Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

ZPO1 – Apel – „Światowy Dzień Książki”


Dnia 28 maja 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 odbyło się ostatnie spotkanie uczniów klas I-III w ramach prezentacji okolicznościowych. Tym razem uczniowie klasy Ib pod kierunkiem wychowawczyni – pani Bożeny Żerańskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Światowy Dzień Książki”.

Podczas akademii odbył się „Sąd nad książką”. W krótkiej scence uczniowie starali się rozstrzygnąć problem dotyczący miejsca książki we współczesnym świecie. Młodzi wykonawcy wcielili się  w role bohaterów rozprawy sądowej.  Mimo wielu oskarżeń pod adresem książki, wyrok był jednoznaczny – nie wolno zrezygnować z czytania. „Sąd” udowodnił nam, że potrzebny i ważny jest postęp techniczny w dziedzinie nauki, ale  książka może  przecież współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Podziwialiśmy też oryginalne stroje występujących i poczuliśmy się jak na prawdziwej sali rozpraw. Przedstawienie było pouczające i ciekawe.

Interesującym akcentem uroczystości był „TELEEXPRESS”. Dowidzieliśmy się z niego jak należy wypożyczać i czytać książki. Mamy nadzieję, że spotkanie  pozwoliło wszystkim zrozumieć, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa czytanie i zachęciło do częstego sięgania po książkę.

Przedstawienie obejrzały również przedszkolaki.

autor i fot.: ZPO1

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500