu to nie jest wstyd, to wymaga trochę odwagi, ale w dalszej perspektywie się opłaci”.

Z kolei przedstawiciel ZNP Tadeusz Grzywiński określił wybór jako wyraz pychy i arogancji.

– Wasz wybór, to drwina z rodziców dzieci i nauczycieli. To wyraz pogardy, pychy i arogancji. Ostatecznie wybór ośmioosobowej większości komisji konkursowej potwierdził zarząd powiatu w komunikacie w którym czytamy: „mając na uwadze szczególne dobro dzieci tej placówki”. To jakiś ponury żart. Gdyby zarząd miał na uwadze dobro dzieci, to decyzja byłaby zgoła inna – mówił Tadeusz Grzywiński.

W kolejnej wypowiedzi emerytowanej nauczycielki ośrodka pojawiły się też wątki osobiste, kierowane pod adresem dyrektor wydziału edukacji, będącej członkiem komisji konkursowej.

– Pani Tomkiel, to między innymi, a może to właśnie pani głos zdecydował o tej pomyłce. A to od pani należałoby oczekiwać praworządności a nie sprzeniewierzania się za pełnienie funkcji – mówiła emerytka.

Z ust przedstawicielki rodziców po raz kolejny wyrażony został sprzeciw wobec dokonanego wyboru.

 – My rodzice w trosce o nasze niepełnosprawne dzieci, nie chcemy niekompetentnej, bez doświadczenia, bez żadnych osiągnięć na tym polu – chodzi o pracę z osobami niepełnosprawnymi – osoby, a taką jest wybrana podczas konkursu nowa pani dyrektor – mówiła jedna z matek.

Decyzję komisji i zarządu uzasadniał starosta Jerzy Rakowski. Podtrzymał deklarację, że rodzice i dzieci niepełnosprawne są dla niego ważne, ale też zaprotestował a powodu obrażania dyrektor Tomkiel.

– Zarząd starał się wypełnić wszystkie obowiązki jakie na nim spoczywają. Zgodnie z przepisami oświatowymi ogłoszony został konkurs, jak i też powołana komisja konkursowa. Uważamy, że komisja została powołana zgodnie z prawem. Ja nie byłem na tym konkursie, za to czytałem ten protokół. Komisja liczył 15 osób i nie było żadnych uwag do procedury, formy konkursu i odpowiedzi na zadane pytania z wyjątkiem adnotacji, że jedna osoba odmówiła podpisu. Zarząd powiatu nie miał możliwości nie powołania pani dyrektor, dyskusyjne jest tylko czy na pięć czy na rok. Jest powołana nowa dyrektor, która w tej chwili ciężko pracuje – wyjaśniał starosta Rakowski.

Stanowiska komisji konkursowej, której była członkiem i zarządu powiatu broniła też radna Krystyna Zając.

– Jest mi wstyd, że państwo ośmioosobową komisję, która zadecydowała o wyborze kandydata na dyrektora szkoły, negujecie jej kompetencje i podejrzewacie niewiadomo o jakie układy – mówiła radna Zając.

– Życzę opamiętania się i przystąpienia do współpracy z nową dyrektor. I mam nadzieję, że za rok się spotkamy i powiecie państwo przepraszamy, ale nie mieliśmy racji – dodała.

Teraz w ciągu 14 dni przewodniczący rady Jan Łukasik udzieli odpowiedzi radnemu Salwie. Wiadomo też, że ZNP zaskarżył uchwałę zarządu powiatu o wyborze dyrektor do wojewody. Tu jednak zapewne na rozstrzygnięcie trzeba będzie poczekać znacznie dłużej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
74 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kolejarz
kolejarz
2 lata temu

Nie interesują mnie jakieś przepychanki ;dlaczego płacimy za toaletę na dworcu w Mławie?To jest temat a nie dym na zebraniach.

