Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwa przegląd dróg przy szkołach i przedszkolach


Na terenie powiatu mławskiego rozpoczyna się przegląd dróg w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Zakończy się 23 sierpnia 2019 roku, jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzają w rejonach szkół i placówek oświatowych na terenie powiatu mławskiego kontrole. Lustracja dróg dokonywana jest pod kątem sprawdzenia zasadności istniejącego oznakowania z uwzględnieniem natężenia ruchu, ukształtowania terenu i geometrii drogi. Policjanci wraz z przedstawicielami władz samorządowych oraz zarządcami dróg sprawdzają m.in. czy w rejonie placówek jest właściwe oznakowanie poziome i pionowe oraz czy jest ono widoczne dla kierujących pojazdami. 

Zastrzeżenia komisji dotyczące wadliwego oznakowania oraz złego stanu dróg zostaną ujęte w protokole. Na podstawie tego dokumentu systematycznie usuwane będą wskazane nieprawidłowości. Jeżeli ujawnione nieprawidłowości zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym, zostają usuwane niezwłocznie po ich odnotowaniu. Najczęstsze nieprawidłowości, to uszkodzone, usunięte, nieczytelne, pomalowane, przekręcone lub pochylone znaki, a także inne braki w oznakowaniu, oraz wadliwa nawierzchnia. 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500