Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Urząd przystaje do standardów XXI wieku


Mławski Wydział Komunikacji zmienił swoją siedzibę i oblicze. Duża, przestronna poczekalnia, jedna sala operacyjna i system kolejkowy sprawia, że interesant teraz załatwia sprawę praktycznie w jednym okienku i w 90 % przypadków praktycznie od ręki.

Zastosowanie rozwiązania, że stanowisko obsługi przypisane jest do jednej sprawy przyspiesza obsługę, gdyż wcześniej uzyskanie np. tylko adnotacji w dowodzie rejestracyjnym wymagało oczekiwania w jednej kolejce z załatwiającymi inne sprawy, co wydłużało czas oczekiwania.

Nowy system kolejkowy, który działa z powodzeniem m.in. w mławskim oddziale ZUS czy banku PKO również usprawnia pracę.  Petent wyciągając bilet jest informowany o swoim numerze w kolejce do danego stanowiska, na monitorach w poczekalni wyświetla się też informacja o kolejce oraz komunikat głosowy zaprasza do przejścia do sali operacyjnej. Ogólna informacja pomaga zorientować się klientom w działaniu systemu, jednak nie weryfikuje przyniesionych dokumentów.

W nowym budynku wydziału komunikacji pojawiło się więcej stanowisk obsługi petentów. I tak klienci mogą korzystać z czterech stanowisk rejestracyjnych, dwóch przeznaczonych do wydawania praw jazdy. Natomiast po jednym stanowisku ma; transport, wydawanie stałych dowodów rejestracyjnych i umieszczania odpowiednich adnotacji w dowodzie rejestracyjny: takich jak: gaz, hak, współwłaściciel i podatek vat. W nowym budynku znajduje się także kasa do uiszczania opłat za usługi oraz nowoczesne archiwum.

 – To jest inny urząd przystaje do standardów XXI wieku – mówi dyrektor wydziału Waldemar Borowski. Oczywiście ze zmianą budynku wydział komunikacji ma także nowy adres [ul. Stanisława Wyspiańskiego 8A – przyp.red.], nie zmienił się natomiast skład osobowy pracowników, numery telefonów oraz godziny otwarcia placówki.

art.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]