Ell
Ell
2 lata temu

Gdyby poprzednia pani dyrektor nie łamała prawa to pewnie byłaby dzisiaj nadal/ponownie na tym stanowisku. Nie dziwie się, że władza zwyczajnie jej już nie ufa. A że miała tylko jedną konkurentkę to stanowisko automatycznie trafiło do tej pani. Wystarczyłoby być uczciwym, poprzednia dyrektor sama jest sobie winna. (plus z tego co wiem nowa dyrektor z pisem nie ma absolutnie nic wspólnego)

PASAŻER
PASAŻER
2 lata temu

do Pasażerki ma PANI RACJĘ IZBA SKARBOWA ALBO PROKURATURA POWINNA SIĘ TYM ZAJĄĆ CO SIĘ DZIEJE Z PIENIĘDZMY ZA TOALETĘ CZY KOLEJ ODPROWADZA PODATEK I CZY TO JEST LEGALNE.

ERYK
ERYK
2 lata temu

A Nojman z PO to jak z nim?

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  ERYK

Eryk tak samo jak Kaczyskim, za ta koperte, dla ksiezulka, I budowe tych dwu wiez

Zaciekawiony
Zaciekawiony
2 lata temu

Taki wspaniały wybór a starosta nie przedstawił nowej dyr radnym? Czego się obawiał

pasażerka
pasażerka
2 lata temu

dlaczego na dworcu kolejowym płaci się za korzystanie z toalety? Na dworcu Gdanskim toaleta jest darmo.Kto ogarnia te pieniądze bez powiadomienia izby Skarbowej?

Niezależny
Niezależny
2 lata temu

Przejrzyjcie wszystkie konkursy starostwa. Juz przed rostrzygnieciem kazdy wiedzial kto wygra. Przypadek ze wszyscy wygrali z PiSu?

Wiktor
Wiktor
2 lata temu

Szkoda, że w LO nikt tak nie zawalczył.
Gratuluję tym ludziom, że potrafili nazwać rzeczy po imieniu i bez ogródek pokazali nam wszystkim, jak PiS panoszy się we wszystkich obszarach. Dzisiaj LO, Ośrodek a jutro…

Podejrzliwy
Podejrzliwy
2 lata temu

Staram się być niezależny, choć każdy ma swoje poglądy. Jednak mam duże wątpliwości do uczciwości tego protestu. Czy tu naprawdę chodzi o dobro dzieci? Pan Salwa i Grzywiński to SLD. Kto jest Pani Drozdowska w Mławie też wiedzą prawie wszyscy. To jest obrona bastionu lewicy. Rodzice, w kilku osobach, jesteście wciągnięci w dziwną walkę. O jaką sprawiedliwość Wy walczycie. Gdzie wasza sprawiedliwość została tu naruszona. Na sali nie było czynnych nauczycieli. Dlaczego byli emeryci na tej sali o poglądach z rodu Salwy i Grzywińskiego to na inny odcinek. Pamiętajmy jednak, że Pani Drozdowska została odwołana ze stanowiska dyrektora przez poprzedni zarząd powiatu a nie był on prawicowy. W mojej oceny mogło być to też przyczyną, że nie została wybrana po roku przerwy.

Uważny
Uważny
2 lata temu
Reply to  Podejrzliwy

Niestety nie sądzę aby tu chodziło o politykę. Może jedynie Pan Salwa i Grzywinski wsłuchali się w ten protest i starają się wyjaśnić sprawę. Moim zdaniem obecne władze chcą ją jak najszybciej wyciszyć i zamieść pod dywan. Czy należy się dziwić rodzicom, że czują się pokrzywdzeni i oszukani? Ja im się nie dziwię, bo z tego co można zrozumieć niestety padli ofiarą układu i to oni i te dzieci poniosą jego największe konsekwencje. Bo ani starosta, ani radni, ani członkowie tej komisji nie odczują jej efektów na własnej skórze, a oni niestety tak. Zarząd mógł przecież zminimalizować ich lęk i powołać tą panią na rok, ale tego nie zrobił. A zatem, kto tu pokazuje ignorancję rodzice, czy włodarze?

Adam
Adam
2 lata temu

A przed wyborami Pis obiecywał że bedzie się wsłuchiwał w słowa mieszkańców. Jeszcze trochę i będziemy mieli dyktaturę jednej parti . Ale przecież innej partie dla polaków kradły a pis jest troche lepszy bo kradnie i sie trochę dzieli hehe

Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
2 lata temu

Przykro i wstyd to jest mi, że radna Zająć zasiada w radzie powiatu. Siostro, nie popisalaś się elokwencją!

