Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podaruj komuś książkę! Akcja „Książka na Jana”!


Polski Press Club w porozumieniu z Biblioteką Narodową i bibliotekami w całej Polsce ustanowiło 24 czerwca – dzień imienin Jana Kochanowskiego polskim świętem książki.

Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie serdecznie zaprasza na akcję pod nazwą „Książka na Jana”, która polega na obdarowywaniu się książkami.

W poniedziałek, 24 czerwca 2019 r. w godz. godz. 11.00 – 13.00 w pasażu przed biblioteką podarujmy komuś nieznajomemu książkę.

Wybrana data obchodów – 24 czerwca – nie jest terminem przypadkowym. Jan Kochanowski to najwybitniejszy polski pisarz epoki odrodzenia, twórca literackiej polszczyzny, któremu udało się połączyć klasyczne europejskie formy literackie z polską mową, obyczajowością i tradycją. Dlatego święto odbywa się w imieniny Jana – 24 czerwca. To jednocześnie data letniego przesilenia, prasłowiańskie święto miłości i twórczości, podczas którego czczono Słońce i Księżyc oraz mające moc oczyszczającą żywioły wody i ognia. Do starych tradycji Nocy Świętojańskiej, Sobótki i Kupały dołożyliśmy nową.

źródło: MBP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Ewa
Gość
Ewa

Tylko w kaskach trzeba byc bo moze tynk na głowy spadac lepiej nie ryzykowac.