Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

500 plus. Od 1 sierpnia można składać w MOPS papierowe wnioski świadczenia. Pierwsze wypłaty już na kontach


Od 1 sierpnia MOPS przyjmuje w papierowej wersji wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus, Dobry start (300 plus), świadczeń rodzinnych i z funduszu alimentacyjnego. Nadal można składać wnioski drogą elektroniczną.


Już pierwszego dnia rano ustawiła się w tej sprawie co prawda niezbyt długa, ale jednak kolejka. Ci, którzy złożyli wnioski przez Internet mają już pierwsze wypłaty przelane na konta.

MOPS przypomina, że przez cały sierpień papierowe wnioski składać można w godzinach od 8 do 18:00.

Od tego roku po zmianach przepisów świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, niezależnie od dochodu rodziny. Wnioski złożone od lipca do końca września będą wypłacane z wyrównaniem od 1 lipca. Natomiast wnioski złożone po 30 września będą przyznawane od miesiąca, w którym złożony został wniosek. Nowy okres przez który świadczenia będą wypłacane potrwa od 1 lipca 2019 roku do 31 maja 2021 roku. Oznacza to, że rodzice nie będą musieli składać ponownie wniosków o świadczenie w roku 2020.

Wydłużony zostanie również czas na złożenie wniosku dla nowo narodzonych dzieci. Rodzice będą mogli złożyć wniosek w ciągu trzech miesięcy od narodzin dziecka, a świadczenie otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Ta zmiana dotyczy dzieci, które urodziły się po 30 czerwca tego roku.

W przypadku programu Dobry start, czyli jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny rodziny otrzymają 300 zł bez względu na dochód. Świadczenie Dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x