Modliszka
Modliszka
2 lata temu

Na sesji mamy dowody braku kompetencji osób zasiadajacych we władzach powiatu. Wypowiedź starosty, broniącego swego zdania jest najlepszym tego przykładem. „To jest naprawdę prawda, którą posiadam”. Panie sterosto, prawda, którą ja posiadam jest niestety zupełnie inna. Gratuluję wypowiedzi!

Do Modliszki
Do Modliszki
2 lata temu
Reply to  Modliszka

Tak, tak nasza prawda jest prawdziejsza!!!

123
123
2 lata temu
Reply to  Do Modliszki

Z prawdą to jest tak jak z d..ą – każdy ma swoją

Była koleżanka
Była koleżanka
2 lata temu

A ja myślę że o tej pani jeszcze usłyszymy. Da się poznać i w szkole i w Starostwie. Zawsze starałam się unikać takich ludzi. Niestety, ale nie wyobrażam sobie współpracy z tą panią 🙁

Krytyk filmowy
Krytyk filmowy
2 lata temu

Dzięki tej sesji mam naprawdę ciekawy wieczór pełen wrażeń. Wartka akcja od 4 godziny wbija naprawdę w fotel. Zachęcam do obejrzenia!!!

Do Wiochy
Do Wiochy
2 lata temu

Ty to naprawdę jesteś wiocha. Odpowiednio dobrany podpis do ciebie! Ten starszy człowiek to akurat samą prawdę wygłosił, a to że mu leży na sercu los tego ośrodka, to tylko świadczy o tym, że nie jest biernym i ślepym obywatelem.

Wiola
Wiola
2 lata temu
Reply to  Do Wiochy

Odpieprzyć się proszę od wsi !!! Wszystko co źle to wiocha! Gdzie bym nie czytała. Inteligentne mieszczuchy !!! Jestem ze wsi i jestem dumna z tego !!!!! Mława to Ci wielkie miasto. . . Wstydzcie się za tą waszą wredność, zazdrość, nienawiść do ludzi.Wszystko z braku zajęcia i dupach Wam się przewraca!!!

Rodzic
Rodzic
2 lata temu

Zwycięży prawo. Przegrana boli.Mimo to osoba przegrana powinna zakończyć ten żałosny spektakl.

Do Rodzica
Do Rodzica
2 lata temu
Reply to  Rodzic

My rodzice tych dzieci walczymy i walczyć będziemy o sprawiedliwość dla naszych dzieci. Kolesiostwo, do którego tu doszło to sprawa, której nie możemy zignorować. Mamy nadzieję, że prawo zwycięży. A przegrana rzeczywiście boli, bo ten konkurs nie był konkursem, a zwykłym przyklepaniem osoby, która miała zostać wybrana.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu
Reply to  Do Rodzica

DO RODZICA kolesiostwo się skończy.

Do Mlawiak
Do Mlawiak
2 lata temu
Reply to  Mlawiak

Kolesiostwo to się zaczęło odkąd PiS rządzi a to kolejny tylko przykład…. Smutne to, ale prawdziwe. Zgodzę się, że zawsze były uklady a na nie, nie ma rady, ale już to, co robi PiS obstawiając stołki ludźmi bez wykształcenia i odpowiedniej wiedzy doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nawet młodzież odrzucając myśl pójścia do I LO w Mławie dała temu ostry sprzeciw. Mam nadzieję, że ich starsi koledzy pokaza to w oddaniu głosu w październiku

Niezależny
Niezależny
2 lata temu

Prawda jest taka ze nie kompetencje a koligacje partyjne zawazyly na wyborze. I przestancie wypisywac glupoty. Rodzice najlepiej wiedza komu moga powierzyc swoje pociechy. Jak sama nazwa wskazuje to jest specjalny osrodek a nie liceum czy zawodowka.

Rodzic
Rodzic
2 lata temu
Reply to  Niezależny

Opinie rodziców są nieustannie lekceważone ,w tej jak i innych sytuacjach . To my sobie radzimy z naszymi niepełnosprawnymi dziećmi każdego dnia ale wszelcy urzędnicy wiedzą wszystko lepie.j Nawet wysłuchać nie chcą . Udają grzecznych, zatroskanych
,myślą że nie widzimy tej obłudy.

