Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Urząd przystaje do standardów XXI wieku


Mławski Wydział Komunikacji zmienił swoją siedzibę i oblicze. Duża, przestronna poczekalnia, jedna sala operacyjna i system kolejkowy sprawia, że interesant teraz załatwia sprawę praktycznie w jednym okienku i w 90 % przypadków praktycznie od ręki.

Zastosowanie rozwiązania, że stanowisko obsługi przypisane jest do jednej sprawy przyspiesza obsługę, gdyż wcześniej uzyskanie np. tylko adnotacji w dowodzie rejestracyjnym wymagało oczekiwania w jednej kolejce z załatwiającymi inne sprawy, co wydłużało czas oczekiwania.

Nowy system kolejkowy, który działa z powodzeniem m.in. w mławskim oddziale ZUS czy banku PKO również usprawnia pracę.  Petent wyciągając bilet jest informowany o swoim numerze w kolejce do danego stanowiska, na monitorach w poczekalni wyświetla się też informacja o kolejce oraz komunikat głosowy zaprasza do przejścia do sali operacyjnej. Ogólna informacja pomaga zorientować się klientom w działaniu systemu, jednak nie weryfikuje przyniesionych dokumentów.

W nowym budynku wydziału komunikacji pojawiło się więcej stanowisk obsługi petentów. I tak klienci mogą korzystać z czterech stanowisk rejestracyjnych, dwóch przeznaczonych do wydawania praw jazdy. Natomiast po jednym stanowisku ma; transport, wydawanie stałych dowodów rejestracyjnych i umieszczania odpowiednich adnotacji w dowodzie rejestracyjny: takich jak: gaz, hak, współwłaściciel i podatek vat. W nowym budynku znajduje się także kasa do uiszczania opłat za usługi oraz nowoczesne archiwum.

 – To jest inny urząd przystaje do standardów XXI wieku – mówi dyrektor wydziału Waldemar Borowski. Oczywiście ze zmianą budynku wydział komunikacji ma także nowy adres [ul. Stanisława Wyspiańskiego 8A – przyp.red.], nie zmienił się natomiast skład osobowy pracowników, numery telefonów oraz godziny otwarcia placówki.

art.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]