Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radzanovia Romantyków. Norwid Kurylewicz. Muzyka i Poezja – zaproszenie na koncert 

Stowarzyszenie Radzanovia w ramach ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu MUZYKA 2019 realizuje projekt pn. „Radzanovia Romantyków – Cykl 5 koncertów poezji wielkich polskich romantyków i muzyki Andrzeja Kurylewicza”.  Pierwsze spotkanie z muzyką i poezją odbędzie się już w najbliższą sobotę, 29 czerwca br. w mławskiej szkole muzycznej. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Program spotkań:

29 czerwca (sobota) godz. 19, Mława, Szkoła Muzyczna
NORWID KURYLEWICZ – MUZYKA I POEZJA

Wykonawcy: Gabriela Kurylewicz – wiersze, fortepian, Piotr Latoszyński – fortepian.

Program: C.K.Norwid, Ironia, Litość, Przeszłość, Czułość i in. wiersze, G. Kurylewicz, wiersze z tomu Zaśpiew, A. Kurylewicz, utwory fortepianowe (Grave Misterioso, Largo, Allegro, Wiersz, Impromptu z Rozmarynem), pieśni na fortepian solo, Walc minimalny, Modlitwa, Polskie Drogi – Romanza, Sekwencje Nad Niemnem, G.Kurylewicz/A.Kurylewicz, Jeruzalem.

30 czerwca (niedziela), godz. 19, Bieżuń, Muzeum Małego Miasta
NORWID KURYLEWICZ – MUZYKA I POEZJA

Wykonawcy: Gabriela Kurylewicz – wiersze, fortepian.

Program: C.K.Norwid, Ironia, Litość, Przeszłość, Czułość i in. wiersze, G. Kurylewicz, wiersze z tomu Zaśpiew, A. Kurylewicz, utwory fortepianowe: Somnambulicy, Walc minimalny, Modlitwa, Polskie Drogi – Romanza, Sekwencje Nad Niemnem, Lalka, G.Kurylewicz/A.Kurylewicz, Kuryle, G. Kurylewicz, Szkic morza w Karwi, św. Roch.

10 lipca (środa) godz. 19, Pułtusk, Dom Polonii
KURYLEWICZ MUZYKA I POEZJA

Wykonawcy: Gabriela Kurylewicz – wiersze, fortepian, Piotr Latoszyński – fortepian, Kwartet Kameralistów NOSPR: Nikola Frankiewicz – pierwsze skrzypce, Maria Strzelczyk – drugie skrzypce, Beata Raszewska – altówka, Karolina Nowak-Waloszczyk.

Program: A. Kurylewicz, Kwartet smyczkowy II i III, Impromptu z Rozmarynem, Grave Misterioso, Largo, Allegro na fortepian solo, Wiersz, Pieśni na fortepian, Sekwencje Nad Niemnem, G. Kurylewicz, wiersze z tomu Rymki, Szkic morza w Karwi, św. Roch, Preludium C Dur Lwowskie, Violesque, Notturno, Chwilka, Polskie Drogi Romanza.

13 lipca (sobota), godz. 19, Chojnowo
KRASIŃSKI KURYLEWICZ – MUZYKA I POEZJA

Wykonawcy: Gabriela Kurylewicz – wiersze, fortepian, Piotr Latoszyński – fortepian.

Program: Z. Krasiński, Nie-Boska Komedia – wybrane fragmenty, G. Kurylewicz, wiersze z tomu Księżyc Świadkiem, A. Kurylewicz, 6 Rozgrzewek na fortepian solo, Pieśni na fortepian, Somnambulicy, Walc minimalny, Modlitwa, Polskie Drogi – Romanza, Sekwencje Nad Niemnem, G.Kurylewicz/A.Kurylewicz, Kuryle, G. Kurylewicz, Szkic morza w Karwi, Mountain.

14 lipca (niedziela), godz. 19, Przasnysz, Dom kultury
KRASIŃSKI KURYLEWICZ – MUZYKA I POEZJA

Wykonawcy: Gabriela Kurylewicz – wiersze, fortepian, Piotr Latoszyński – fortepian.

Program: Z. Krasiński, Nie-Boska Komedia – wybrane fragmenty, G. Kurylewicz, wiersze z tomu Księżyc Świadkiem, A. Kurylewicz, Rozgrzewki, Wiersz, Impromptu z Rozmarynem, Pieśni na fortepian solo, Walc minimalny, Modlitwa, Polskie Drogi – Romanza, Sekwencje Nad Niemnem, G.Kurylewicz/A.Kurylewicz, Jeruzalem, G. Kurylewicz, Szkic morza w Karwi, A. Kurylewicz, Pavana i in.

źródło: Organizator

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x