Wiocha
Wiocha
2 lata temu

DZIADEK Z BLISKA ZGOSZKNIALY AGRESYWNY PEŁEN ZŁYCH EMOCJI NIECHĘCI DO LUDZI I ZMIAN Z JESZCZE ZAWZIETY!!!!PAN JUŻ WYPOCZYWA A NIE SIE ZASLINIA

Do Wiochy
Do Wiochy
2 lata temu
Reply to  Wiocha

Tym komentarzem Wiocho to pokazałaś klasę, tylko pogratulować. Wyjmij słomę, bo wystaje Ci z butów. Twój umysł na starość na pewno nie będzie taki świeży, jak u tego Pana, bo już Ci nieźle szwankuje! A na kulturę niestety też już za poźno.

Bolo
Bolo
2 lata temu

Pani Tomkiel nie ma do powiedzenia wykonuje tylko rozkazy pana Markiewicza za stołek sprzedała tożsamość pozdrawiam

Nie do wiary
Nie do wiary
2 lata temu
Reply to  Bolo

I ot cała prawda! „Dajcie mi stołek, a ja będę mierna ale wierna” Szok! Jak widzę, kto na FB pod zdjęciem kandydatów PiS lajkuje ich kandydaturę to oczom nie wierzę! Ludzie opamiętajcie się zanim będzie za późno. Kaczor zejdzie z tej ziemii a Wasze dzieci i wnuki będą spłacały dług

Ewka
Ewka
2 lata temu

To normalne że ludzie przychodzą odchodzą zawsze tak bylo i będzie Lecz zasiedziala od ponad 20 lat towarzystwo nie radzi sobie z tym Kulturalny człowiek w pracy dostosuje się do nowych ludzi czy wymagań

Nauczyciel
Nauczyciel
2 lata temu

No to usłyszeliśmy całą prawdę o p. Tomkiel. Nic dodać, nic ująć: punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia. Szok

Wiesława
Wiesława
2 lata temu

A mnie się też nie podoba szyderczy i drwiący uśmiech p. Zająć. Oczekuje szacunku, a sama poniża i poucza ludzi.

Media
Media
2 lata temu

Pan Są….a szycha hahaha pamiętamy kilka dobrych lat temu opisy w gazetach.Też wsadzali swoich tylko opozycja nie była tak zazarta

Pracownik SOSW
Pracownik SOSW
2 lata temu

A my za rok pójdziemy do p. Zając i powiemy – „kobieto, mówiłaś głupoty”

Zosia
Zosia
2 lata temu
Reply to  Pracownik SOSW

I wówczas p. Zając powinna Was przeprosić ! Ale to chyba nie w jej stylu!

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
2 lata temu

Powinien jeszcze ktoś się zająć sytuacją w I LO. Również w kontrowersyjnych okolicznościach dyrektorem tej szkoły został przewodniczący mławskiego PiS – p. Marek K. Został po konkursie powołany przez pisowskiego starostę, którego jest partyjnym przełożonym. To jest dopiero temat dla mediów. Dyrektor szkoły jest szefem własnego organu prowadzącego. Godzi to poza tym w apolityczność szkoły i uczy złych postaw młodzież. Partyjniactwo jest tu widoczne gołym okiem. Przynoszenie kandydatów w teczce stało się normą, jak w czasach PZPR. To jest DOBRA ZMIANA i nowa – pisowska moralność, którą swoim ,,autorytetem” firmuje Kościół Katolicki.
Tak przy okazji – odwoływanie się do pisowskiego wojewody to absurd, ponieważ wiadomo, jaki będzie finał. Czy to nie przypomina poprzedniego systemu ? Dodajmy do tego podporządkowaną partii prokuraturę i niebawem sądy. W takiej sytuacji zwykły obywatel nie ma szans w starciu z władzą.

Absolwentka LO
Absolwentka LO
2 lata temu

Cenzurkę p. dyrektorowi LO to wystawili już absolwenci 8 klas i gimnazjów, którzy złożyli dokumenty do innych szkół. Nie dziwię im się.

Halina
Halina
2 lata temu

A jak poprzednio było? Nie było partyjniactwa?

75684578
75684578
2 lata temu

Ile lat ma Salwa? Wg moich wyliczeń 103. Taki sam z niego s…n jak z dzialaczy solidarnosciowych.

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  75684578

Takich ludzi s####n, powinienes poszukac wsrod swoich bliskich, [wymoderowano] !!##

Małgorzata B.
Małgorzata B.
2 lata temu

Sądzę, że nie jest istotne, z której opcji politycznej wywodzi się kandydat. Dlaczego społeczeństwo wciąż patrzy przez pryzmat przynależności partyjnej? Wyksztalcenie kierunkowe, doświadczenie jak i wcześniejszy kontakt z ludźmi niepełnosprawnymi w tym w szczególności z dziećmi jest najwazniejszy. Im bogatszy człowiek w doświadczenia w tym przypadku z niepełnosprawnymi tym lepiej dla odbiorców w tej sytuacji uczniów.

M jak merytoryczna
M jak merytoryczna
2 lata temu

Każda tajemnicza odpowiedź była „merytoryczna” 😀 No jak merytoryczna to merytoryczna. Koniec i kropka.

Fredzio
Fredzio
2 lata temu

Polecam obejrzeć nagranie z sesji, tak mniej więcej od 4 godziny…

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4276&v=gg-bJ-wf170

Amadeusz
Amadeusz
2 lata temu
Reply to  Fredzio

Warto obejrzeć od 4.14. Nieźle im dali.

Pamiętający
Pamiętający
2 lata temu

Panie Salwa! A jak Pan desygnował Dyrektorów za czasów Komuny ? Identycznie tak samo ! Pycha, arogancja, brak konsultacji itp. , bo Partia wiedziała lepiej niż wszyscy pozostali ! Dobry przykład i naukę dla obecnie rządzących Pan przekazał ! A oni chętnie z tego korzystają ! Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia! Panu nie wypada występować w imieniu pokrzywdzonych! Trochę pamięci , wstydu i samokrytyki!

edgosik
edgosik
2 lata temu
Reply to  Pamiętający

Ale podobno TA WŁADZA to miała być taka „SUPER” więc śmieszne to porównanie z czasami słusznie minionymi.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Pamiętający

Pamietac, mozesz, tylko gorzej z tym zenie pamietasz faktow, a tymbardziej szczegulow, dzialan Pans Salwy, moge ci tylko piwiedziec tyle, ze dxisiejsi wlodarze nie dorastaja Panu Salwie, do piet, a moga mu co najwyzej dzis buty czyscic, a juz porownywanie, dzialan Pana Salwy, do dzisiejszych notabli, jest tylko obrazaniem, jego osoby bo w jego postepowaniu nie bylo takiej buty I arogancji, jaka pokazuja dzisiejsi, lokalni politycy, ktorzy w tamtych czasach mogli by co najwyzej, byc woznymi w.szkolach, albo zamiatac I czyscic korytarze, urzedu w ktorym pracwal Pan SALWA. Jesli uwazasz ze taka krzywde wyadzal Pan Salwa, to jakim cudem uchowaly sie w Mlawie, te miernoty dzisiejszej polityki, lacznie z toba PAMIETAJACY. A TWOJA pamiec jest wybiorcza, na pokaz.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Pamiętający

Akurat Pan Salwa to człowiek kulturalny, którego wszyscy znamy. Nigdy nie było w nim arogancji dla ludzi. Zawsze miły i uprzejmy, sam kłania się mieszkańcom. A ci zasiadający dziś w powiecie oczekują od nas wszystkich uklonow po pas, tacy są ważni!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Mławianka

W tamtych czasach rozni byli ludzie, ale takiego czlowieka, o takiej kulturze, zachowan, JAK JAN SALWA, I wtedy I dzis trzeba by ze swieca szukac. I watpie, czy byscie znalezli, PANIE JANIE PROSZE, NIE PRZEJMOWAC SIE CO NIE KTORYMI OPINIAMY, bo ci ludzie to zaklamana opcja SOLIDARNISCIOWO==PISOWSKA. JA PISZACY TE SLOWA MAM WIELKI SZACUNEK DLA PANA ZA TAMTEN I OBECNY CZAS. BO W KAZDYM CZASIE BYL PAN I POZOSTAL CZLOWIEKUEM O WIELKIEJ KULTURZE OSOBISTEJ. A ci co pisza, te niektore, chamskie. Komentarza, nie warci sa tego aby nimi sie zajmowac.

Mlawiak
Mlawiak
2 lata temu
Reply to  Mławianka

Pan s … kulturalny szczegolnie pod wpływ….

Next
Next
2 lata temu
Reply to  Pamiętający

DO PAMIETAJACY super wpis A do czego on się nadaje pamiętamy haha

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Next

Next I Pamietajacy ===Nie dorownacie Panu Salwie w niczym, bo I w tamtych czasach kiedy byl u Wladzy. // obaj nazywacie temte czasy ze bylo to za komuny, ale jesli ktos I w tamtych czasach I obecnych byl czlowiekiem pelnym kultury, to takim pozostal, gdyby bylo inaczej z pewnoscia ludzie nie powierzyli by Panu Janowi funk ji Radnego, tylko ze wy panowie w tamtych, czasach, mieliscie g+++o do powiedzenia, a odzyliscie teraz, kiedy za tej wladzy, prezentuja sie same miernoty, I dzis chcecie roibic za bohaterow. Wstydzcie SIE jestescie cieniasami.

Liston
Liston
2 lata temu

Była Pani dyrektor to osoba bez honoru i jak pamiętam została odwołana z powodów dość dla niej niekorzystnych-wiec nie powinna mieć możliwości starania się o stanowisko.
Powinna pogodzić się z decyzją a nie pozwolić przy tej sprawie robić z innych pośmiewisko wykorzystując swoich pseudonauczycieli .. nauczyciele robią po nogach ze strachu ze zostanie zweryfikowana ich praca ( w końcu ) i dlatego tyle krzyku.

Zazenowana
Zazenowana
2 lata temu
Reply to  Liston

Ale przepraszam Pani dyrektor pogodziła się ze zmiana stanowiska,mór chodzi tu o to aby Pani Anna była dyrektorem ponownie a o to aby taki ktoś bez kompetencji nie zarządzał placówka ludzie !!!!!

Mała
Mała
2 lata temu
Reply to  Liston

Ale możliwość miała bo przez pomówienia nie można było Jej dyskwalifikować!!! Pośmiewisko zaś robią z siebie „ci inni”. Odtwórz sobie gościu wypowiedzi i zwróć uwagę na głos „władzy”.Na żadne pytanie Ci ludzie nie otrzymali od władzy żadnej odpowiedzi!!!

Skromna
Skromna
2 lata temu
Reply to  Mała

Elokwencja radnych na tym posiedzeniu aż bije po oczach!!!! Wstyd władzo, wstyd!!!

Zapytajnik
Zapytajnik
2 lata temu
Reply to  Liston

Kim ty jesteś, że takie bzdury wypisujesz?

Nauczyciel
Nauczyciel
2 lata temu
Reply to  Liston

Piszesz głupoty. Nam zależy tylko na tym aby szkołą zażądzała osoba KOMPETENTNA, nieważne czy z Pisu czy SLD.
A o nasze zweryfikowanie bądź spokojny

Nauczyciel
Nauczyciel
2 lata temu
Reply to  Liston

Człowieku, ta kobieta nie ma pojęcia o pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Będzie się raczej od nas uczyła a nie weryfikowała. Spokojna głowa

MONIA
MONIA
2 lata temu

czemu mławski PIS akceptuje jeszcze dyrektorów z PSL-u, którzy aktualnie sprawują taką funkcję w powiecie?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  MONIA

Proste, są wybrani na określony czas. Natępne konkursy na pewno to zmienią – nie martw się, Moniu.

MAŁGOSIA
MAŁGOSIA
2 lata temu

Tak naprawdę to nie podoba mi się ta rada i starostwo…poprzednie też mi się nie podobało…. ale skoro suweren wybiera tak a nie inaczej…

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  MAŁGOSIA

Najbardziej podejrzany to wicestarosta. Ten człowiek nie powinien być na tym stanowisku.
Bodajże on przewodniczył temu konkursowi, a na obecnej sesji go zabrakło…

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  mławianka

To sa efekty jak chlopkom takim jak Markiewicz, powieza sie stanowisko v-ce starosty, zapominajac ze jusz kiedys sprawowal ta funkcje, I narobil tylko balaganu, no ale tej pisowskiej wladzy, tylko tacy ludzie sa potrzebni.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  MAŁGOSIA

Malgosia==winnas, zadac, sama sobie pytanie, czy ty sama wiesz co CI sie podoba, ale chyba najlepiej by bylo, jakbys, sama, rozstawiala wszystkich po katach., no cozza wysokie progi na twoje nogi,I z tego wszystkiego zostalo ci pisanie.

Obiektyw
Obiektyw
2 lata temu
Reply to  MAŁGOSIA

A może suweren ma klapki na oczach, ta sesja jasno pokazuje arogancję i butę tej rady. Oni martwią się tylko o siebie i własne stołki, a po co im zaprzatać sobie głowę jakimiś dziećmi i ich rodzicami???

dzidek
dzidek
2 lata temu
Reply to  Obiektyw

Arogancja I buta, to nie tylko problem RADY POWIATU, ALE TAKZE PROBLEM RADY MIASTA, PISZESZ obiektyw. Ze suweren ma.klapki na oczach, tak to fakt, do tego jeszcze co niektorzy, maja sluchawki na uszach, ze zaden os do nich nie dochodzi, oduzeni, tym 500+ mysla ze tak juz bedzie zawsze.!!#

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

Tak Panie Salwa—ta władza o ironio, nie ma wstydu, ta władza robi wszystko z godnie z prawem, według nich bo dla nich prawo nic nie znaczy bo uważają że prawo ty ONI, Tak w powiecie, mieście jak i w całym KRAJU.—ta władza to oczywiście PIS, to aby się przyznać do błędu, to nie jest w ich stylu, a ich styl to tak jak powiedział to Pan Grzywiński, to pycha arogancja, i wyraz pychy i pogardy z rodziców i nauczycieli tej placówki. Tak to jest ponury żart, bo wybór dyr. był do przewidzenia już przed konkursem, no ale jak się ma takie WŁADZE JAK STAROSTA RAKOWSKI, V-CE MARKIEWICZ, ALBO KOMBATANT ŁUKASIK–TO MOŻE BYĆ PAN PEWNY PANIE RADNY SALWA JAKA BĘDZIE ODPOWIEDZ PRZEW. ŁUKASIKA—zresztą odpowiedz już PAŃSTWO RADNI DOSTALI NA SESJI , od dyr.TOMKIEL, i Radnej Zając, której słowa ŻE ZA ROK PRZYJDZIECIE PAŃSTWO, I BĘDZIECIE PRZEPRASZAĆ—są wyrazem pychy, pogardy, buty i arogancji, no ale cóż sami sobie stworzyliśmy taki los, poprzez błędne wybory, tylko że w/w winni wiedzieć że może nie za rok, ale to trochę potrwa że jeszcze nie raz nam mieszkańcom napsują nerw i krwi, ale przyjdzie czas zapłaty, i rozliczeń i mogą być po drugiej stronie barykady.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu

Widzimy jaka opcja polityczna nie może się pogodzić z wyborem nowej Pani Dyrektor. Arogancję to widać u osób którzy atakują komisję, zarząd i wreszcie osobę która wygrała konkurs. Personalne ataki były poniżej przyzwoitości. Powołanie nowej Pani dyrektor w drodze konkursu zostało wymuszone odwołaniem poprzedniej dyrektorki przez poprzedni zarząd powiatu. Została wybrana nowa, a teraz broni się tej która rok temu musiała przestać nią być.

Obserwator
Obserwator
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Wszystko się zgadza ale ta pani NIE WYGRAŁA konkursu. Ją WYBRAŁA komisja.
I peoponyję zakończyć temat.

Lolek
Lolek
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Jak się nie ma pojęcia o czym się proszę to nie należy zabierać głosu!

Do Obserwatora
Do Obserwatora
2 lata temu
Reply to  Obserwator

Zdejmij klapki z oczu Obserwatorze. To była ustawka, ale chyba to Ci zupełnie nie przeszkadza. Czyżby ślepota dodawała ci skrzydeł?

Były szef
Były szef
2 lata temu
Reply to  Do Obserwatora

Szefem się bywa człowiekiem powinno się być.

74
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x